Лудогорец аут от Европа след нова минимална загуба от Цървена звезда (Видеоанализ)

удогорец приключи участието си в европейските клубни турнири, след като допусна нова загуба от Цървена звезда. Двубоят на стадион “Райко Митич” завърши при резултат 1:0 за домакините, като попадението падна в 57-ата минута и бе дело на Мирко Иванич. Той се разписа със страхотен удар от над 25 метра, който не остави никакви шансове на Сержио Падт.DSPORT.BG

Разградчани опитаха да се противопоставят на съперника си, но така и не успяха да създадат много опасни ситуации пред вратата на Милан Борян. За сметка на това футболистите на Деян Станокович бяха много агресивни през по-голямата част от срещата и логично се поздравиха с трите точки.

След успеха си Цървена звезда излезе на първо място във временното класиране с 10 точки. Втори е тимът на Брага 9. Трети е Мидтиланд с осем, докато Лудогорец са последни със само една точка в актива си.

По този начин футболистите на Станислав Генчев се простиха с надеждите си да играят в Европа и на пролет. Те можеха да постигнат това, ако се бяха класирали на трето място, което щеше да им позволи да се състезават в Лигата на конференциите през пролетта.

Цървена звезда – Лудогорец 1:0
Голмайстори: 1:0 Мирко Иванич 57′

Жълти картони: Славолюб Сърнич, Ненад Кръстичич (Ц)

Домакините създадоха първата опасност в срещата още в първата минута. След центриране от корнер бранител на Лудогорец чукна топката и тя отиде точно на главата на Еракович, който стреля, но над напречната греда.

Разградчани отговориха с удар на Пиерос Сотириу с глава, който обаче мина над вратата на Борян.

В следващите минути двата тима продължиха да търсят добри положения пред вратата на съперника, но до опасна ситуация така и не се стигна.

Лудогорец създаде хубаво положение в 18-ата минута, когато Мавис Чибота напредна по лявото крило и навлезе към центъра. Офанзивният футболист на разградчани стреля силно по диагонала с десния крак, но високо над вратата.

В 29-ата минута на срещата разградчани бяха много близо до гол. След подаване от дясното крило, Кирил Десподов пропусна топката, тя достигна до Доминик Янков, който стреля силно, но Милан Борян спаси. В последствие се оказа, че Пиерос Сотириу е бил в засада.

Цървена звезда отправи много опасен удар в 38-ата минута. Мирко Иванич стреля много силно по диагонала, като Сержио Падт опита да улови, но изпусна топката и тя излезе в корнер.

Малко по-късно Гуелор Канга стреля силно от далечно разстояние, но топката мина покрай вратата на Падт.

Цървена звезда пропусна отлична възможност за гол в първата минута на даденото от съдията продължение на първото полувреме. Александър Катай изведе добре Мирко Иванич, който навлезе в наказателното поле и стреля силно от близко разстояние, но покрай десния страничен стълб.

Домакините започнаха по-активното втората част и още в 46-ата минута, влезлият като резерва, Ел Фарду Бен Набуане стреля с глава след корнер, но топката мина над напречната греда.

Звезда продължи да натиска и в 54-ата минута Милан Павков бе изведен добре в наказателното поле на Лудогорец. Нападателят стреля от малък ъгъл, но Сержио Падт демонстрира отличен рефлекс и изби в корнер.

В 57-ата минута Цървена звезда стигна до гол. Жордан Икоко не успя да изчисти една топка и тя бе открадната от Мирко Иванич. Футболистът на домакините напредна и стреля от над 25 метра, като прати топката в горния ляв ъгъл на вратата пазена от Сержио Падт.

Малко по-късно Милан Павков открадна една топка и организира бърза контраатака. Той подаде към Славолюб Сърнич, който веднага му върна. Нападателят стреля силно от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

В 69-аата минута Цървена звезда създаде поредно положение пред Сержио Падт. Гуелор Канга стреля от далечно разстояние, като топката прелятя близо до дясната греда.

Сърбите можеха да вкарат втори гол в 85-ата минута на среща. Мирко Иванич се озова на добра позиция на границата на наказателното поле и стреля силно, като топката се чукна в гредата и излезе в аут.

Домакините проджиха да търсят второ попадение, като в 89-ата минута на мача Лазетич бе изведен добре срещу Падт и стреля по диагонала, но топката мина покрай лявата греда.

Лудогорец отговори с удар от разстояние на Дорин Ротариу, който обаче бе точно в ръцете на Милан Борян и не затрудни канадския страж.

Състави

Цървена звезда: 82. Милан Борян, 2. Милан Гаич, 25. Страхиня Еракович, 15. Александър Драгоевич, 6. Радован Панков, 55. Славолюб Сърнич, 18. Нйегош Петрович (67 – 7. Ненад Кръстичич), 8. Гуелор Канга (81 – 35. Секу Саного), 10. Александър Катай (46 – 31. Ел Фарду, Бен Набуане), 4. Мирко Иванич, 9. Милан Павков (81 – 28. Марко Лазетич)
Резерви: 1. Зоран Попович, 7. Ненад Кръстчич, 11. Филипо Фалко, 21. Петар Станич, 28. Марко Лазетич, 31. Ел Фарду Бен Набуане, 35. Секу Саного
Треньор: Деян Станкович

Лудогорец: 1. Сержио Падт, 6. Шакил Пинас, 5. Геоерги Терзиев, 30. Игор Пластун, 22. Жордан Икоко, 25. Стефан Баджи (88 – 45. Димитър Митков), 8. Клод Гонсалвеш (62 – 23. Шоу), 11. Кирил Десподов (62 – 10. Елвис Ману), 13. Мавис Чибота (76 – 29. Дорин Ротариу), 64. Доминик Янков, 19. Пиерос Сотириу
Резерви: 67. Дамян Христов, 71. Кристиан Кахлина, 10. Елвис Ману, 23. Шоу, 24. Оливие Вердон, 29. Дорин Ротариу, 45. Димитър Митков, 74. Хюсеин Кельовулев, 79. Тихомир Димитров
Треньор: Станислав Генчев

Съдия: Хосе Мария Санчес (Исп)