Мазику донесе победата на ЦСКА над Арда в дебюта на Матич

ЦСКА обърна и победи Арда с 2:1 в дебютния мач на новия треньор на кърджалийци Славко Матич. Гостите успяха да поведат в резултата още във втората минута с гол на Милен Желев.”Червените” не успяха да стигнат до изравнително попадение през първата част, въпреки че Кайседо бе близо до гола, но Караджов с една ръка изби топката в напречната греда.DSPORT.BG

Втората част започна по-добре за ЦСКА. Тимът на Стойчо Младенов се върна в двубоя в 54-ата минута, когато Кайседо с глава матира Иван Караджов за 1:1. В 79-ата минута Брадли Мазику се превърна в герой за “червените”, вкарвайки победното попадение на “Армията”.

Със спечелените три точки ЦСКА събра актив от 29 на втората позиция, на четири от лидера Лудогорец, който в неделя гостува на ЦСКА 1948 в Бистрица. Арда е седми със 17 точки.

В следващия кръг тимът на Стойчо Младенов гостува на шампиона Лудогорец, като преди това ще пътува за Норвегия за гостуване на Будьо/Глимт в Лигата на конференциите. Арда от своя страна приема Левски в Кърджали.

Арда започна ударно двубоя. Във втората минута Спас Делев центрира от корнер, Жуниньо продължи топката към Милен Желев, който отблизо я прати във вратата на Бусато.

Само две минути след откриващия гол Давид Кики пробва мощен изстрел от дистанция, който мина покрай вратата на ЦСКА. В 6-ата минута решаваща намеса на Карло Мухар на голлинията предотврати втори гол на Арда.

В 14-ата минута Тонислав Йорданов стреля с глава след центриране от корнер, но неточно. В ответната атака Георги Йомов навлезе на скорост в наказателното поле, но не създаде опасност за Караджов. В следващите минути ЦСКА се опита да наложи контрол върху събитията на терена. В 26-ата минута “червените” разиграха заучено пряк свободен удар, но последният удар на Карло Мухар бе неточен.

В 28-ата минута Жорди Кайседо бе изпуснат от отбраната на Арда, но Караджов с една ръка отклони топката в напречната греда. Секунди след това Кайседо пропусна още една отлична възможност да изравни резултата.

На почивката Стойчо Младенов направи две смени – Карло Мухар и Греъм Кери напуснаха игра, а на терена за втората част излязоха Амос Юга и Федерико Варела.

В 54-ата минута Георги Йомов центрира от ъглов удар, а Жорди Кайседо този път не сбърка с глава за 1:1.

Четири минути след изравнителното попадение Густаво Бусато изпъкна със спасяване след изстрел от пряк свободен удар на Спас Делев. В следващите минути темпото на игра на “Армията” спадна. В 69-ата минута Георги Йомов пусна остър пас в наказателното поле, който обаче се озова в ръцете на Караджов.

Четвърт час преди края на мача Кайседо можеше да даде аванс на ЦСКА отблизо, но Караджов отрази с крак. В 76-ата минута Йомов получи извеждащ пас и надбяга Давид Кики, но стреля покрай вратата.

В 79-ата минута ЦСКА стигна до обрата, след като Брадли Мазику прати топката между краката на Караджов.

В последната минута от редовното време влезлият като резерва Федерико Варела бе заменен от Карол Метс, което очаквано не бе много добре прието от аржентинеца.

ЦСКА – Арда 2:1

0:1 Милен Желев 2′

1:1 Жорди Кайседо 54′

2:1 Брадли Мазику 79′

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 15. Тибо Вион, 2. Юрген Матей, 29. Томас Лам, 18. Брадли Мазику – 24. Карло Мухар (46′ 21. Амос Юга), 3. Жеферсон – 10. Георги Йомов, 8. Греъм Кери (46′ 5. Федерико Варела (90′ 20. Карол Метс)), 30. Яник-Сони Вилдсхут (92′ 7. Йоан Баи)– 9. Жорди Кайседо

резерви: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 14. Калоян Кръстев, 20. Карол Метс, 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 21. Амос Юга

старши треньор: Стойчо Младенов

Арда: 12. Иван Караджов – 8. Милен Желев, 4. Милен Стоев, 71. Пламен Крумов, 25. Давид Кики – 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков – 17. Иван Коконов, 37. Жуниньо (68′ 33. Иван Тилев)– 9. Спас Делев (65′ 10. Светослав Ковачев) – 98. Тонислав Йорданов

резерви: 23. Месут Юсуф, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 18. Слободан Рубежич, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев, 81. Атанас Зехиров

старши треньор: Славко Матич

жълти картони: Жеферсон, Юрген Матей, Брадли Мазику, Карол Метс, Густаво Бусато (Ц), Иван Караджов, Пламен Крумов (А)