Чибота скри топката на ЦСКА, Лудогорец се откъсна на 7 точки на върха

Лудогорец успява с 2:0 дербито срещу ЦСКА от 16-ия кръг на efbet Лига. Головете за разградни реализираха Пиерос Сотириу от дузпа и Мавис Чибота. По този начин шампионите увеличете своята преднина на върха на 7 точки. Стойчо Младенов продължава да няма победа срещу този съперник.

Амос Юга отправи силен удар от дистанция в 9-ата минута, но неочно в аут. DSPORT.BG

Две минути по-късно се откриват първата добра възможност в мача. Тя бе за Лудогорец. Кирил Десподов центрира от фал в наказателното поле на ЦСКА, където Пиерос Сотириу стреля, но встрани от десния стълб на вратата на Густаво Бусато.

Пред Пиеротириу се открие не лоша възможност в 18-та минута, но кипърският нападател не успя да се използва от нея, тъй като като Густаво Бусато излезе и улови топката.

Сисиньо направи много добър пробив в 22-ата минути, след което беше потвърден от Юрген Матей, който получи жълт картон.

Клод Гонзалвеш получи жълт картон в 28-ата минута за нарушението, което срещу Греъм Кери, опасен пряк свободен удар за ЦСКА.

Серджио Падт прави страхотно спасяване в 29-ата минута. Нидерландският врата спаси по чудесен начин на Греъм Кери от пряк свободен удар. Ирландецът завъртя опасно топката към горния ляв ъгъл на вратата на Лудогорец, но Падът успя да спаси.

Пред Кирил Десподов се откриха две поредни възможности в 39-ата минута, но и двата му удара бяха блокирани. Във втората ситуация Доминик Янков беше изведен сам срещу Густаво Бусато, но халфът на Лудогорец предпочита да се даде на Десподов, вместо да стреля.

Кирил Десподов получи жълт картон за нарушение срещу Греъм Кери в 42-ата минута.

Елвис Ману пусна извеждащ пас към Доминик Янков в 48-ата минута, но Густаво Бусато излезе и се намеси решаващо, избивайки топката от катастрофата на играча на Лудогорец.

В 55-ата минута се стигна до сериозно напрежение в наказателното поле на ЦСКА. След центрирането в наказателното поле на гостите, Лам и Юга увиснаха, което открие възможност пред Елвис Ману, но той не успя да действа достатъчно бързо и Юрген Матей се намеси решаващо, избивайки топката.

Две минути по-късно Юрген Матей центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Томас Лам успя да стреля, но Серджио Падът отново се намесва на височина и спаси.

Греъм Кери преодоля Шоу в 63-ата минута, но вместо да се устреми в наказателното поле на Лудогорец, ирландецът реши да симулира, претендирайки за дузпа, но съдията Георги Кабаков да бъде отлично позициониран и да му бъде показан жълт картон за симулация.

Томас Лам фаулира Доминик Янков в 65-ата минута и получи жълт картон.

Лудогорец организира скоростна атака в 66-ата минута. Десподов получи много добър извеждащ пас от Каули. След това Кирил Десподов пусна остър пас към Пиерос Сотириу, но кипърецът не успя да засече топката.

Администраторът на ЦСКА Стойко Сакалиев получи жълт картон за реплика към съдията.

Мавис Чибота отправи първия точен удар във вратата на ЦСКА в 74-ата минута, но Густаво Бусато нямаше никакви проблеми да спаси.

Съдията Георги Кабаков свири дузпа за Лудогорец в 77-ата минута. Мавис Чибота финтира Брадли Мазику и Иван Турицов, като преминаха през двамата, за да навлезе в наказателното поле на ЦСКА, където ще бъде съборен от Густаво Бусато.

Наказателният удар бе реализиран от Пиерос Сотириу за 1:0 в 78-ата минута. Густаво Бусато хвана ъгъла, но кипърецът е много прецизен, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на ЦСКА.

Сисиньо влиза в спора с кондиционния треньор на ЦСКА Кирил Динчев, а Георги Кабаков показаха по един жълт картон на двамата. Шоу получи жълт картон в 86-ата минута.

Лудогорец поведе с 2:0 на първата минута на добавеното време на мача. Мавис Чибота получи много добър извеждащ пас по левия фланг, като Томас Лам го покри и нямаше засада. Чибота напредна, навлезе в наказателното поле на “червените”, след което прати топката във вратата на Густаво Бусато.

Лудогорец е лидер в класирането с 36 точки, а ЦСКА е втори с 29 точки и мач по-малко.

Младенов: Много елементарно и детско поведение, атаката беше основните ни проблем (ВИДЕО)

Мавис Чибота: Не изиграхме перфектен мач, но винаги е много важно да победиш в класирането

Станислав Генчев: Днешният мач ни дава три точки и необходимата преднина, но не трябва да допускаме грешки (ВИДЕО)

Лудогорец – ЦСКА 2:0

1:0 Пиерос Сотириу 78′(дузпа)