България с престижен хикс срещу Украйна

България стигна до престижно равенство 1:1 в контролата си срещу Украйна в контролна среща. Двубоят се игра на стадион “Черноморец” в Одеса, както за родните национали точен бе Радослав Кирилов, а за домакините, които стигнаха до 1/4-финалите на Европейското първенство, се разписа Тарас Степаненко.

Украйна бе доста по-добрият тим на терена и контролираше събитията, като създаде множество голови положения. С отлични намеси обаче се отличиха двамата вратари на България – Николай Михайлов и Светослав Вуцов, които си поделиха по едно полувреме.DSPORT.BG

България поведе в 35-ата минута с гол на Радослав Кирилов. В началото на втората част домакините удариха греда след удар на Зинченко. В 79-ата минута украинците все пак изравниха след гол на Тарас Степаненко, който се разписа с удар от границата на наказателното поле.

Двубоят също така бе белязан от две контузии в националния тим на България. Още в 12-ата минута Едисон Йорданов бе заменен принудително, а в средата на втората част и Кирил Десподов бе заменен заради съмнения за травма.

Украйна – България 1:1
Голмайстори: 0:1 Радослав Кирилов 35′, 1:1 Тарас Степаненко 79′
Жълти картони: Иван Турицов (Б)
Червени картони:

Домакините започнаха много активно срещата, като още в първата минута Ярмоленко навлезе много добре по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Зинченко бе оставен непокрит. Ударът му обаче мина над напречната греда на Николай Михайлов.

Футболистите на България отговориха с отлично подаване към Кирил Десподов, който влезе в пеналта на домакините и опита подаване, което обаче бе пресечено от бранител на Украйна.

В 7-ата минута Украйна създаде поредна опасност пред вратата на България. Ярмоленко отново нахлу по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Зинченко опита удар, който обаче бе уловен от Николай Михайлов.

Пет минути по-късно домакините пропуснаха отлична възможност да поведат. Ярмоленко за пореден път се разправи с отбраната на България и центрира в наказателното поле, където Зубков стреля с глава от няколко метра, но не успя да насочи добре топката и я прати над напречната греда.

Украинците продължиха да натискат и в следващата атака се наложи Николай Михайлов да спасява опасен удар на играч на съперника. Секунди по-късно Зубков намери непокрития Довбик, който от няколко метра се разписа. Попадението обаче не бе зачетено заради засада.

В 24-ата минута Зубков бе изведен отлично от Зинченко, като секунди след това бе повален от Иван Турицов на границата на наказателното поле. Зад топката застана Малиновский, който стреля много силно по диагонала, но над вратата.

Само 60 секунди по-късно Зубков пробва удар от далечно разстояние, който бе избит от Михайлов. За късмет на родните национали нямаше кой да засече топката в мрежата.

В 35-ата минута Николай Михайлов отново трябваше да се намесва след удар на Довбик, който успя да чукне много коварно топката, но родният страж спаси с една ръка. Вратарят веднага изрита топката напред, където двама футболисти на Украйна се разминаха с нея. Радослав Кирилов се възползва от грешката в отбраната на съперника и се разписа с прецизен удар.

Домакините създадоха добро положение в 38-ата минута, когато Зубков и Довбик направиха двойно подаване на наказателното поле на България и първият се оказа на отлична позиция. Велковски обаче реагира отлично и с много добър шпагат изби в корнер.

В 41-ата минута Украйна отново можеше да стигне до гол. Ярмоленко изведе Тимчик, който подаде остро към Довбик. Нападателят на домакините обаче не успя от близка дистанция да насочи топката и тя излезе в аут.

Малиновский опита да затрудни Николай Михайлов със силен удар от фаул в първата минута на даденото от съдията продължение на първата част, но той мина далеч от вратата на България. Секунди по-късно родният страж спаси националния тим от изравнителен гол. След удар по диагонала на Зинченко Михайлов успя да избие, а след това с лявата ръка успя да спаси изстрела от близко разстояние на Довбик.

