Десет ”орлета” надвиха и изравниха Арда

Пирин Благоевград записа първа чиста мрежа през настоящия сезон и надигра Арда с 1:0 в мач от 21-ия кръг на efbet Лига. В герой за “орлетата” се превърна Антон Карачанаков, който се разписа още в 5-ата минута след силен удар по диагонала в близкия ъгъл на Християн Василев. “Орлетата” останаха с човек по-малко на терена след директен червен картон за Станислав Манолев в 70-ата минута. Въпреки това, Арда не направи достатъчно, за да стигне до равенството и си тръгна с празни ръце от Благоевград. DSPORT.BG

След този втори пореден успех за хората на Радослав Митревски през пролетния дял на полусезона, Пирин излезе на 10-о място в efbet Лига с 22 точки, колкото има и Арда.

Пирин Бл – Арда 1:0

1:0 Антон Карачанаков (5′)

Червен картон:

Станислав Манолев (70′)

Преди началото на двубоя двата отбора излязоха на терена със знаме с надпис „Спрете войната“ и преди първия съдийски сигнал 22-ата футболисти позираха с този банер.

Първата по-сериозна опасност в мача дойде във 2-ата минута, когато Тонислав Йорданов опита акробатичен удар след центриране отдясно, но опитът му бе неуспешен.

Пирин обаче първи успя да стигне до удар към вратата на Арда и този удар бе голов. В 5-ата минута Станислав Костов изведе Антон Карачанаков в лявата част на наказателното поле. Той успя да се измъкне от Милен Желев и стреля по диагонала в близкия ъгъл на вратата на гостите. Християн Василев допусна грешка, като не покри близкия си ъгъл и топката влетя в мрежата – 1:0 за Пирин.

В следващите минути Арда взе инициативата в мача, докато Пирин залагаше на контраатаки, при които бранителите на гостите оставяха много празни пространства.

Постепенно домакините започнаха да атакуват по-често и в 26-ата минута имаха страхотен шанс да поведат в резултата. След пробив на Карачанаков по лявото крило, последва центриране. Топката стигна до Спас Георгиев, който обаче се забави с овладяването на топката. Все пак, последва изстрел, но Алекс Петков успя да скъси дистанцията и да блокура удара.

В 33-ата минута Арда пропусна да се възползва от грешка в отбраната на Пирин. При изпълнение на пряк свободен вратарят Янко Георгиев се сблъска с Христофор Хубчев и не успя да избие топката. Тя стигна до Йорданов, който от малко повече от 10 метра стреля над вратата.

Четири минути по-късно „орлетата“ подеха бърза контраатака. Удар на Станислав Манолев от границата на наказателното поле бе блокиран. Топката стигна до Спас Георгиев, но Милен Стоев блокира и удара на футболиста с №17 на домакините.

В добавеното време Арда имаше нов шанс за гол, но удар на Тонислав Йорданов след центриране отдясно бе неточен.

След почивката хората на Стамен Белчев започнаха да атакуват по-интензивно в търсене на изравнителен гол. В 53-ата минута Иван Коконов отправи заплашителен удар от границата на наказателното поле, но Янко Георгиев се намеси добре. Четири минути по-късно Коконов проби отляво и пусна пас успоредно на голлинията, но там нямаше негов съотборник, който да засече.

Малко след изтичането на час игра Карачанаков влезе отляво в наказателното поле на Арда. Последва смяна на посоката и удар, но Василев спаси безпроблемно.

В 70-ата минута се стигне до най-любопитния момент през втората част. Станислав Манолев действа глупаво и атакува Алекс Петров за топката с високо вдигнат крак, в резултат на което удари в главата бранителя на Арда. Съдията Никола Попов не се поколеба и веднага показа червен картон на опитния футболист на Пирин.

В следващите минути домакините продължиха да са по-активният отбор на терена, въпреки че бяха с човек по-малко. Арда, от своя страна, не успяваше да стигне до опасни положения пред вратата на Янко Георгиев. Все пак, в последните десетина минута на срещата Арда успя да затвори обръча около вратата на “орлетата”.

Най-сериозните опасности за гостите идваха след статични положения. При едно центриране от пряк свободен удар във втората минута на добавеното време Атанас Зехиров бе забравен на далечната греда, но подаването към него бе прекалено силно и той не достигна до топката. Тимът на Родаслав Митревски успя да накъса играта с множество нарушения и така предпази вратата на Янко Георгиев от голове.

В следващия кръг Пирин ще има тежко гостуване на Черно море, което е насрочено за събота (5 март), от 15:00 часа. Арда, от своя страна, ще приеме Берое в Кърджали в понеделник (7 март), от 15:00 часа.

Пирин Бл: 21. Янко Георгиев – 38. Александър Дюлгеров, 45. Христофор Хубчев, 3. Петър Занев, 6. Юлиян Попев – 31. Красимир Станоев (85′ – 8. Орлин Старокин), 18. Светослав Дяков – 17. Спас Георгиев (73′ – 26. Иван Тасев), 11. Станислав Манолев (к), 71. Антон Карачанаков (85′ – 14. Стилиян Николов) – 29. Станислав Костов (80′ – 9. Преслав Йорданов)

Резерви: 1. Марио Кирев, 26. Иван Тасев, 8. Орлин Старокин, 9. Преслав Йорданов, 20. Даниел Иванов, 14. Стилиян Николов, 23. Ивайло Тодоров

Старши треньор: Радослав Митревски

Арда: 1. Християн Василев – 8. Милен Желев (63′ – 81. Атанас Зехиров), 4. Милен Стоев, 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики – 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (83′ – 70. Христо Иванов) – 10. Светослав Ковачев, 19. Румен Руменов (78′ – 11. Александър Георгиев), 17. Иван Коконов (к) (62′ – 33. Иван Тилев) – 9. Тонислав Йорданов

Резерви: 23. Месут Юсуф, 5. Петко Ганев, 11. Александър Георгиев, 29. Георги Атанасов, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 81. Атанас Зехиров

Старши треньор: Стамен Белчев

Главен съдия: Никола Попов

Жълти картони: Спас Георгиев, Янко Георгиев (П); Светослав Ковачев, Милен Желев (А)