айседо спаси ЦСКА срещу Арда, ”червените” намалиха разликата с Лудогорец на 5 точки

Жорди Кайседо спаси ЦСКА от загуба в отложения мач от втория кръг на efbet Лига срещу Арда. Срещата, играна в Кърджали, завърши при резултат 2:2, като нападателят донесе точката на “червените” с гол в 92-ата минута.  DSPORT.BG

ЦСКА можеше да поведе още в 5-ата минута. Жорди Кайседо бе изведен отлично зад гърба на отбраната на Арда. Нападателят стреля много силно от далечно разстояние, но топката срещна напречната греда на излезлия напред Иван Караджов.

В 32-ата минута Арда поведе. Спас Делев получи добро извеждащо подаване и влезе в наказателното поле на “армейците”. Той финтира Тибо Вион, след което бе повален от Юрген Матей. Ситуацията бе разгледана с ВАР, след което бе решено, че има дузпа за домакините. Зад топката застана Тонислав Йорданов, който с мощен удар не остави никакви шансове на Димитър Евтимов.

“Червените” стигнаха до изравнителен гол в първите секунди на даденото от съдията продължение. Хамза Чатакович центрира страхотно в наказателното поле на Арда, където Жорди Кайседо бе изпуснат от отбраната и с глава прати топката в мрежата на Иван Караджов.

В 53-ата минута домакините поведоха за втори път. Иван Коконов получи добро подаване около центъра, след като Тибо Вион пропусна топката, напредна опасно и стреля силно от около 20 метра, като не остави никакви шансове на Димитър Евтимов.

ЦСКА стигна до изравнителен гол в 92-ата минута. Яник Вилдсхут бе повален в близост до наказателното поле. Зад топката застана Жеферсон, който центрира много добре в пеналта, където Жорди Кайседо с глава се разписа и донесе точката на “червените”.

След равенството ЦСКА продължава да заема второто място в класирането с 37 точки. Лидерът Лудогорец е с 42. Арда пък са девети с 22.

Арда – ЦСКА 2:2
Голмайстори: 0:1 Тонислав Йорданов – д 32′, 1:1 Жорди Кайседо 45+1, 2:1 Иван Коконов 55′, 2:2 Жорди Кайседо 90+2′
Жълти картони: Илия Юруков, Давид Кики, Атанас Зехиров, Христо Иванов, Иван Тилев, Милен Желев (А), Жеферсон, Юрген Матей, Карло Мухар, Йоан Баи, Бисмарк Чарлс (Ц)
Червени картони:

ЦСКА започна много активно срещата, като натисна домакините, но така и не успя да стигне до нещо по-сериозно пред вратата на Иван Караджов.

“Червените” можеха да поведат още в 5-ата минута. Жорди Кайседо бе изведен отлично зад гърба на отбраната на Арда. Нападателят стреля много силно от далечно разстояние, но топката срещна напречната греда на излезлия напред страж на домакините.

Арда отговори с добра атака в 10-ата минута. Атанас Зехиров намери Спас Делев със страхотно диагонално подаване, но ударът на нападателя от въздуха бе блокирано от Тибо Вион.

Малко по-късно Брадли Мазику навлезе много опасно в наказателното поле на гостите и върна към точката за изпълнение на дузпа. Йоан Баи обаче заложи на силата при своя удар и той мина високо над вратата.

ЦСКА отправи добър удар в 25-ата минута. След подаване на Вион топката стигна до Кайседо в наказателното поле. Нападателят я чукна към Георги Йомов, който стреля, но точно в ръцете на Иван Караджов.

В 27-ата минута Спас Делев получи добро извеждащо подаване и влезе в наказателното поле, той финтира Тибо Вион, след което бе повален от бранител на ЦСКА. Страничният съдия вдигна засада, а ситуацията бе разгледана с ВАР. В последствие бе решено, че засада няма, а има дузпа за домакините. Зад топката застана Тонислав Йорданов, който с мощен удар не остави никакви шансове на Димитър Евтимов.