Украйна продължи да бъде по-качественият тим на терена и можеше да изравни още в 47-ата минута Зинченко стреля много силно по диагонала, но топката срещна лявата греда на Светослав Вуцов. Секунди по-късно Яремчук стреля опасно, но покрай вратата.

В ответната атака Радослав Кирилов бе изведен отлично в полето на домакините и навлезе в пеналта, където бранител на Украйна успя да протегне крак. При получилото се разбъркване обаче нямаше футболист на България, който да прати топката в мрежата.

Малко по-късно Кирил Десподов опита да затрудни вратаря на Украйна с удар от фаул от далечно разстояние, който обаче мина над напречната греда.

В 55-ата минута Светослав Вуцов трябваше да се намесва след силен удар на Малиновский от фаул.

Секунди по-късно след центриране в наказателното поле на България топката бе чукната към Ярмоленко, който от близко разстояние се разписа. Попадението обаче не бе зачетено заради засада.

Украйна бе много близо до гол в 58-ата минута, когато след остро центриране в наказателното поле на Вуцов топката достигна до Яремчук, който стреля от движение, но покрай вратата.

В 65-ата минута Светослав Вуцов трябваше да се намесва след силен удар от разстояние на Малиновский, но младият страж на Славия се справи отлично и изби.

Малко по-късно Украйна за трети път прати топката в мрежата на България. След грешка на Ивайло Чочев, Ярмоленко се оказа на добра позиция срещу Светослав Вуцов и се разписа. Попадението обаче не бе зачетено заради засада.

В 73-ата минута отново Светослав Вуцов трябваше да се намесва след удар на Ярмоленко. Футболистът на Уест Хем бе изведен сам срещу родния страж и стреля по земя, но вратарят на Славия успя с крак да избие.

Малко по-късно Кривцов бе оставен непокрит в пеналта, като стреля от движение, но Вуцов улови.

Украйна стигна до изравнителен гол в 79-ата минута. След остро центриране в пеналта защитник на България успя да избие. Топката обаче попадна точно на крака на Степаненко, който с удар от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Светослав Вуцов.

Само 120 секунди по-късно родния страж за пореден път отчая Ярмоленко, след като със страхотен плонж изби удара му в десния ъгъл на вратата.

В 91-ата минута Украйна можеше да стигне до втори гол. Ярмоленко центрира много остро успоредно на голлинията, като топката достигна до Коваленко, който обаче стреля над напречната греда.

Състави

Украйна: 1. Бушчан (46 – 23. Ризник), 22. Матвиенко, 4. Кривцов, 2. Собол, 18. Тимчик, 5. Сидорчук (46 – 6. Степаненко), 8. Малиновский (77 – 19. Гармаш), 17. Зинченко, 7. Ярмоленко, 16. Довбик (46 – 9. Яремчук), 11. Зубков (60 – 15. Циганков)
Резерви: 12. Пятов, 23. Ризник, 3. Качараба, 6. Степаненко, 9. Яремчук, 10. Корниенко, 13. Сикан, 14. Буялски, 15. Циганков, 19. Гармаш, 20. Коваленко, 21. Караваев
Селекционер:Олександър Петраков

България: 13. Николай Михайлов (46 – 1. Светослав Вуцов), 12. Едисон Йорданов (14 – 22. Иван Туриов), 3. Андреа Христов, 5. Кристиан Димитров, 19. Димитър Велковски, 16. Радослав Цонев (60 – 18. Ивайло Чочев), 14. Борислав Цонев (68 – 7. Георги Костадинов), 8. Тодор Неделев, 10. Радослав Кирилов, 11. Кирил Десподов (68 – 6. Доминик Янков), 9. Атанас Илиев (46 – 17. Георги Минчев)
Резерви:Резерви: 1. Светослав Вуцов, 23. Иван Караджов, 2. Иван Турицов, 4. Алекс Петков, 6. Доминик Янков, 7. Георги Костадинов, 15. Станислав Иванов, 17. Георги Минчев, 18. Ивайло Чочев, 20. Димитър Илиев, 21. Момчил Цветанов, 22. Илиан Илиев – мл.
Селекционер: Ясен Петров

Съдия: Арда Кардезлер (Турция)