ЦСКА разби Ботев Вр, Бусато с асистенция за страхотен гол

ЦСКА разгроми Ботев Враца с 4:0 на стадион „Българска армия“ в мач от 21-ия кръг на efbet Лига. „Армейците“ успяха да открият резултата с първото си положение в мача, когато Гарсез се възползва от лошо излизане на Краси Костов и се разписа на празна врата. Кайседо удвои в 35-ата минута след асистенция на Бусато. В края на първата част Матей направи резултата класически. “Червените” реализираха и четвърто попадение чрез Йомов в 76-ата минута.DSPORT.BG

С победата ЦСКА събра 47 точки и се доближи на само 1 до лидера Лудогорец, който е с мач по-малко. Ботев Враца остава на предпоследното 13-о място с 19 точки. В следващия кръг за “армейците” предстои дерби срещу Левски, а преди това през седмицата посрещат Локомотив Пловдив за купата. Врачани приемат Лудогорец в 22-ия кръг на първенството.

Пъвата възможност в мача се откри пред врачани. В 13-ата минута Мартин Николов намери Юлиан Ненов на границата на наказателното поле, вторият стреля от движение, но прати топката в аут. Впоследствие стана ясно, че крилото на Ботев се е намирало в засада и дори да бе отбелязал, попадението нямаше да бъде зачетено.

ЦСКА успя да излезе напред в резултата в първото си положение в мача. В 26-ата минута Мауирисио Гарсез бе изведен на отлична позиция от Йоан Баи, като бразилецът успя да изпревари Красимир Костов, който не излезе добре и остави вратата си празна, а Гарсез не се затрудни и прати топката в мрежата.

Минута по-късно Жеферсон намери Юрген Матей в наказателното поле с хубаво центриране от свободен удар, но нидерландецът прати топката право в ръцете на Краси Костов.

В 33-ата минута Иван Турицов центрира към Йоан Баи, който стреля от воле, но защитник в зелено блокира опита му. При добавката Карло Мухар изстреля топката мощно от около 20 метра, но Костов спаси.

Две минути по-късно Густаво Бусато изпрати феноменален дълъг пас към Жорди Кайседо, той се освободи от противников бранител и насочи топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Костов за 2:0.

В добавеното време на първата част ЦСКА успя да достигне и до трето попадение. Жеферсон центрира от корнер в отсъствието на наказания Греъм Кери, но бразилецът също се справи. Той намери отлично Юрген Матей, който надигра двама футболисти на врачани във въздуха и се разписа за 3:0 с глава.

Ботев Враца започна второто полувреме с изключително чисто положение. Мохамед Бентахар се възползва от неразбирателство между Карло Мухар и Мено Кох и остана очи в очи с Густаво Бусато, но бразилецът спаси.

В 76-ата минута Юрген Матей намери с отличен пас Георги Йомов, който се измъкна от Мартин Николов и стреля към вратата на Краси Костов, за да се разпише за 4:0 с елегантен изстрел в далчения ъгъл.

ЦСКА – Ботев Вр 4:0

1:0 Маурисио Гарсез 26′, 2:0 Жорди Кайседо 35′, 3:0 Юрген Матей 45’+1, 4:0 Георги Йомов 76′

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей (К), 4. Мено Кох, 21. Амос Юга, 24. Карло Мухар, 27. Маурисио Гарсез, 7. Йоан Баи, 17. Бисмарк Чарлс (72′ 30. Яник Вилдсхут), 9. Жорди Кайседо (72′ 14. Калоян Кръстев), 3. Жеферсон (80′ 6. Християн Петров)

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 6. Християн Петров, 29. Томас Лам, 18. Брадли Мазику, 30. Яник Вилдсхут, 14. Калоян Кръстев, 10. Георги Йомов

Треньор: Стойчо Младенов

Ботев Враца: 76. Красимир Костов (К), 22. Диего Фераресо (87′ 3. Луис Фелипе), 18. Илия Миланов, 5. Костадин Ничев, 77. Мартин Николов, 6. Антонио Георгиев, 24. Стефан Гавраилов (46′ 20. Мохамед Бентахар), 17. Чавдар Ивайлов, 14. Антон Фасе (65′ 21. Християн Петков), 94. Юлиан Ненов (86′ 28. Красимир Тодоров), 9. Карлос Со (46′ 16. Мартин Петков)

Резерви: 33. Христо Георгиев, 16. Мартин Петков, 3. Луиз Фелипе, 28. Красимир Тодоров, 20. Мохамед Бентахар, 23. Димитър Илиев, 21. Христиан Петков

Треньор: Даниел Моралес

Жълти картони: Чавдар Ивайлов (БВ) 69′

Съдия: Георги Иванов