Рабей герой за Ботев при късна победа над Царско село

Ботев Пловдив успя да стигне до късна победа с 2:1 над Царско село в Пловдив. “Канарчетата” поведоха в резултата в 10-ата минута с гол на Антоан Бароан, който бе зачетен след намесата на ВАР. Две минути преди края на първата част бившият капитан на домакините Лъчезар Балтанов изравни резултата на футболен комплекс “Ботев 1912”. DSPORT.BG

Тимът на Азрудин Валентич на няколко пъти уцели гредите, а стражът на столичани Янко Георгиев направи двуцифрен брой спасявания в срещата, но това не бе достатъчно за “царете” да си тръгнат с точка. В 90-ата минута след хубава контраатака Реда Рабей успя да прати топката в мрежата на Георгиев и да изправи феновете по трибуните на крака.

Ботев ще зимува на четвъртата позиция в efbet Лига с 32 точки. Царско село пък остава последен със само 11.

В началните минути Ботев Пд опита да приложи домакински натиск. Още в 3-ата минута Янко Георгиев пресече подаване на Маркиньос.

В 10-ата минута Георгиев изби с една ръка в напречната греда изстрел на Емануел Току. При добавката Антоан Бароан вкара топката в мрежата на гостите, попадението първоначално не бе зачетено заради засада, но след проверката с ВАР голът бе признат.

В 14-ата минута Любослав Пенев трябваше да извърши принудителна смяна. На мястото на контузения Карлос Охене влезе Никола Колев.

В следващите минути играчите на Азрудин Валентич продължиха да са по-активният отбор на терена. В 28-ата минута Тодор Неделев пусна страхотен пас към Антоан Барон, който бе блокиран от Янко Георгиев, а след това Па Конате не успя да засече топката във вратата отблизо.

В 35-ата минута Георгиев отново се намеси решаващо при изстрел на Маркиньос.

Царско село успя да изравни резултата преди края на първата част. След центриране от корнер бившият капитан на “канарчетата” Лъчезар Балтанов бе точен с глава за 1:1.

Минута след това след поредния корнер в срещата Виктор Генев уцели гредата, а малко след това бързи подавания в наказателното поле на Царско село завършиха с изстрел на Дилан Мертенс право в ръцете на Георгиев.

В началото на втората част Аргилашки изби удар на Милчо Ангелов. В 55-ата минута Па Конате върна към Джеймс Ето`о, който обаче уцели страничния стълб. Четири минути след това Янко Георгиев отново блесна със спасяване. Натискът на Ботев продължи, като в 64-ата минута Георгиев трябваше на два пъти да се намесва, за да запази вратата си от втори гол.

В 78-ата минута Ботев пропусна пореден шанс. Този път Димитър Тонев получи от Тодор Неделев, стреля мигновено, но топката се отби в напречната греда с помощта на Янко Георгиев.

В последната минута на редовното време Реда Рабей завърши контраатака на Ботев с попадение във вратата на Георгиев.

Азрудин Валентич: Демонстрирахме, че искаме да спечелим и го направихме

Ботев Пд – Царско село 2:1

1:0 Антоан Бароан 10′

1:1 Лъчезар Балтанов 43′

2:1 Реда Рабей 90′

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 7. Маркиньос, 8. Тодор Неделев -к, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Етоо, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей

Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 23. Димитър Тонев, 25. Станислав Работов, 26. Мите Цикарски, 27. Атанас Чернев, 28. Филип Филипов

Треньор: Азрудин Валентич

Царско село: 1. Янко Георгиев, 3. Мартин Кавдански, 8. Ален Стеванович, 9. Милчо Ангелов (68′ 29. Миси Мезу), 10. Лъчезар Балтанов, 12. Лукас Диас (77′ 4. Дилян Георгиев), 21. Венцислав Василев, 22. Милан Йокич (77′ 20. Петър Атанасов), 25. Александър Александров, 77. Луи Нганиони, 80. Карлос Охене (14′ 88. Никола Колев)

Резерви: 30. Християн Василев, 4. Дилян Георгиев, 29. Миси Мезу, 88. Никола Колев, 20. Петър Атанасов, 93. Красимир Дулендаров