Локо Пд се върна към победите с успех над Царско село

Локомотив Пловдив се върна на победния път в първенството, след като надви с минималното 1:0 Царско село в Пловдив. Единственото попадение в мача бе дело на капитана на “смърфовете” Димитър Илиев, който се разписа в 40-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Пиер Зебли. DSPORT.BG

В следващия кръг за Локо Пд предстои градско дерби с Ботев на “Коматево”, като преди това тимът на Александър Тунчев ще гостува на ЦСКА в двубой от 1/4-финалите за Купата на България. Царско село пък ще домакинства на ЦСКА 1948.

“Смърфовете” са осми в класирането с 28 точки. Царско село продължава да е закотвен на дъното със само 11 спечелени точки от началото на сезона.

В 7-ата минута Парвиз Умарбаев центрира от пряк свободен удар, топката стигна до Бидунга, който я прати в мрежата на Гуериери, но бе в положение на засада. Шест минути след това Пламен Крумов обстрелва вратата на Рейдър от пряк свободен удар, но прати топката встрани. В 14-ата минута и Каса пробва мерника си от статично положение, но той пък стреля над вратата.

В 37-ата минута Локомотив Пд получи дузпа след игра с ръка на Пиер Зебли, дошла след удар на Бирсент Карагарен по посока вратата. Зад топката застана Димитър Илиев, който по земя реализира наказателния удар в 40-ата минута.

В края на първата част Реди Каса опита изстрел от дистанция, но прати топката покрай вратата.

За началото на втората част Андреа Сасарини реши да направи две смени Юсуфа Афа и Давиде Масела отстъпиха местата си на Андрей Йорданов и Матео Лукарели. В 50-ата минута пък Лукас Салинас принудително напусна терена като на негово място се появи Венсан Марсел.

В началните минути на второто полувреме Царско село се опита да натисне домакините в търсене на изравнителен гол, но без особен успех. В 67-ата минута Пламен Крумов подаде към Иван Лендрич, но Лукас Рейдър успя да избие топката преди тя да стигне до хърватина. Десетина минути след това влезлият като резерва Венцислав Христов стреля отдалеч и въпреки че топката тупна точно пред Рейдър, стражът на Локо успя да я улови.

Локо Пд – Царско село 1:0

1:0 Димитър Илиев 40′ (д)

Локомотив Пд: 71. Лукас Рейдър, 61. Райън Бидунга, 20. Милош Петрович (80′ 44. Христо Иванов), 4. Кристиан Гомис, 34. Петър Витанов (61′ 6. Емил Янчев), 7. Парвиз Умарбаев, 50. Йосип Томашевич, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас (50′ 10. Венсан Марсел), 14. Димитър Илиев – к, 99. Преслав Боруков

Резерви: 1. Илко Пиргов, 44. Христо Иванов, 6. Емил Янчев, 11. Ивайло Димитров, 10. Венсан Марсел, 39. Иван Сулев, 33. Пламен Петров

Треньор: Александър Тунчев

Царско село: 1. Гуидо Гуериери, 7. Жереми Петрис, 8. Айуб Абу, 9. Юсуфа Яфа (46′ 11. Андрей Йорданов), 10. Реди Каса, 15. Пиер Зебли, 17. Давиде Масела (46′ 6. Матео Лукарели), 23. Седрик Каломбо (67′ 77. Иван Лендрич), 44. Николай Николаев, 66. Давиде Витурини, 71. Пламен Крумов – к (72′ 91. Венцислав Христов)

Резерви: 99. Иван Дерменджиев, 6. Матео Лукарели, 11. Андрей Йорданов, 16. Алесандо Копола, 24. Алесандро Мартела, 77. Иван Лендрич,  91. Венцислав Христов

Треньор: Андреа Сасарини

Жълти картони: Петър Витанов, Кристиан Гомис, Райън Бидунга, Димитър Илиев, Венсан Марсел (Л), Давиде Масела, Пиер Зебли, Седрик Каломбо, Николай Николаев, Венцислав Христов (ЦС)