Десет от Арда съсякоха в края Ботев Вр в голов спектакъл

Арда Кърджали постигна инфарктна победа с 3:2 над Ботев Враца в страхотен мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Домакините поведоха в резултата в 33-ата минута, когато Спас Делев отблизо засече центриране на Иван Коконов. Секунди след началото на второто полувреме Румен Руменов се разписа след грешка на защитник на гостите. В 51-ата минута Ботев Враца върна един гол след точно изпълнена дузпа от Дориан Бабунски. Само три минути по-късно таранът на врачани изравни след точен удар с глава след центриране от пряк свободен удар. В 71-ата минута Алекс Петков бе изгонен за втори жълт картон и така Арда остана с 10 души на терена. В 92-ата минута Тонислав Йорданов вкара трети гол за Арда и така донесе победата на тима на Георги Чиликов.DSPORT.BG

Двата отбора изиграха интересно първо полувреме, в което имаше положения и пред двете врати. Все пак, домакините владееха инициативата и на няколко пъти застрашиха сериозно вратата на Красимир Костов. При една ситуация в 33-ата минута Спас Делев успя да се измъкне от защитата на врачани и се разписа с удар отблизо, давайки аванс на своя тим.

Началото на второто полувреме започна с три бързи гола. Секунди след началото Румен Руменов вкара красив гол след грешка на Валери Христов. Ботев Враца обаче не се предаде и между 51-ата и 54-ата минути вкара два гола, изравнявайки резултата. И двете попадения бяха дело на Дориан Бабунски, като първият му гол бе от дузпа. Нещата за Арда се утежниха още повече в 71-ата минута, когато Алекс Петков бе изгонен. Въпреки това, домакините не се предадоха и в крайна сметка стигнаха до успеха с гол на резервата Тонислав Йорданов във втората минута на продължението на мача.

Арда – Ботев Вр 3:2

1:0 Спас Делев 33′, 2:0 Румен Руменов 46′, 2:1 Дориан Бабунски 51′ (д), 2:2 Дориан Бабунски 54′, 3:2 Тонислав Йорданов 92′

Червен картон: Алекс Петков (А)

Двубоят в Кърджали започна на високи обороти, но в първите минути липсваха опасните атаки към двете врати, защото играта се водеше основно в центъра на терена.

В 14-ата минута Матеус Касини стреля опасно от далечна дистанция. Топката тупна точно пред Иван Караджов на вратарят на Арда не трепна и улови кълбото.

При следващата по-опасна атака в мача Арда имаше страхотен шанс да поведе в резултата. Александър Георгиев центрира прекрасно отляво в наказателното поле. Там най-високо скочи Иван Тилев и стреля с глава, но топката профуча на сантиметри от дясната греда на Красимир Костов.

Минута преди изтичането на половин час игра гостите от Враца получиха право да изпълнят пряк свободен удар, но изстрелът от далеч на Антонио Георгиев бе много неточен и мина високо над вратата на Иван Караджов.

В ответната атака Спас Делев обстрелва вратата на гостите, но Костов улови топката.

По добрата игра на Арда даде резултат в 33-ата минута. Спас Делев проби по левия фланг и нахлу към центъра. Последва подаване към Иван Коконов в десния край на наказателното поле на гостите. Коконов напредна и центрира по земя успоредно на голлинията във вратарското поле. Там Делев се бе измъкнал от защитниците на Ботев Враца и отблизо със силен удар прати топката под гредата на Костов – 1:0.

Голът даде импулс на домакините и четири минути по-късно Милен Желев бе оставен сам в наказателното поле на Ботев Вр след центриране от пряк свободен удар. Ударът на осмицата отблизо обаче бе неточен, а освен това Желев се намираше и в засада.

Две минути преди края на първото полувреме Делев центрира добре отляво към коконов в наказателното поле. Нападателят обаче бе изпреварен от защитник на врачани, който изчисти топката в ъглов удар, след който гостите се справиха иопитаха контраатака. Касини бе изведен от Красимир Тодоров, но атакуващият футболист в опит да достигне до топката препъна Атанас Зехиров, като и двамата паднаха на терена.

Второто полувреме започна по възможно най-лошия начин за Ботев Враца. Секунди след началото валери Христов направи детинска грешка, връщайки топката към централните защитници на врачани. Подаването му бе пресечено от Жуниньо и топката стигна до Иван Тилев. Той с ефектен пас с пета пусна топката към Румен Руменов. Останал съвсем сам, той нямаше проблем да прати топката във вратата на Красимир Костов и да удвои аванса на своя тим.

