Ботев Вр удари звучен шамар по амбициите на Локомотив Пд

Ботев Враца постигна втора поредна победа в първенството след убедителен успех с 4:2 над Локомотив в Пловдив. DSPORT.BG

Врачани поведоха в резултата в  10-ата минута, когато Дориан Бабунски бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Лукас Рейдър срещу Красимир Тодоров. Домакините успяха да изравнят в 34-ата минута след гол с глава на Димитър Илиев. Преди края на първата част обаче Ботев Вр отново излезе напред в резултата, след като Юлиан Ненов прехвърли технично Рейдър.

В началото на втората част Дориан Бабунски вкара втория си гол в двубоя. В 56-ата минута Георги Минчев намали изоставането на “смърфовете”. Десетина минути след това Илия Миланов отново върна аванса от два гола на Ботев Вр, оформяйки крайното 4:2.

Със спечелените три точки Ботев Враца събра актив от 19 на десетата позиция. Локо Пд от своя страна е шести с 25 точки, но може да бъде изпреварен от Левски или Берое, които се изправят един срещу друг в неделя.

Преди срещата Димитър Илиев, Бирсент Карагарен и Петър Витанов бяха наградени от феновете за играч номер 1,2 и 3 за годината.

Първите минута от срещата преминаха без опасни ситуациите пред Рейдър и Костов. Първото спасяване в двубоя бе в 7-ата минута, когато Красимир Костов с една ръка изби силен шут на Парвиз Умарбаев.

В 9-ата минута Бабунски изведе Красимир Тодоров, който опита да пусне топката покрай Лукас Рейдър преди да бъде повален на терена, а главният съдия веднага посочи бялата точка за нарушение на Рейдър срещу Тодоров. Зад топката, за да изпълни дузпата, застана Дориан Бабунски, който не остави шанс на германеца да парира удара му и даде аванс на врачани.

В 17-ата минута футболистите на Локо поискаха игра с ръка на Йоан Бауренски в наказателното поле, а на повторенията се видя, че ръката на играча на Ботев Вр е прилепена до тялото му. Локомотив тръгна в търсене на изравнителен гол. В 25-ата минута Димитър Илиев бе на добра стрелкова позиция, но прати топката покрай вратата.

Натискът на Локо даде резултат в 34-ата минута, когато Кристиан Гомис центрира по най-добрия начин в наказателното поле, а Димитър Илиев прати с глава топката във вратата на Краси Костов.

В 40-ата минута Красимир Тодоров имаше отлична възможност да вкара втори гол в мача, но Лукас Рейдър успя да спаси с доза късмет.

Ботев Враца успя отново да излезе напред в резултата преди края на първата част. В 43-ата минута Красимир Тодоров изведе Юлиан Ненов, който с майсторски завършващ удар прехвърли Рейдър.

Втората част започна ударно за Ботев Враца. Диего Фераресо изведе Дориан Бабунски, който мина покрай Рейдър и отбеляза 10-ия си гол през сезона в 49-ата минута на срещата.

Локомотив върна един гол в 56-ата минута, след като Бирсент Карагарен центрира в наказателното поле, а Георги Минчев отблизо засече топката във вратата на Костов.

В 64-ата минута съдиите от ВАР вана трябваше да прегледат ситуация в наказателното поле при съприкосновение между Кристиан Гомис и Виктор Василев. Минута по-късно Красен Георгиев даде знак играта да продължи.

В 67-ата минута Ботев Враца отново увеличи аванса си на два гола. След центриране от корнер на Юлиан Ненов Илия Миланов с глава насочи топката към далечния ъгъл, на пазената от Рейдър врата за 2:4.

Две минути след това Емил Янчев пробва да се разпише от границата на наказателното поле, но прати топката покрай вратата на Костов. В 73-ата минута Мартин Николов се хвърли на пътя на топката, за да блокира изстрел на Бирсент Карагарен.

Четири минути преди края Лукас Салинас стреля от дистанция, но уцели гредата.

В добавеното време на срещата влезлият като резерва Николай Николаев задържа Дориан Бабунски и бе изгонен от игра с втори жълт картон.

Даниел Моралес: Никога не съм се съмнявал, че можем да играем добър футбол

Тунчев: Не мога да кажа какво се случва в клуба, засега всичко е нормално

Локомотив Пловдив – Ботев Враца 2:4

0:1 Дориан Бабунски (д) 10′

1:1 Димитър Илиев 34′

1:2 Юлиан Ненов 43′

1:3 Дориан Бабунски 49′

2:3 Георги Минчев 56′

2:4 Илия Миланов 67′

Локомотив Пловдив: 71. Лукас Рейдър, 20. Милош Петрович (90′ 7. Иван Сулев), 5. Мартин Паскалев, 4. Кристиан Гомис, 6. Емил Янчев, 39. Парвиз Умарбаев (75′ 28. Айвън Ангелов), 33. Йосип Томашевич, 9. Бирсент Карагарен (81′ 44. Николай Николаев), 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев -к, 10. Георги Минчев

Резерви: 1. Илко Пиргов, 44. Николай Николаев, 28. Айвън Ангелов, 19. Александър Иванов, 15. Видол Сейменски, 7. Иван Сулев, 34. Петър Витанов

Треньор: Александър Тунчев

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 5. Костадин Ничев, 18. Илия Миланов, 77. Мартин Николов, 22. Диего Фераресо, 88. Йоан Бауренски, 6. Антонио Георгиев (78′ 21. Сержиньо), 24. Стефан Гаврилов (78′ 23. Иван Митрев), 28. Красимир Тодоров (59′ 11. Виктор Василев), 94. Юлиан Ненов, 20. Дориан Бабунски

Резерви: 33. Христо Георгиев, 2. Валери Христов, 11. Виктор Василев, 23. Иван Митрев, 21. Сержиньо, 14. Антон Фасе, 19. Никола Нейчев