Славия и Ботев Пд не успяха да се излъжат в ”Овча купел” и пропуснаха да подгонят лидерите (Видеоанализ)

Славия и Ботев Пловдив завършиха при резултат 0:0 в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Двата отбора създадоха много добри положения пред вратата на съперника, но така и не успяха да отбележат. Стражът на домакините Светослав Вуцов се представи на много високо ниво, като на два пъти спаси отбора си от сигурен гол.DSPORT.BG

В крайна сметка срещата завърши 0:0, като двата отбора трябваше да се задоволят само с точка. По този начин те пропуснаха възможността да подгонят лидерите в класирането – Лудогорец и ЦСКА.

След равенството Славия продължава да заема трето място в класирането с 27 точки – на 2 от втория ЦСКА и на 5 от лидера Лудогорец. Ботев пък се изкачи на четвърта позиция с 26 точки – една повече от Черно море, който обаче е с мач по-малко.

Славия – Ботев Пд 0:0
Голмайстори:
Жълти картони: Ерол Дост, Радослав Кирилов (С)
Червени картони:

Ботев Пловдив започна по-агресивно срещата и още във втората минута Емануел Току бе изведен на добра позиция пред наказателното поле. Той стреля силно, но покрай вратата на Светослав Вуцов.

Славия отговори с много добър удар на Емил Виячки с глава след изпълнение на корнер. Вратарят на гостите Георги Аргилашки обаче бе на мястото си и улови.

В 10-ата минута Светослав Вуцов спаси Славия от сигурно попадение. Тодор Неделев центрира отлично от дясното крило, като Маркиньос изпревари бранител на “белите” и от близко разстояние стреля с глава. Вуцов обаче демонстрира страхотен рефлекс и изби в корнер.

Малко по-късно гостите организираха добра контраатака, като Емануел Току напредна опасно и стреля от границата на наказателното поле. Емил Виячки обаче протегна крак и успя да избие в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Маркиньос пробва акробатичен изстрел, който мина далеч от вратата.

Славия пропусна отлична възможност да поведе в резултата в 21-ата минута. Радослав Кирилов напредна добре по лявото крило и центрира меко в пеналта. Топката достигна до непокрития Тони Тасев, който от няколко метра не успя да я насочи в мрежата на Георги Аргилашки.

В 33-ата минута футболистите на Славия стигнаха до поредна опасност пред вратата на Аргилашки. Радослав Кирилов центрира в пеналта на гостите, където Кемело Нгуена стреля с глава, но покрай дясната греда.

Четири минути по-късно Маркиньос опита да затрудни Светослав Вуцов със силен удар от движение, но топката мина далеч встрани от вратата на Славия.

Малко преди края на редовното време на първата част Емил Стоев пробва да изненада Георги Аргилашки с удар от далечна дистанция, който обаче бе уловен от стража на “канарчетата”.

След подновяването на играта Славия бе близо до попадение. В 48-ата минута, след разбъркване в наказателното поле, Реда Рабей игра с ръка точно пред пеналта и съдията Димитър Димитров даде фаул. Зад топката застана Тони Тасев, който стреля много силно с десния крак, но над напречната греда.

Ботев стигна до добра ситуация в 59-ата минута. Емануел Току намери Реда Рабей по левия фланг. Французинът центрира много остро в наказателното поле, където Маркиньос се размина с топката и не успя да я прати в мрежата на Светослав Вуцов.

В 73-ата минута гостите стигнаха до добро положение пред вратата на Славия. След многоходова акция Маркиньос изведе добре Емануел Току в наказателното поле, но ударът му мина високо над напречната греда.

Светослав Вуцов спаси Славия за втори път от сигурен гол в 85-ата минута. Димитър Тонев изведе добре Маркиньос в наказателното поле на домакините. Бразилецът стреля по земя между двама бранители, като стражът демонстрира отличен рефлекс и изби в корнер.

Само 120 секунди по-късно Антоан Бароан се озова на отлична позиция срещу Вуцов след двойно подаване с Реда Рабей. Ударът на полузащитника обаче бе блокиран в последния момент от защитник на домакините.

Състави

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Суарес, 10. Радослав Кирилов – к (90+1 – 11. Кристиан Добрев), 17. Ерол Дост (90+1 – 11. Мартин Атанасов), 16. Кемело Нгуена, 88. Тони Тасев (79 – 7. Питър Макрилос), 22. Дарко Тасевски (66 – 9. Жуниор Мапуку), 71. Емил Стоев
Резерви: 1. Георги Петков, 9. Жуниор Мапуку, 11. Кристиан Добрев, 5. Мартин Атанасов, 7. Питър Макрилос, 15. Мартин георгиев, 29. Борис Димитров
Треньор: Златомир Загорчич

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 7. Маркиньос, 8. Тодор Неделев – к (73 – 11. Антоан Бароан), 10. Емануел Току (73 – 23. Димитър Тонев), 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 24. Кевин Янсон
Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Етоо, 23. Димитър Тонев, 25. Станислав Работов, 27. Атанас Чернев, 28. Филип Филипов
Треньор: Азрудин Валентич

Съдия: Димитър Димитров