Лудогорец си върна на Славия за загубата в София

Лудогорец си върна на Славия за загубата с 0:1 през септември, побеждавайки “белите” с 3:1 в Разград. DSPORT.BG

Разградчани поведоха в резултата в 18-ата минута с гол на Пиерос Сотириу, който се справи с Венци Керчев и от малък ъгъл прати топката във вратата на гостите. В 29-ата минута Мануел Шоу удвои преднината на “орлите”, след като успя да засече топката след центриране от корнер на Кирил Десподов.

В 53-ата минута Радослав Кирилов вкара красив гол, след като се справи с трима играчи на Лудогорец. В 66-ата минута обаче Пиерос Сотириу възстанови аванса от два гола на разградчани.

Тимът, воден от Анте Шимунджа, е лидер в класирането с 51 точки. Славия е шести с 29 точки.

В следващия кръг “орлите” гостуват на Ботев Враца, като преди това гостуват на собствения си стадион в 1/4-финал за Купата на България на Монтана. За Славия предстои домакинство на Локомотив София на 7 март, а преди това на 3-и приемат Берое за Купата.

В третата минута Кирил Десподов центрира от пряк свободен удар встрани от вратата на “белите”, но Христо Попадийн изчисти в корнер. Три минути след това Ерол Дост стреля извън наказателното поле, а Серджио Падт изби в корнер.

В 12-ата минута Текпетей стреля мощно от дистанция, но покрай вратата на Вуцов. В следващите минути Лудогорец се настани в половината на Славия. В 18-ата минута натискът на “орлите” даде резултат. Пиерос Сотириу успя да се справи с Венцислав Керчев и от малък ъгъл вкара топката във вратата на Светослав Вуцов.

В 29-ата минута Кирил Десподов центрира от корнер, а Мануел Шоу успя да насочи топката във вратата на Славия за 2:0.

След второто попадение на “орлите” Славия стигнаха до четири поредни корнера, изпълнени от Иван Минчев, но нито един от тях не бе опасен за Падт.

В 43-ата минута Лудогорец организира добра атака, но изстрелите на Каули Оливейра и Алекс Сантана бяха блокирани от защитници на “белите”. В първата минута на добавеното време Текпетей отново пробва мерника си от дистанция, но пак стреля над вратата.

В началото на втората част Златомир Загорчич реши да замени Кристиян Добрев с Тони Тасев.

В 52-ата минута Славия върна един гол. Капитанът на “белите” Радослав Кирилов мина през трима играчи на Лудогорец и майсторски прати топката в мрежата на Падт.

Лудогорец веднага тръгна в търсене на трети гол. Минута след попадението на Кирилов, Каули стреля с глава, но право в ръцете на Вуцов.

В 65-ата минута Лудогорец възстанови аванса си от два гола. Светослав Вуцов отрази изстрел на Десподов , но при добавката Пиерос Сотириу бе точен за 3:1.

Четири минути след това Тони Тасев опита изпълнение подобно на това на Радослав Кирилов, но стреля над вратата. В 70-ата минута. В 84-ата минута Светослав Вуцов не излезе добре напред да пресрещне Кирил Десподов, а Футболист №1 на България прати топката в опразнената врата. Страничният съдия вдигна флага за засада, а след това нередовната позиция на Десподов бе потвърдена и от ВАР.

В 87-ата минута Матиас Тисера направи официалния си дебют за Лудогорец.

Златомир Загорчич: Изиграхме два добри мача, но не взехме нито точка

Лудогорец – Славия 3:1

1:0 Пиерос Сотириу 18′, 2:0 Мануел Шоу 29′, 2:1 Радослав Кирилов 53′, 3:1 Пиерос Сотириу 65′

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 7. Алекс Сантана, 11. Кирил Десподов -к, 19. Пиерос Сотириу (87′ 10. Матиас Тисера), 21. Жан Карничник, 23. Мануел Шоу (63′ 8. Клод Гонсалвеш), 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 37. Бърнард Текпетей (87′ 4. Сисиньо), 90. Спас Делев (78′ 73. Рик Джонатан), 95. Каули Оливейра

Резерви: 12. Симон Слуга, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера, 73. Рик Джонатан

Треньор: Анте Шимунджа

Славия: 21. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадийн, 15. Мартин Георгиев, 37. Венцислав Керчев (90′ 6. Константин Иванов), 4. Людовик Соарес, 77. Георги Вълчев, 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев (75′ 5. Мартин Атанасов), 11. Кристиан Добрев (46′ 88. Тони Тасев), 10. Радослав Кирилов -к (90′ 19. Мартин Сораков), 7. Йон Бакеро (75′ 29. Борис Димитров)

Резерви: 12. Николай Кръстев, 18. Димитър Стоянов, 6. Константин Иванов, 5. Мартин Атанасов, 19. Мартин Сораков, 88. Тони Тасев, 29. Борис Димитров

Треньор: Златомир Загорчич

Жълти картони: Мануел Шоу, Спас Делев, Пиерос Сотириу, Бърнард Текпетей (Л), Христо Попадийн (С)

Съдия: Георги Гинчев