ЦСКА 1948 излъга Пирин – вкара дузпа, ”орлетата” пропуснаха

ЦСКА 1948 победи Пирин с 1:0 в интересен мач в полите на Витоша. Домакините вкараха дузпа, гостите пропуснаха такава, което се оказа достатъчно за втори поредни три точки на новия домакински стадион на “червените”.DSPORT/BG

Победният гол падна в последната минута на първото полувреме. Ивайло Чочев от дузпа, която първоначално не бе отсъдена от Георги Гинчев, но след намесата на VAR реферите Гинчев преразгледа ситуацията и отсъди 11-метровия наказателен удар. Той бе вследствие на нарушение на Бодуров срещу Ангел Бастунов.

През второто полувреме Пирин също получи право да изпълни дузпа. Тя дойде за нарушение на Лазар Марин срещу Станислав Манолев. Потърпевшият застана на бялата точка, но Наумов спаси.

През първото полувреме Пирин вкара гол, но попадението на Мохамед Брахими не бе зачетено. В 38-ата Брахими направи двойно подаване с Юлиан Попев и с хубав удар от 12-13 метра направи безпомощен Даниел Наумов. След разглеждане на ситуацията обаче се оказа, че при първия пас към Попев, той е бил в положение на засада и попадението не бе зачетено.

ЦСКА 1948 – Пирин Благоевград 1:0
1:0 Ивайло Чочев 45+4 дузпа

Първата голова възможност дойде в 5-ата минута, когато Станислав Костов успя да се справи с няколко футболисти на домакините, стреля, но топката излезе в аут.

Пирин пропусна още една добра възможност в 8-ата минута. Мохамед Брахими подаде към Петър Занев по левия фланг. Опитният футболист центрира точно на главата на Брахими, който стреля с глава и изпрати топката в аут.

В 12-ата минута ЦСКА 1948 също имаше добра възможност. Топката попадна у Георги Русев в наказателното поле, който шутира, но топката бе блокирана от Бодуров.

В 21-ата минута Мохамед Брахими падна в наказателното поле, след съпрекосновение с Димитър Пиргов, но реферът прецени, че футболистът е симулирал и му показа жълт картон.

Само минута по-късно Брахими отново излезе на голова позиция по диагонал, стреля с левия крак, но изпрати топката в аут.

Пирин продължи да създава голови положения. В 28-ата минута Александър Дюлгеров влезе по десния фланг, подаде към Костов, който пропусна топката, но той не успя да уцели топката. В ответната атака Бастунов стреля от дистанция, но изпрати топката в аут.

В 38-ата минута голът отбеляза Мохамед Брахими, който направи двойно подаване с Юлиан Попев и с хубав удар от 12-13 метра направи безпомощен Даниел Наумов. След разглеждане на ситуацията обаче се оказа, че при първия пас към Попев той е бил в положение на засада и попадението не бе зачетено.

Домакините имаха добра възможност в 44-ата минута, когато стражът на Пирин успя да спаси вратата си суха.

Малко след това Николай Бодуров чукна краката на Ангел Бастунов. Първоначално реферът Георги Гинчев не отсъди 11-метров наказателен удар. В следващия момент обаче от VAR вана дадоха сигнал на Гинчев, че решението му е грешно и се наложи реферът сам да прегледа ситуация и в крайна сметка посочи бялата точка – дузпа. Ивайло Чочев застана зад бялата точка и реализира.

В началото на второто полувреме ЦСКА 1948 имаше възможност да отбележи и втори гол, но Денислав Ангелов не успя да се докопа до топката, след като вече бе преминал покрай стража на “орлетата”. С дружни усилия гостите предотвратиха опасността.

В 53-ата минута Пирин създаде нов добър шанс. Александър Дюлгеров центрира чудесно, но Станислав Костов и Мохамед Брахими не успяха да уцелят топката.

В 66-ата минута Ангел Бастунов направи нарушение в наказателното поле срещу Станислав Манолев и реферът отсъди дузпа. Станислав Манолев застана зад бялата точка, стреля, но Даниел Наумов спаси.

След пропуска от бялата точка темпото спадна и головите положения се разредиха.

В 81-ата минута ЦСКА 1948 имаше възможност да “затвори” мача, но Ивайло Климентов стреля встрани от вратата.

Антон Карачанаков се опита да изравни резултата в 85-ата минута, когато той стреля от границата на наказателното поле, но я изпрати над вратата.

СЪСТАВИ

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Георги Ангелов, 3. Димитър Пиргов, 87. Симеон Петров, 24. Лазар Марин, 7. Марио Топузов (76 – 56. Богдан Костов), 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 10. Георги Русев, 20. Ангел Бастунов (70 – 8. Ивайло Климентов), 9. Денислав Ангелов (60 – 98. Валентин Йосков)

Резерви: 1. Димитър Тодоров, 61. Стелиян Добрев, 8. Ивайло Климентов, 41. Андрей Йорданов, 5. Михаил Минков, 56. Богдан Костов, 98. Валентин Йосков

ПИРИН: 12. Ник Хенгелман, 38. Александър Дюлгеров, 31. Красимир Станоев (88 – 17. Спас Георгиев), 7. Мохамед Брахими, 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 29. Станислав Костов (77 – 71. Антон Карачанаков), 11. Станислав Манолев, 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев (66 – 9. Преслав Йорданов)

Резерви: 1. Марио Кирев, 71. Антон Карачанаков, 73. Венцислав Бенгюзов, 44. Конър Хендерсън, 9. Преслав Йорданов, 17. Спас Георгиев, 45. Христофор Хубчев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Димитър Пиргов, Ангел Бастунов, Лазар Марин, Михаил Минков (ЦСКА 1948); Стилян Николов, Светослав Дяков, Станислав Манолев, Александър Дюлгеров, Венцислав Бенгюзов, Николай Бодуров (Пирин)

РЕФЕР: Георги Гинчев

Уорън Фийни: Изглеждахме силни, доминантни, но 0:1 е разочаровщо

Николай Киров: Доволен съм само от точките, друг такъв мач няма да има