Черно море вкара три на Локо София за победа насред снега

Черно море спечели категорично с 3:0 гостуването си на Локомотив София от 21-вия кръг на efbet Лига. Два гола за „моряците“ вкара Евгений Сердюк, а един добави Матиас Курьор.DSPIORT.BG

До последно провеждането на срещата беше под въпрос заради обилния снеговалеж над столицата. Системата ВАР нямаше как да бъде калибрирана и съответно не беше използвана за проверка на засади. Теренът беше доста тежък и за двата отбора, но варненци се адаптираха по-добре и успяха да стигнат до трите точки.

Може би един от ключовите моменти в мача дойде в 15-ата минута при резултат 0:1, когато удар на Илия Димитров от бялата точка беше спасен от Иван Дюлгеров.

След успеха Черно море е на четвърто място в класирането с актив от 35 точки, докато Локомотив София е 12-и в подреждането с 19 пункта.

Първата възможност в мача се откри пред Егений Сердюк. Нападателят на Черно море навлезе в наказателното поле и опита удар от малък ъгъл, но покрай целта.

„Моряците“ сякаш успяха по-бързо да се адаптират към снежните условия и тежкия терен. Те излязоха напред в резултата в 6-ата минута. Даниел Димов центрира в наказателното поле. Топката се спря на няколко метра пред вратата. Матиас Курьор изпревари защитник и от близко разстояние преодоля Александър Любенов.

Четвърт час след началото „червено-черните“ получиха право да изпълняват дузпа. Велислав Василев игра неволно с ръка в наказателното поле. Георги Давидов беше на перфектната позиция и посочи бялата точка. Илия Димитров се нагърби с изпълнението, но ударът му беше отразен от Иван Дюлгеров. Стражът на Черно море хвана ъгъла и изби в ъглов удар.

В 29-ата минута Черно море удвои преднината си. Матиас Курьор този път влезе в ролята на асистент. Той изведе Евгений Сердюк сам срещу Любенов. Украинският нападател вкара хладнокръвно за 2:0, след което призова за мир в родината му, като показа фланелка с украинското знаме и надпис „Не на войната“.

Пет минути по-късно Сердюк получи нов шанс да обстрелва вратата на „железничари“. Той овладя и стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Любенов. Секунди по-късно Локо София отговори, като Виржил Пинсон шутира опасно, но покрай целта.

В края на първата част Матиас Курьор пропусна уникален шанс да направи резултата класически. След нападение отляво той се озова на чиста позиция очи в очи с Любенов. Нападателят на варненци опита да копне топката, за да преодолее стража, но мерникът му изневери.

Втората част започна в бавно темпо. В 55-ата минута Курьор опита атрактивна задна ножица, но прати топката над напречната греда.

В 69-ата минута Сердюк се възползва от огромна грешка на Локомотив София и вкара за 3:0. След лошо извеждащо подаване топката се спря малко пред наказателното поле. Любенов беше излязъл, за да изчисти. Вратарят не се разбра с Катсикас. В крайна сметка топката се озова в Сердюк, който на празна врата направи резултата класически.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Пабло Гарсия стреля мощно от средна дистанция, но неточно. Това беше и последната по-любопитна ситуация в мача.