Берое се върна към победите с успех над Славия, Камбуров с гол №256

Берое се върна на победния път, след като надви Славия с 2:1 на своя стадион в двубой от 17-ия кръг на efbet Лига. DSPORT.BG

Мартин Камбуров даде аванс на “зелените” в 33-ата минута с 256-ия си гол в елита на българския футбол. Влезлият като резерва Питър Макрилос върна Славия в двубоя с красив гол в 61-ата минута, но Абубакар Тунгара донесе успеха на старозагорци, пращайки топката във вратата на Вуцов девет минути по-късно.

В следващия кръг Берое гостува на Ботев Враца в събота, а Славия посреща вицешампиона Локомотив Пловдив в неделя.

Славия е пети в класирането с 27 точки, докато Берое е едно място по-надолу с 24.

Първата възможност в двубоя бе за Славия, като в 4-ата минута Радослав Кирилов центрира от пряк свободен удар, но Джонатан Перейра лесно изчисти. Три минути след това Александър Цветков не изчисти добре, което позволи на Кемело Нгуена да стреля по посока вратата на Ганев, но прати топката покрай нея. В следващите минути опасните ситуации пред двете врати липсваха.

В 22-ата минута Мартин Камбуров нямаше как да отправи удар към вратата, след като бе затворен от Емил Виячки, а Вуцов излезе и улови. След това Лебон центрира, а стражът на Славия отново се справи без проблем. В 25-ата минута Джонатан Перейра пусна остър пас в наказателното поле, Камбуров не успя да стреля, а след това Томбак блокира изстрела на Камара.

В 31-ата минута отново Томбак блокира удар на Камбуров. Минута след това Камбуров стреля с глава след центриране на Фуртадо, но Вуцов изби топката над вратата.

Натискът на Берое даде резултат в 34-ата минута. Мартин Камбуров получи в наказателното поле, майсторски се завъртя и прати топката в мрежата на Славия без да остави шанс на Вуцов да спаси.

Славия опита бързо да отговори на попадението, но в 35-ата минута Радослав Кирилов стреля покрай вратата. В ответната атака Камбуров можеше да отбележи второто си попадение в двубоя, но стреля леко и Вуцов с лекота улови.

В 38-ата минута Светослав Вуцов бе на косъм да допусне груба грешка, след като изпусна топката. За негово щастие нямаше футболист на Берое, който да я засече във вратата му.

В последната минута на първата част Тони Тасев стреля от малък ъгъл, а Генадий Ганев отрази изстрела му.

В 52-ата минута Тони Тасев центрира от свободен удар, но Реян Даскалов изчисти в корнер. След него последва контраатака на Берое, но Емил Виячки успя да се справи с Кийлън Лебон. Секунди след това Лебон подаде към Тунгара, който вместо да стреля реши да подава и отново Виячки бе на точната позиция, за да прати топката в корнер.

В 58-ата минута Александър Василев пусна хубав пас, насочен към Камбуров, но Андреа Христов успя да предотврати опасността.

В 61-ата минута влезлият като резерва Питър Макрилос получи Тони Тасев, навлезе в наказателното поле и с мощен шут матира Ганев за 1:1.

В следващите минути Берое тръгна в търсене на втори гол. В 68-ата минута Вуцов изпревари Кийлън Лебон и улови топката.

В 70-ата минута старозагорци отново излязоха напред в резултата. Кийлън Лебон пусна страхотен пас към Абубакар Тунгара, а малиецът прати топката във вратата на Вуцов, който бе излязъл напред, за да го спре.

Десет минути преди края на двубоя съдията Георги Иванов прегледа лично със системата ВАР нарушение на Ертан Томбак срещу Александър Василев и му показа директен червен картон, след като преди това му бе извадил само жълт.

Петър Колев: Борбата за топ 6 тепърва започва

Златомир Загорчич: Изнервихме се много в мача

Мартин Камбуров: Още не съм решил за нов договор

Берое – Славия 2:1

1:0 Мартин Камбуров 34′

1:1 Питър Макрилос 61′

2:1 Абубакар Тунгара 70′

Берое: 33. Генадий Ганев, 20. Стив Фуртадо, 6. Александър Цветков, 5. Омар Сако, 43 . Джонатан Перейра (90′ 16. Симеон Мечев), 17. Реян Даскалов, 27. Абубакар Тунгара (94′ 2. Джуниет Али), 19. Александър Василев, 99. Омар Камара (55′ 8. Илиян Стефанов), 21. Кийлън Лебон (90′ 10. Даниел Генов), 9. Мартин Камбуров – к (85′ 11. Алиун Фал)

Резерви: 12. Иван Гошев, 2. Джуниет Али, 8. Илиян Стефанов, 10. Даниел Генов, 11. Алиун Фал, 16. Симеон Мечев, 26. Камен Хаджиев

Треньор: Петър Колев

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, , 23. Емил Виячки, 55. Андреа Христов – к, 37. Венцислав Керчев, 77. Георги Вълчев, 16. Кемело Нгуена (69′ 17. Ерол Дост), 22. Дарко Тасевски (52′ 7. Питър Макрилос), 10. Радослав Кирилов (90′ 11. Кристиан Добрев), 88. Тони Тасев (69′ 9. Жуниор Мапуку), 71. Емил Стоев (90′ 4. Людовик Соарес)

Резерви: 1. Георги Петков, 9. Жуниор Мапуку, 11. Кристиан Добрев, 4. Людовик Соарес, 7. Питър Макрилос, 17. Ерол Дост, 5. Мартин Атанасов