Ботев Вр сложи край на серията си от 14 мача без победа след успех над Берое

Ботев Враца сложи край на серията си от 14 мача без победа в efbet Лига, след като се наложи с минималното 1:0 над Берое. Във въпросните двубои домакините записаха 6 равенства и 8 загуби. Последната победа на врачани бе в третия кръг на шампионата, когато на 6 август се наложиха над Царско село с 2:1 като гост.DSPORT.BG

Единственото попадение в среащта падна в края на първото полувреме и бе дело на Дориан Бабунски. Той се възползва от отлично подаване на Юлиан Ненов и с глава вкара осмия си гол в първенството.

Домакините можеха да победят и по-убедително, но след удар на Ненов и рикошет в гърба на Александър Цветков топката срещна лявата греда на вратата пазена от Генадий Ганев.

След успеха си Ботев Вр се изкачи на 11-то място във временното класиране с 16 точки – с една повече от 12-ия Локомотив София. Берое пък остава на шеста позиция с 24 точки, колкото има и седмият Локомотив Пд.

Ботев Вр – Берое 1:0
Голмайстори: 1:0 Дориан Бабунски 41′
Жълти картони: Стефан Гаврилов, Антонио Георгиев, Валери Христов (Бот), Реян Даскалов, Кийлън Лебон, Абубакар Тунгара (Бер)
Червени картони:

Ботев започна по-активно срещата, като опита да натисне Берое и да стигне до добра ситуация пред вратата на Генадий Ганев, но така и не успяха да застрашат стража на гостите.

Заралии създадоха първото по-сериозно положение в срещата в 7-ата минута. Кийлън Лебон дриблира покрай няколко футболисти на домакините, като стреля от границата на наказателното поле, но над вратата на Красимир Костов.

В 18-ата минута Ботев бе много близо до гол. Юлиан Ненов стреля силно от разстояние, като топката се удари в Александър Цветков, след което стрещна дясната греда на Генадий Ганев.

Берое можеше да поведе в резултата в 30-ата минута. Омар Камара бе изведен отлично зад гърба на защитата от Абубакар Тунгара, като опита да преодолее Красимир Костов с удар по земя, но стражът на Ботев успя с крак да спаси тима си от сигурен гол

Шест минути по-късно и Генадий Ганев спаси своя отбор от попадение. Юлиан Ненов бе изведе добре срещу вратаря на Берое и стреля, но украинският страж успя с лявата ръка да избие.

Ботев Враца поведе в срещата в 41-ата минута. Юлиан Ненов центрира отлично в наказателното поле, където Дориан Бабунски се оказа най-съобразителен и с глава прати топката в мрежата на заралии.

Берое отговори със силен удар на Реян Даскалов от разстояние, който обаче бе избит от Красимир Костов в корнер.

В първата минута от даденото от съдията продължение на първата част Ботев създаде добра ситуация пред вратата на съперника. Красимир Тодоров стреля от границата на наказателното поле, но Генадий Ганев изби. Топката попадна на крака на Мартин Николов, който обаче не уцели вратата от близко разстояние. След това обаче се оказа, че футболистът на врачани е бил в засада.

Второто полувреме започна доста оспорвано, като двата тима описаха да стигнат до нещо интересно пред съперниковата врата, но до опасни положения така и не се стигна.

В 55-ата минута Берое получи право да изпълнни фаул на добра позиция фронтално срещу Красимир Костов. Зад топката застана Мартин Камбуров, но ударът му срещна стената.

Гостите продължиха да натискат съперника, като в 66-ата минута Кийлън Лебон нахлу в наказателното поле и потърси Алиун Фал, но ударът на нападателя бе блокиран от бранител на Ботев Вр.

Само минута по-късно Камбуров бе изведен добре в пеналта, като задържа добре топката и подаде към Джонатан Перейра. Ударът на крайния бранител обаче профуча над напречната греда.

В 74-ата минута Берое създаде поредна опасност пред вратата на Красимир Костов. След центриране на Лебон от корнер Омар Сако стреля с глава, но покрай десния страничен стълб.

Гостите стигнаха до добра ситуация за гол в 85-ата минута. Алиун Фал центрира меко в наказателното поле, където Даниел Генов стреля с глава, но право в ръцете на Красимир Костов.

Състави

Ботев: 76. Красимир Костов, 5. Костадин Ничев – к, 88. Йоан Бауренски, 77. Мартин Николов, 22. Диего Фераресо (68 – 2. Валери Христов), 24. Стефан Гаврилов (68 – 21. Сержио да Силва), 6. Антонио Георгиев, 28. Красимир Тодоров (68 – 23. Иван Митрев), 20. Дориан Бабунски, 94. Юлиан Ненов (77 – 14. Антон Фасе), 11. Виктор Василев (90+2 – 9. Георги Николов)
Резерви: 33. Христо Георгиев, 2. Валери Христов, 21. Сержио да Силва, 14. Антон Фасе. 23. Иван Митрев, 9. Георги Николов, 19. Никола Нейчев
Треньор: Даниел Моралес

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров – к, 17. Реян Даскалов (77 – 10. Даниел Генов), 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон (86 – 8. Илиян Стефанов), 27. Абубакар Тунгара (87 – 16 Симеон Мечев), 43. Джонатан Перейра, 99. Омар Камара (57 – 11. Алуин Фал)
Резерви: 12. Иван Гошев, 2. Джунейт Али, 8. Илиян Стефанов, 10. Даниел Генов, 11. Алиун Фал, 16. Симеон Мечев, 26. Камен Хаджиев
Треньор: Петър Колев

Съдия: Станислав Тодоров