Страхотен гол на Матей от над 30 метра донесе успеха на ЦСКА над ЦСКА 1948

ЦСКА записа осмата си победа от началото на сезона в efbet Лига, след като се наложи над ЦСКА 1948 в последен двубой от 14-ия кръг на надпреварата. Срещата завърши при резултат 1:0 за “червените”, а единственото попадение бе дело на Юрген Матей. Половин час след началото на мача капитанът на “армейците” се разписа със страхотен удар от над 30 метра. Малко по-късно Георги Йомов можеше да се вкара, но ударът му срещна дясната греда.DSPORT.BG

Победата на ЦСКА обаче бе помрачена от две контузии в състава на Стойчо Младенов. Гласеният за титуляр Томас Лам получи травма още на загрявката, като се наложи на негово място да се появи Карол Метс. В 31-ата минута пък Ахмед Ахмедов напусна терена принудително заради контузия в коляното.

След успеха си ЦСКА се изкачи на второ място във временното класиране с 26 точки – на 7 от лидера Лудогорец, който обаче е с мач повече. ЦСКА 1948 пък остава на 12-та позиция с 11 точки в актива си.

ЦСКА – ЦСКА 1948 1:0
Голмайстори: 1:0 Юрген Матей 30′
Жълти картони: Амос Юга, Иван Турицов (Ц), Георги Ангелов, Димитър Пиргов, Емил Мартинов (Ц48)
Червени картони:

На загрявката преди мача Томас Лам получи контузия и поради тази причина в последния момент той бе заменен от Карол Метс.

ЦСКА отправи първият си точен удар в срещата в 8-ата минута. Греъм Кери стреля от границата на наказателното поле, но точно в ръцете на Даниел Наумов.

Само 120 секунди по-късно “червените” създадоха поредна опасност пред вратата на съперника. След разбъркване в наказателното поле Даниел Наумов боксира, но слабо и топката попадна на крака на Вилдсхут. Нидерландецът стреля от въздуха, но много неточно над напречната греда.

Гостите бяха много близо до гол в 19-ата минута. Галин Иванов центрира отлично от фаул, като Димитър Пиргов насочи с глава топката към горния ляв ъгъл на Бусато, който обаче демонстрира страхотен рефлекс и изби.

В 25-ата минута Георги Йомов бе изведен отлично по десния фланг. Крилото стреля много опасно от дистанция, но не успя да намери очертанията на вратата пазена от Наумов.

Секунди по-късно играчите на Стойчо Младенов организираха добра атака, като Брадли Мазику намери Амос Юга, който опита да центрира, но топката рикошира в тялото на Симеон Петров и се насочи застрашително към горния десен ъгъл на вратата на гостите. Даниел Наумов обаче внимаваше и изби в корнер. След неговото изпълнение топката стигна до Георги Йомов, който стреля силно от далечно разстояние, но покрай вратата.

В 30-ата минута ЦСКА най-накрая поведе. След изпълнение на тъч Брадли Мазику подаде на Юрген Матей. Бранителят пое топката и с мощен удар от над 30 метра матрира стража на гостите.

Веднага след попадение се наложи треньорът на “червените” Стойчо Младенов да направи принудителна смяна, след като Ахмед Ахмедов получи контузия в коляното. На негово място влезе Калоян Кръстев.

Домакините можеха да вкарат втори гол в 36-ата минута. Футболист на съперника върна към Даниел Наумов, който бе пресиран от Калоян Кръстев. Вратарят опита да намери свой съотборник, но подаде на Георги Йомов в наказателното поле. Крилото напредна, но точно преди да стреля защитник на гостите успя да подложи крак и да избие в корнер. След изпълнението на ъгловия удар топката попадна в Йомов, който стреля силно, но точно в дясната греда.

В ответната атака Галин Иванов опита да изненада Бусато с изстрел от далечно разстояние, но не успя да намери очертанията на вратата.

Гостите започнаха по-активно втората част, като още в 48-ата минута Галин Иванов стреля от границата на наказателното поле, но Густаво Бусато се намеси и спаси.

В 51-ата минута Бусато трябваше да се се намесва, след като Галин Иванов изведе Крум Стоянов сам срещу стража на ЦСКА. Футболистът на гостите стреля силно, но бразилският страж на “червените” успя с гърди да избие.

ЦСКА опита да натисне съперника си в следващите минути и в 60-ата домакините създадоха добро положение пред вратата на Даниел Наумов. Греъм Кери намери добре Яник Вилдсхут на границата на наказателното поле. Нидерландецът стреля по диагонала, но над напречната греда.

Домакините бяха близо до втори гол в 75-ата минута. Калоян Кръстев бе изведен отлично в наказателното поле на съперника. Нападателят стреля силно, но Даниел Наумов спаси. Секунди по-късно Георги Йомов нахлу в пеналта и опита подаване по земя. Наумов изби с крак, като топката достигна до Йоан Баи, който от няколко метра не успя да намери опразнената врата.

В 80-ата минута на срещата Галин Иванов опита да затрудни Бусато с удар от фаул, но бразилският страж плонжира добре и спаси.

ЦСКА пропусна отлична възможност да удвои преднината си в 84-ата минута. След бърза контраатака Тибо Вион изведе отлично Йоан Баи срещу Даниел Наумов. Крилото навлезе в наказателното поле и стреля към долния десен ъгъл на вратата, но не успя да я уцели и топката излезе в аут.

Дълбоко в добавеното от съдията продължение на двубоя Йомов стреля опасно, но топката мина над напречната греда на Даниел Наумов.

Състави

ЦСКА:1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей – к, 20. Карол Метс, 19. Иван Турицов (73 – 15. Тибо Вион), 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон, 21. Амос Юга, 8. Греъм Кери (73 – 7. Йоан Баи), 10. Георги Йомов, 30. Яник Вилдсхут (63 – 24. Карло Мухар), 23. Ахмед Ахмедов (31 – 14. Калоян Кръстев)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 28. Пламен Гълъбов, 15. Тибо Вион, 7. Йоан Баи, 5. Федерико Варела, 14. Калоян Кръстев
Треньор: Стойчо Младенов

ЦСКА 1948:29. Даниел Наумов, 3. Димитър Пиргов, 6. Деян Лозев (46 – 7. Марио Топузов), 9. Денислав Ангелов (84 – 98. Валентин Йосков), 25. Георги Ангелов, 33. Галин Иванов, 20. Ангел Бастунов, 37. Емил Мартинов, 77. Крум Стоянов (66 – 10. Георги Русев), 87. Симеон Петров, 18. Ивайло Чочев
Резерви:1. Димитър Тодоров, 8. Ивайло Климентов, 10. Георги Русев, 98. Валентин Йосков, 64. Владимир Гогов, 22. Димитър Илиев, 7. Марио Топузов
Треньор: Николай Киров

Съдия: Валентин Железов

Стойчо Младенов: Важна победа, липсва ни последното докосване

Николай Киров: Нормално е футболистите да са затормозени от липсата на точки (ВИДЕО)

Юрген Матей след шедьовъра си: Обикновено при такива ситуации пращам топката над стадиона