Резерви донесоха успеха на ЦСКА 1948 над Царско село

ЦСКА 1948 нанесе шеста поредна загуба на Царско село, след като надделя над “царете” с 2:0 като гост. Попаденията за “червените” реализираха влезлите като резерви Мартин Тошев и Ангел Бастунов. Тошев откри резултата в 72-ата минута с глава, а в последната минута на редовното време Бастунов покачи на 2:0. В 87-ата минута Симеон Петров остави гостите с човек по-малко заради втори жълт картон. DSPORT.BG

В следващия кръг Царско село  гостува на ЦСКА на “Армията”, а ЦСКА 1948 приема Ботев Пловдив у дома.

“Царете” са на дъното на класиране с 11 точки, докато ЦСКА 198 е девети с 25.

В първите минути положенията на лошия терен на Царско село липсваха. В 12-ата минута след центриране на Галин Иванов топката се удари в гърба на Алекс Колев и се отби в напречната греда. В 18-ата минута Колев бе изведен добре, но стреля над вратата.

В 29-ата минута Венцислав Василев бе сменен, а на негово място се появи Димитър Пиргов.

В 31-ата минута ЦСКА 1948 стигна до най-добрата си ситуация – Георги Русев, пусна остър пас към Галин Иванов, но 33-годишният играч не успя да вкара в опразнената врата. В края на първата част Гуериери имаше лек проблем с улавянето на топката след изстрел на Ивайло Чочев заради лошото състояние на вратарското поле.

За втората част Андреа Сасарини направи две промени в състава си, като пусна Давиде Масела и Реди Каса на местата на Андрей Йорданов и  Айуб Абу. Второто полувреме започна като първото – без сериозни опасности пред една от двете врати.

В 62-ата минута влезлият като резерва Мартин Тошев стреля покрай вратата на домакините. Две минути след това Царско село стигна до първото си точно изпълнение, като Даниел Наумов се намеси добре при изстрел на Масела. Гуериери улови лесно топката след удар на Тошев, който не бе достатъчно силен. В 72-ата минута Тошев все пак вкара дебютното си попадение за ЦСКА 1948, след като Георги Русев финтира Жереми Петрис и центрира в наказателното поле, където Тошев с глава засече топката във вратата.

В 86-ата минута ЦСКА 1948 остана с човек по-малко след като Симеон Петров получи втори жълт картон. В 90-ата минута друг играч влязъл като резерва се разписа за гостите. Галин Иванов върна към Ангел Бастунов,който със силен шут прати топката във вратата на Гуериери.

Царско село – ЦСКА 1948 0:1

0:1 Мартин Тошев 72′

Царско село: 1. Гуидо Гуериери, 6. Матео Лукарели, 71. Пламен Крумов (54′ 14. Артур Крачун), 7. Жереми Петрис, 8. Айуб Абу (46′ 10. Реди Каса), 11.Андрей Йорданов (46′ 17. Давиде Масела ), 15. Пиер Зебли, 23. Седрик Каломбо, 44. Николай Николаев, 66. Давиде Витурини (86′ 24. Алесандро Мартела), 91. Венцислав Христов (55′ 19. Лукас Мартинс)

Резерви: 22. Хадим Ндиае, 10. Реди Каса, 14. Артур Крачун, 17. Давиде Масела, 19. Лукас Мартинс, 20. Фелипе Ронкети, 24. Алесандро Мартела

Треньор: Андреа Сасарини

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 37. Емил Мартинов, 21. Венцислав Василев (29′ 3. Димитър Пиргов), 87. Симеон Петров, 24. Лазар Марин, 22. Реян Даскалов, 18. Ивайло Чочев, 68.Васил Шопов (59′ 68. Мартин Тошев), 10. Георги Русев (80′ 7. Марио Топузов), 33. Галин Иванов, 9. Алекс Колев (80′ 20. Ангел Бастунов)

Резерви: 12. Иван Караджов, 20. Ангел Бастунов, 25. Георги Ангелов, 11. Денислав Александров, 3. Димитър Пиргов, 7. Марио Топузов, 90. Мартин Тошев

Треньор: Николай Киров

Жълти картони: Андрей Йорданов, Пиер Зебли, Реди Каса (ЦС), Галин Иванов, Симеон Петров (ЦС1948)