Резерва спаси ЦСКА 1948 в края срещу десет от Славия

ЦСКА 1948 и Славия завършиха наравно 1:1 в мач от 19-ия кръг на българското първенство. Домакините могат да съжаляват повече за този резултат, защото играха с човек повече в повече от 2/3 от срещата, но така и не успяха да реализират повече от едно попадение във вратата на ветерана Георги Петков.DSPORT.BG

Иван Минчев даде аванс на “белите” в 17-ата минута след грешка в средата на терена и бърза контраатака. В 26-ата минута вратарят на гостите Светослав Вуцов беше изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Георги Русев. Стелиян Добрев изравни в 90-ата минута, след като засече центриране с глава центриране на Русев.

След този мач Славия пордължава да е на 5-о място във временното класиране на българския шампионат с 29 точки на сметката си, докато ЦСКА 1948 е 10-и с 19 точки в актива си до този момент.

ЦСКА 1948 – Славия 1:1

0:1 Иван Минчев 17′, 1:1 стелиян Добрев 90′

Червен картон: Светослав Вуцов 26′ (С)

Първото по-опасно положение в мача дойде в 7-ата минута, когато Лазар Марин засече с глава центриране на Георги Русев отдясно, но ударът му бе неточен.

В 11-ата минута Ивайло Чочев центрира ниско отдясно в наказателнто поле. Там домакините имаха претенции, че Ерол Дост е играл с ръка, но съдията Волен Чинков остана безмълвен.

Пет минути по-късно Галин Иванов центрира отляво на вратата на Светослав Вуцов, но подаването му бе много силно.

При ответната атака Славия стигна до гол. Тони Тасев отне топката от Емил Мартинов в средата на терена до лявата странична линия и проби по крилото. Последва центриране с десния крак в наказателното поле. Там след рикошет топката стигна до вклячилия се от втора позиция Иван Минчев, който от чиста позиция порази вратата на Даниел Наумов.

Малко след изтичането на 20 минути се стигна до фрапантна грешка на защитата на Славия. Бранител на гостите върна много слабо топката към вратаря Вуцов. Георги Русев пресече подаването и тръгна да нахлува в наказателното поле. Вуцов обаче се хвърли за топката и събори на земута нападателя на „червените“. Хората на Николай Киров претендираха, че нарушението е в рамките на наказателното поле, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР се видя, че Вуцов нарушава правилата извън наказателното си поле.

Така вратарят на гостите бе изгонен с директен червен картон, а Ивайло Чочев застана зад топката на границата на наказателното поле, а в игра се появи 45-годишният ветеран Георги Петков. Ударът на Чочев обаче беше неточен и топката мина над вратата.

С човек повече на терена, ЦСКА 1948 тръгна мощно в атака и в следващите минути домакините на няколко пъти обстреляха вратата на Славия. С пропуск се отчете Галин Иванов, а в 34-ата минута Венцислав Керчев блокира удар на Ангел Бастунов.

В 37-ата минута Радослав Кирилов отне топката от защитник в червено на лявото крило и влезе в наказателното поле. Последва силен удар по въздуха, при който Наумов изби топката в ъглов удар.

Три минути преди края на първата част Ивайло Чочев успя да задържи топката между трима играчи на Славия в наказателното поле и стреля, но след рикошет топката излезе от игралното поле.

В добавеното време на полувремето Иванов отново имаше шанс да обстрелва вратата на Петков, но ударът му от пряк свободен удар рикошира в стената.

След почивката домакините продължиха да владеят повече топката и да опитват повече атаки към вратата на Георги Петков. В 57-ата минута Бастунов опита късмета си с удар от границата на наказателното поле, но топката мина покрай лявата греда.

Малко след изтичането на час игра Лазар Марин стреля от малък ъгъл, но стражът на „белите“ улови топката безпроблемнно.

В 66-ата минута Георги Ангелов засече с глава центриране отдясно, но ударът му бе нескопосан и топката рикошира в бедрото му, като по този начин не създаде проблем на гостите.

В следващите минути играчите на Славия накъсаха играта, което накара реферът Волен Чинков да покаже няколко жълти картона на футболисти на гостите.

В 76-ата минута Валентин Йосков свали много добре топката след центриране отдясно и я насочи право към връхлитащия във вратарското поле Денислав Ангелов. Той от близка дистанция прати топката в мрежата, но първоначално бе отсъдена засада на нападателя на домакините.

След преразглеждане на положението с ВАР решението на съдийската бригада бе променено, като голът не бе заченет, но не заради засада, а заради нарушение на Йосков срещу Виячки.

В 82-ата минута Чочев бе изведен на добра позиция вляво от вратата на Славия, но след ударът му топката уцели гредата, а при добавката защитник на гостите блокира шута на Галин Иванов.

Пет минути след това Русев центрира опасно от пряк свободен удар вляво от вратата на Славия, но в наказателното поле Георги Ангелов остана под топката и тя напусна наказателното поле.

Така се стигна до 90-ата минута, когато след центриране на Русев от корнер отдясно на вратата на Славия, Стелиян Добрев стигна пръв до топката и с глава я прати в мрежата – 1:1.

В продължението на срещата домакините продължиха да атакуват в търсене на пълния обрат. В 95-ата минута удар на много активния през целата среща георги Русев мина покрай вратата.

В седмата минута на добавеното време Йосков стреля прекрасно от воле, но Андреа Христов изби топката на голлинията. до края на мача не се стигна до повече опасни положения към някоя от двете врати и така двата отбора взеха по една точка.

Следващите мачове на двата отбора в първенството ще бъдат чак след Нова година. На 19 февруари хората на Николай Киров ще имат тежко гостуване на Ботев Враца, а в същия ден Славия ще има нелеката задача да приеме ЦСКА в Овча купел.

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (к) –  87. Симеон Петров (46′ – 9. Денислав Ангелов), 3. Димитър Пиргов, 25. Георги Ангелов – 7. Марио Топузов, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов (65′ – 8. Ивайло Климентов), 24. Лазар Марин – 20. Ангел Бастунов (65′ – 98. Валентин Йосков) – 33. Галин Иванов (82′ – 61. Стелиян Добрев), 10. Георги Русев

Резерви: 1. Димитър Тодоров, 8. Ивайло Климентов, 61. Стелиян Добрев, 56. Богдан Костов, 41. Андрей Йорданов, 98. Валентин Йосков, 9. Денислав Ангелов

Старши треньор: Николай Киров

Славия: 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес (90′ – 18. Димитър Стоянов) – 17. Ерол Дост, 16. Кемело Нгуена, 88. Тони Тасев (90′ – 7. Петер Макрилос), 73. Иван Минчев (46′ – 55. Андреа Христов), 10. Радослав Кирилов (к) – 19. Мартин Сораков (27′ – 1. Георги Петков)

Резерви: 1. Георги Петков, 22. Дарко Тасевски, 5. Мартин Атанасов, 7. Петер Макрилос, 29. Борис Димитров, 55. Андреа Христов, 18. Димитър Стоянов

Старши треньор: Златомир Загорчич

Съдия: Волен Чинков

Жълти картони: Емил Мартинов, Георги Русев (Ц); Людовик Соарес, Георги Петков, Емил Виячки, Андреа Христов (С)