Билал Бари и гредите донесоха успеха на Левски над Царско село (видеоанализ)

Левски стигна до минимален успех с 1:0 при гостуването си на Царско село. Единственото попадение в срещата бе дело на Билал Бари. Тимът, воден от Любослав Пенев, е съпроводен от липсата на късмета, като на три пъти уцели гредите, но така и не вкара гол във вратата на Николай Михайлов. DSPORT.BG

Със спечелените три точки Левски събрани актив от 22 точки на осмата позиция, докато “царете” остават последни в класирането с 11.

В следващия кръг Левски приема Ботев Пловдив в събота от 15:00 часа, а Царско село гостува на Арда в понеделник.

Още във втората минута Николай Михайлов прави добро спасяване след изстрел с глава на Лъчезар Балтанов.  Секунди след това изстрел от дистанция на Васил Шопов се спря в левия страничен стълб на вратата на Михайлов.

В 14-ата минута Здравко Димитров опитва да изстреля извън наказателното поле, а Янко Георгиев действа сигурно и изби в корнер. Шест минути след това Иван Горанов пусна добър пас към Димитър Костадинов, но младокът стреля неточно. В 27-ата минута Драган Михайлович изпрати хубав изстрел по земя, но Янко Георгиев улови топката. В следващите минути Левски владее инициативата на “Арена Царско село”, но без да застраши Янко Георгиев.

В 36-ата минута Димо Бакалов стреля от воле от дистанция, но топката се отби в десния страничен стълб на вратата, пазена от Михайлов.

Две минути преди края на първия част Марин Петков пусна остър пас в наказателното поле, а Мартин Кавдански не изчисти добре, пращайки топката на крака на Димитър Костадинов, който подаде към Билал Бари, а мароканецът матира Янко Георгиев.

В 52-ата минута Иван Горанов се центрира в наказателното поле, като този път Кавдански се намеси сигурно и изчисти в корнер, след който Янко Георгиев без проблем улови топката. Георгиев даде началото на контраатака на Царско село, която завърши с изстрел на Ален Стеванович, отбил се за третия път в гредата.

В 64-ата минута Любослав Пенев трябваше да направи принудителна смяна, след като Христо Попадийн се контузи и бъде заменен от Луи Нганиони. В следващите две минути свалиха оборотите, а положението пред двете врати липсваха.

В 71-ата минута Радослав Цонев стреля от пряк свободен удар фронтално срещу вратата, а Янко Георгиев се отличи с добро спасяване с една ръка, след което Димитър Костадинов не успя да насочи топката във вратата му при добавката. Шест минути след това влезят като резерва Борислав Цонев също стреля от свободен удар, но този път на Георгиев не му се наложи да се намесва след рикошет. При след вратата ъглов удар Здравко Димитров стреля по земя, а стражът на Царско село отново се намества отлично, като секунди след това прави второ спасяване, отчайвайки Димитров.

В последната минута на редовното време Лукас Диас стреля от пряк свободен удар, Ники Михайлов изби, а Милчо Ангелов и Миси Мезу си попречиха и нито един от двамата не успяха да направят добавка. В добавеното време Янко Георгиев отново се отличи този път избивайки топката след изстрел на Борислав Цонев от фал.

Николай Михайлов: Жизненоважна победа
Любослав Пенев: Когато не вкараме, не може да имам претенции (ВИДЕО)
Станимир Стоилов: Искам напрежението да е върху мен, а не върху футболистите (ВИДЕО)

Царско село – Левски 0:1

0:1 Билал Бари 43′

Царско село: 1. Янко Георгиев, 3. Мартин Кавдански – к, 7. Димо Бакалов (58′ 29. Миси Мезу), 8. Ален Стеванович (79′ 20. Петър Атанасов), 10. Лъчезар Балтанов, 12. Лукас Диас, 21. Венцислав Василев, 25. Александър Александров, 8. Карлос Охене, 83. Христо Попадийн (64′ 77. Луи Нганиони), 93. Васил Шопов (79 9. Милчо Ангелов)

Резерви: 30. Християн Василев, 4. Дилян Георгиев, 6. Иван Бандаловски, 9. Милчо Ангелов, 20. Петър Атанасов, 29. Миси Мезу, 77. Луи Нганиони

Треньор: Любослав Пенев

Левски:  13. Николай Михайлов, 91. Драган Михайлович, 3. Гьоко Зайков, 33. Хосе Кордоба, 4. Иван Горанов, 21. Радослав Цонев (93′ 41. Георги Александров ), 89. Андриан Краев, 88. Марин Петков ( 74′ 22. Патрик-Габриел Галчев), 11. Здравко Димитров (88′ 27. Асен Митков), 20. Димитър Костадинов (74′ 10. Борислав Цонев), 19. Билал Бари

Резерви:  66. Пламен Андреев, 5. Христос Шелис, 6. Ивайло Найденов, 10. Борислав Цонев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 41. Георги Александров

Треньор:  Станимир Стоилов

Жълти картони:  Мартин Кавдански, Карлос Охене (Ц), Андриан Краев, Хосе Кордоба (Л)