Локо София завърши годината с победа и сложи край на тежка серия

Локомотив София надви с 2:0 Арда в последния си мач за календарната 2021-ва година. Двата отбора премериха сили в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. След успеха столичните „железничари“ сложиха край на многото тежката си серия в шампионата от 9 поредни мача без победа.DSPORT.BG

„Червено-черните“ контролираха събитията на терена, а Арда отправи първия си точен удар едва след 70 минути игра.

Домакините поведоха с гола на  Матеус Дуарте четвърт час след началото, а в 33-тата минута Селсо Рапосо удвои преднината им. До края софиянци умело задържаха аванса, като дори имаха шансове и за трети гол.

Със записаната победа Локомотив София е на 12-ото място във временното класиране с актив от 18 точки, колкото има и ЦСКА 1948. Арда остава девети с 21 пункта.

Локомотив Сф – Арда 2:0

(1:0 Матеус Дуарте 15′, 2:0 Селсо Рапосо 33′)

Домакините започнаха по-добре мача и в 6-ата минута получиха нелош шанс да застрашат вратата на Иван Караджов. Топката беше центрирана на близката греда от пряк свободен удар, но Слободан Рубежич се намеси и изчисти в корнер. Последваха още две центрирания от ъглов удар, като не се наложи на Караджов да се намесва, тъй като защитниците пред него се справиха подобаващо.

Четвърт час след началото Локомотив София излезе напред в резултата. След ново центриране от корнер Матеус Дуарте надскочи Милен Желев и с глава прати топката в мрежата зад Караджов. Кърджалийци имаха претенции за нарушение, но според главния съдия Георги Димитров нарушение не беше извършено.

Арда успя да наложи контрол върху владението на топката, но не и с постепенни атаки да проби добре подредената защита на Локомотив София.

В 33-тата минута „червено-черните“ удвоиха преднината си с бърза контраатака. Октавио изведе в коридор Александър Александров. Крилото напредна по левия фланг и центрира в наказателното поле. На далечната греда сам беше Селсо Рапосо. Давид Кики закъсня, а от 3-4 метра Рапосо нямаше как да сбърка.

Две минути по-късно Красимир Милошев си освободи пространство за изстрел и шутира от дистанция, но доста неточно.

В 40-ата минута Арда създаде най-доброто си положение от началото на мача. Спас Делев центрира опасно, но Иван Тилев се размина с топката, която напусна очертанията на терена.

Втората част започна равностойно без сериозни опасности за двете врати. Имаше няколко груби влизания, които накъсаха игровите действия.

Час игра след началото Виржил Пинсон центрира балонно в наказателното поле. Дуарте отново успя да отправи удар с глава, но много неточно.

Секунди по-късно Пинсон се втурна на пробив по левия фланг при бърза контраатака. С меко подаване той намери Александър Александров, който от непосредствена близост не успя да преодолее Караджов. Стражът реагира блестящо и запази малката интригата в сблъсъка.

В 73-тата минута кърджалийци отправиха първия си точен удар. След битка за топката гостите организираха бърза атака. Спас Делев беше изведен в наказателното поле. Той много добре замахна и намери Румен Руменов, но Александър Любенов успя да спаси.

В последната минута от добавеното време комичен момент беляза двубоя. Октавио изпитваше болка и легна край тъчлинията. Реферът Георги Димитров обаче изобщо не показа намерения да спира играта, не допусна и лекарският екип да влезе. Вследствие човек от щаба на Локомотив извлачи Октавио извън терена, за да може да му бъде оказана медицинска помощ. В крайна сметка бразилецът беше заменен. Накуцвайки той седна на резервната скамейка.

В заключителните минути от срещата Арда опита да стигне поне до почетен гол, но неуспешно. На два пъти Тонислав Йорданов беше потърсен с центрирания в наказателното поле. Нападателят първо беше неутрализиран, а малко след това стреля с глава право в ръцете на Любенов.

Локо Сф: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 5. Георгиос Катсикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев – К, 22. Владимир Семерджиев (Стойчо Атанасов 77′), 89. Матеус Дуарте, 58. Октавио (Раел Лолала 90’+2′), 7. Александър Александров (Валентин Николов 86′), 93. Виржил Пинсон

Резерви: 1. Цветомир Витков, 10. Валентин Николов, 15. Лука Иванов, 9. Мохамед Бухмиди, 11. Раел Лолала, 2. Стойчо Атанасов, 14. Християн Чипев

Треньор: Иван Колев

Арда: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев – К, 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов (Георги Атанасов 70′), 18. Слободан Рубежич, 25. Давид Кики, 33. Иван Тилев (Тонислав Йорданов 61′), 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков (Румен Руменов 61′)

Резерви: 36. Васил Симеонов, 11. Александър Георгиев, 19. Румен Руменов, 20. Алтан Якуб, 27. Николай Горанчев, 29. Георги Атанасов, 98. Тонислав Йорданов

Треньор: Славко Матич

Съдия: Георги Димитров