В ответната атака обаче, Ботев Враца получи дузпа. Матеус Касини се откъсна от Алекс Петков в лявата част на терена и нахлу в наказателното поле. Навлизайки в пеналта, Касини бе фаулиран от Петков и съдията Георги Гидженов отсъди 11-метров наказателен удар. Ситуацията обаче бе преразглеждана от ВАР в продължение на няколко минути заради съмнения, ча нарушението е извън наказателното поле. В крайна сметка дузпата остана и от бялата точка Дориан Бабунски бе безгрешен и върна едно попадение за своя отбор. Това бе първи гол за северномакедонския нападател в гостуване през този сезон.

Голът върна самочувствието на тима от Враца и само три минути по-късно резултатът бе изравнен. Голмайстор отново бе Бабунски. Този път футболистът с №20 на фланелката си изпревари Милен Желев в наказателното поле при центриране от пряк свободен удар на Касини. Измъкнал се от Желев, Бабунски стреля с глава и прати неспасяемо топката във вратата на караджов – 2:2.

В 69-ата минута удар на Жуниньо бе избит в ъглов удар. След центрирането Делев бе забравен на далечната греда и стреля от воле, но топката мина покрай дясната греда на Красимир Костов.

Две минути след това Алекс Петков се опита да достигне до една топка в центъра на терена, но бе изпреварен от Красимир Тодоров и фаулира футболиста на врачани. Съдията веднага показа жълт картон на Петков, който бе втори за него в мача и така той бе изгонен, оставяйки Арда с десет души в оставащите около 20 минути до края на мача.

В следващите минути мачът се отвори и играта стана много двуостра, с опасни атаки и към двете врати.

В 83-ата минута след центриране на Валери Христов отдясно топката стигна до Красимир Тодоров, но ударът му с глава мина встрани от вратата на домакините.

В следващата атака врачани уцелиха гредата след удар с рамо на Георги Николов след центриране от ъглов удар.

Във втората минута на добавеното резервата Тонислав Йорданов порази вратата на гостите. Спас Делев овладя добре топката в наказателното поле и върна към Йорданов. С удар от границата на наказателното поле той прати топката в долния десен ъгъл на вратата на врачани и така донесе ценната победа на Арда.

В следващия кръг на efbet Лига Арда ще има тежко гостуване на ЦСКА. Задачата на Ботев Враца няма да е по-лека, тъй като хората на Дани Моралес също ще играят в София, но срещу Левски.

Арда: 12. Иван Караджов (к) – 81. Атанас Зехиров, 24. Алекс Петков, 8. Милен Желев, 11. Александър Георгиев (86′ – 25. Давид Кики) – 19. Румен Руменов  (65′ – 98. Тонислав Йорданов), 80. Лъчезар Котев – 17. Иван Коконов, 33. Иван Тилев (86′ – 77. Илия Юруков), 9. Спас Делев – 37. Жуниньо (72′ – 4. Милен Стоев)

Резерви: 36. Васил Симеонов, 25. Давид Кики, 77. Илия Юруков, 4. Милен Стоев, 18. Слободан Рубежич, 98. Тонислав Йорданов, 70. Христо Иванов

Старши треньор: Георги Чиликов

Ботев Вр: 76. Красимир Костов (к) – 2. Валери Христов, 5. Костадин Ничев, 18. Илия Миланов, 22. Диего Фераресо (75′ – 77. Мартин Николов) – 6. Антонио Георгиев, 88. Йоан Бауренски (85′ – 23. Иван Митрев) – 15. Мирослав Маринов (85′ – 21. Сержиньо), 28. Красимир Тодоров (89′ – 9. Георги Николов), 16. Матеус Касини (75′ – 94. Юлиан Ненов) – 20. Дориан Бабунски

Резерви: 33. Христо Георгиев, 9. Георги Николов, 21. Сержиньо, 23. Иван Митрев, 30. Гонсало Виейра, 77. Мартин Николов, 94. Юлиан Ненов

Старши треньор: Дани Моралес

Съдия: Радослав Гидженов

Жълти картони: Алекс Петков, Спас Делев, Атанас Зехиров (А); Диего Фераресо, Матеус Касини, Йоан Бауренски (Б)