Битката за Тракия остана без победител

Берое и Ботев Пловдив не се победиха в Битката за Тракия, завършвайки 1:1 на стадиона под Аязмото.

Старозагорци поведоха в края на първата част с гол на Джонатан Перейра, но “канарчетата” успяха да вземат точката минути преди края на срещата с попадение на Реда Рабей. DSPORT.BG

Тимът, воден от Петър Хубчев, е седми във временното класиране с 29 точки, докато пловдивчани са трети с 36.

В следващия кръг Берое гостува на Арда, като преди това има двубой от 1/4-финалите за Купата срещу Славия в София. За Ботев Пд пък предстои градско дерби с Локомотив.

Феновете на Берое с подкрепа за Украйна

В началните минути нито един от двата тима не успя да притисне съперника. В 10-ата минута защитата на Ботев Пд блокира последователни изстрели на Кийлън Лебон и Омар Камара. Три минути след това Лебон излъга играч на Ботев, но Хидайет Ханкич отрази изстрела му.

Берое постепенно се настани в половината на “канарчетата” в следващите минути, но без да застраши Ханкич. В 39-ата минута Симеон Мечев стреля от дистанция, но слабо и стражът на Ботев без проблем улови.

В 43-ата минута Берое откри резултата! Камара центрира в наказателното поле, а Тунгара върна към Джонатан Перейра, който наказа бившия си отбор.

Втората част започна с няколко жълти картона за двата отбора. В 56-ата минута Мохамед Брахими излезе на добра позиция, но в последния момент защитник на Берое протегна крак и Ганев не бе затруднен да улови топката. В 64-ата минута Алиун Фал тръгна на скорост, но ударът му бе слаб и Ханкич се справи с лекота. Четири минути след това Симеон Мечев стреля неточно.

В 69-ата минута Виктор Генев събори Алиун Фал в наказателното поле, но Ивелин Занев не свири дузпа за заралии, а ВАР не се намеси в ситуацията.

В 70-ата минута Давиде Мариани дебютира за Берое, заменяйки Омар Камара. Десет минути след това Мариани застана зад топката да изпълни пряк свободен удар, центрирайки към близката греда, но Илиян Стефанов се размина с топката.

В 84-ата минута Ботев Пд изравни резултата. Димитър Тонев пусна към Мохамед Брахими, който чукна с пета топката към Реда Рабей, а французинът прати топката зад гърба на Генадий Ганев.

Берое – Ботев Пд 1:1

1:0 Джонатан Перейра 43′, 1:1 Реда Рабей 84′

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Бен Юсеф, 10. Серкан Юсеин, 11. Алиун Фал, 15. Георги Динков (К), 16. Симеон Мечев, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон (61′ 8. Илиян Стефанов), 27. Абубакар Тунгара, 43. Джонатан Перейра, 99. Омар Камара (70′ 18. Давиде Мариани)

Резерви: 12. Иван Гошев, 3. Мирослав Енчев, 4. Христо Митев, 6. Кевин Тапоко, 7. Даниел Генов, 8. Илиян Стефанов, 18. Давиде Мариани

Треньор: Петър Хубчев

Ботев Пд: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 8. Тодор Неделев (К) (59′ 6. Дилан Мертенс), 9. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан (59′ 23. Димитър Тонев), 15. Джеймс Ето‘о (59′ 17. Николай Минков), 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей (89′ 20. Лъчезар Балтанов), 24. Роберто Пунчец (73′ 28. Филип Филипов)

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 6. Дилан Мертенс, 17. Николай Минков, 20. Лъчезар Балтанов, 23. Димитър Тонев, 25. Станислав Работов, 28. Филип Филипов

Треньор: Азрудин Валентич

Жълти картони: Омар Камара, Серкан Юсеин, Илиян Стефанов (Б), Джеймс Ето`о (БПД)