Лудогорец разгроми Арда за едно полувреме

Лудогорец стигна до разгромна победа с 4:0 над Арда в официалния дебют на Анте Шимунджа начело на „орлите“.DSPIRT.BG

Разградчани имаха нужда само от едно полувреме, за да си осигурят трите точки при гостуването си в Кърджали в отложен от 4-ия кръг двубой.

Още в 7-ата минута Пиерос Сотириу даде аванс на шампионите, а Каули удвои само пет след това. В 23-аа минута Алекс Сантана вкара третия гол за Лудогорец, а в 39-ата Мануел Шоу вкара първия си гол в първенството.

Разградчани са първи в класирането с 45 точки, на пет повече от ЦСКА, които имат мач с Локомотив София. В следващия кръг Лудогорец гостува на Черно море във Варна. Деветият Арда е с 22 точки, а в 20-ия кръг приема у дома Ботев Пловдив.

Лудогорец поведе в резултата още при първата си по-сериозна атака. В 7-ата минута Шакил Пинас центрира в наказателното поле, а Пиерос Сотириу насочи красиво топката с глава във вратата на Василев.

Само пет минути бяха нужни на разградчани, за да удвоят преднината си. Голмайсторът Сотириу върна към Каули на дъгата на наказателното поле, а бразилецът с мощен шут не остави шансове на Християн Василев.

Още преди да е изминал и половин час игра разградчани вече направиха преднината си класическа. В 23-ата минута Десподов центрира в наказателното поле от свободен удар, а Пластун отклони към Алекс Сантана, който се разписа за 0:3.

Четири минути след това стражът на Арда Християн Василев показа колеблива игра с крака, като за негово щастие не се стигна до четвърти гол във вратата му. Лудогорец продължи да владее инициативата в срещата, като в 35-ата минута Десподов стреля, но право в ръцете на Василев.

В 39-ата минута Десподов центрира от корнер, Мануел Шоу стреля с глава, топката се отби в страничния стълб и влетя във вратата.

До почивката домакините от Арда не успяха да запишат нито един точен удар. В 48-ата минута Серджио Падт се намеси за първи път при изстрел от дистанция на Румен Руменов. Анте Шимунджа трябваше да прави принудителна смяна секунди след това, след като Мануел Шоу се контузи. На негово място в игра се появи Доминик Янков.

Лудогорец организира добра контраатака в 56-ата минута. Ударът на Десподов бе избит от Василев, а при добавката Сотириу вкара топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада, която бе преразгледана и от ВАР.

В 67-ата минута бразилецът Рик Джонатан записа официалния си дебют за Лудогорец, заменяйки Спас Делев. През втората част разградчани намалиха оборотите, а домакините от Арда не успяваха да застрашат вратата на Падт.

Арда – Лудогорец 0:4

0:1 Пиерос Сотириу 7′, 0:2 Каули Оливейра 12′, 0:3 Алекс Сантана 23′, 0:4 Мануел Шоу 39′

Арда: 1. Християн Василев, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов, 17. Иван Коконов (К), 19. Румен Руменов, 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики, 33. Иван Тилев (71′ 29. Георги Атанасов), 70. Христо Иванов, 81. Атанас Зехиров

Резерви: 23. Месут Юсуф, 5. Петко Ганев, 11. Александър Георгиев, 20. Джанер Хасан, 27. Мартин Костадинов, 29. Георги Атанасов, 80. Лъчезар Котев

Треньор: Стамен Белчев

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 6. Шакил Пинас (86′ 21. Жан Карничник), 7. Алекс Сантана, 11. Кирил Десподов (К) (85′ 37. Бърнард Текпетей), 19. Пиерос Сотириу (67′ 9. Ихинио Марин), 22. Джордан Икоко, 23. Мануел Шоу (52′ 64. Доминик Янков), 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 90. Спас Делев (67′ 73. Рик Джонатан), 95. Каули Оливейра

Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 9. Ихинио Марин, 21. Жан Карничник, 37. Бернард Текпетей, 64. Доминик Янков, 73. Рик Джонатан

Треньор: Анте Шимунджа

Съдия: Радослав Гидженов