Малко преди края на редовното време на първата част Спас Делев напредна добре по лявото крило и центрира. Топката достигна до Илия Юруков, който стреля от границата на наказателното поле, но точно в тялото на бранител.

В 43-ата минута Димитър Евтимов трябваше да демонстрира своя рефлекс. Илия Юруков отправи силен удар по диагонала, но стражът на ЦСКА внимаваше и успя да избие в корнер.

В 52-ата минута футболистите на Арда имаха претенции за дузпа, след като Юрген Матей опита да изчисти една топка, но изрита Спас Делев. Ситуацията бе разгледана с ВАР и в крайна сметка бе решено, че няма наказателен удар.

Само 180 секунди по-късно домакините поведоха. Иван Коконов получи добро подаване около центъра, след като Тибо Вион пропусна топката, напредна опасно и стреля силно от около 20 метра, като не остави никакви шансове на Димитър Евтимов.

В 59-ата минута Томас Лам стреля с глава след центриране на Йоан Баи, но не успя да насочи добре топката и тя прелетя високо над напречната греда.

ЦСКА продължи да натиска и в 63-ата минута стигна до добра ситуация. Жорди Кайседо овладя добре топката в наказателното поле и веднага подаде към Вилдсхут, който стреля от малък ъгъл, но Иван Караджов успа да спаси.

Арда пропусна отлична възможност да вкара трети гол в 67-ата минута. Спас Делев бе изведен сам срещу Димитър Евтимов. Ударът на напдателя на домакините обаче бе много неточен и мина далеч встрани от вратата.

Домакините продължиха да натискат съперника си и стигна до две добри положения, но с пропуски се отличиха Иван Тилев и Румен Руменов.

В 72-ата минута Яник Вилдсхут навлезе опасно в наказателното поле на Арда и стреля, но точно в тялото на бранител. Топката се върна в нидерлендеца, който пробва втори удар, но отново защитник на домакините изби. След това Карло Мухар пробва да изненада Караджов с изстрел от границата на пеналта, който обаче излезе в аут.

ЦСКА създаде поредна опасност пред вратата на домакините в 76-ата минута. След грешка в отбраната на Арда топката достигна до Карло Мухар, който финтира двама защитници и стреля по диагонала, но футболист на кърджалийци подложи крак и изби в корнер.

Арда можеше да вкара трети гол в 82-ата минута. Спас Делев получи добра топка на границата на наказателното поле и стреля силно от въздуха, но на сантиметри покрай лявата греда на Евтимов.

Състави

Арда:12. Иван Караджов, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев – к (90+2 – 29. Георги Атанасов), 10. Светослав Ковачев (46 – 17. Иван Коконов), 81. Атанас Зехиров, 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков, 98. Тонислав Йорданов (62 – 19. Румен Руменов)
Резерви: 36. Васил Симеонов, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 19. Румен Руменов, 27. Николай Горанчев, 29. Георги Атанасов,
Треньор: Славко Матич

ЦСКА:25. Димитър Евтимов, 15. Тибо Вион (74 – 28. Пламен Гълъбов), 2. Юрген Матей – к, 29. Томас Лам, 18. Брадли Мазику, 11. Хамза Чатакович (59 – 30. Яник Вилдсхут), 24. Карло Мухар, 7. Йоан Баи (84 – 17. Бисмарк Чарлс), 10. Георги Йомов (59 – 14. Калоян Кръстев), 9. Жорди Кайседо, 3. Жеферсон
Резерви: 1. Густаво Бусато, 20. Карол Метс, 28. Пламен Гълъбов, 30. Яник Вилдсхут, 17. Бисмарк Чарлс, 14. Калоян Кръстев, 6. Жуниор Нзила
Треньор: Стойчо Младенов

Съдия: Ивайло Стоянов

Стойчо Младенов: Колкото повече говорим за титла, толкова се повишава напрежението в играчите (ВИДЕО)

Славко Матич: Има хора, които работят срещу нас, освободих Крумов и Жуниньо