Лудогорец се развихри срещу Арда

Лудогорец постигна убедителна победа над Арда с 4:1 в двубой от 17-ия кръг на efbet Лига. Жордан Икоко даде аванс на разградчани още в 7-ата минута, а в 29-ата с помощта на ВАР попадение на Пиерос Сотириу бе зачетено за 2:0. DSPORT.BG

В 36-ата минута Спас Делев вкара много красив гол за 2:1, но още преди края на първата част Лудогорец си върна аванса от два гола, след като Пиерос Сотириу вкара второто си попадение в 41-ата минута.

През втората част Лудогорец още повече увеличи аванса си, след като Кирил Десподов вкара изключителен гол от пряк свободен удар за 4:1.

Разградчани са първи в класирането с 39 точки, докато Арда е девети с 18.

В следващия кръг Лудогорец гостува на Локомотив София. Арда пък посреща Царско село в Кърджали.

Още във втората минута Спас Делев пропусна страхотен шанс да даде аванс на Арда, след като Шакил Пинас сбърка и му подаде топката, българският национал стреля встрани от вратата.

Арда започна много директно в началните минути, но Лудогорец бе тимът, който поведе в резултата. В 7-ата минута Жордан Икоко изненада Караджов и прати топката във вратата му.

В 18-ата минута Алекс Петков успя да се намеси в последния момент при подаване на Чибота към Сотириу. Две минути след това Десподов навлезе на скорост в наказателното поле, но бе спрян от Рубежич.

В 29-ата минута Пиерос Сотириу получи от Икоко и прати топката във вратата на Караджов, но попадението първоначално не бе зачетено заради засада. След преразглеждането с ВАР обаче голът бе признат.

В 35-ата минута Арда се върна в двубоя. Христо Иванов върна към Спас Делев, който се завъртя и с майсторски изстрел с левия крак прати топката във вратата на Падт.

Лудогорец тръгна в търсене на трети гол. В 41-ата минута това даде резултат. Кирил Десподов пусна пас към Пиерос Сотириу, който останал сам срещу Караджов, вкара втория си гол в двубоя.

На полувремето Славко Матич направи две смени. Румен Руменов замени Илия Юруков, а Жуниньо влезе на мястото на Иван Тилев.

В 53-ата минута съдията Владимир Вълков преразгледа лично със системата ВАР дали да свири дузпа за игра с ръка на Давид Кики, след като първоначално свири дузпа. След като видя ситуацията отмени решението си.

В 58-ата минута Кирил Десподов вкара страхотен гол от пряк свободен удар за 4:1.

В 66-ата минута Серджио Падт изби топката след центриране от корнер на Спас Делев. В 68-ата минута Ману бе изведен от влезлия като резерва Георги Терзиев  и подаде към Чибота, който вкара топката в мрежата на Караджов, но попадението не бе зачетено заради засада. Две минути след това Ману пробва изстрел в далечния ъгъл на вратата на гостите, но прати топката покрай нея.

В 78-ата минута Спас Делев се контузи и бе заменен принудително от родения през 2004-а Георги Александров. Пет минути преди края Каули Оливейра стреля с по-слабия си крак и Иван Караджов без проблем улови.

Славко Матич: Лудогорец показа как големият отбор наказва

Станислав Генчев: Изключително важно беше да спечелим трите точки

Лудогорец – Арда 4:1

1:0 Жордан Икоко 7′

2:0 Пиерос Сотириу 29′

2:1 Спас Делев 35′

3:1 Пиерос Сотириу 41′

4:1 Кирил Десподов 58′

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 6. Шакил Пинас, 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун (63′ 5. Георги Терзиев), 22. Жордан Икоко (84′ 8. Клод Гонсалвеш), 25. Стефан Баджи, 23. Кафумана Шоу, 95. Каули Оливейра, 11. Кирил Десподов (63′ 64. Доминик Янков), 13. Мавис Чибота (74′ 29. Дорин Ротариу), 19. Пиерос Сотириу (63′ 10. Елвис Ману)

Резерви: 71. Кристиан Кахлина, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонсалвеш, 10. Елвис Ману, 29. Дорин Ротариу, 64. Доминик Янков

Треньор: Станислав Генчев

Арда: 12. Иван Караджов, 8. Милен Желев, 18. Слободан Рубежич, 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики, 77. Илия Юруков, 70. Христо Иванов, 33. Иван Тилев, 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов, 9. Спас Делев (78′ 29. Георги Атанасов)

Резерви: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 11. Александър Георгиев, 19. Румен Руменов, 29. Георги Атанасов, 37. Жуниньо, 98. Тонислав Йорданов