Пирин взе точка от визитата си край морето

Черно море играе с Пирин Благоевград при резултат 0:1 в мач от 22-ия кръг на efbet Лига.

Всичко най-интересно от двубоя във Варна може да следите с dsport.

Черно море – Пирин Бл 1:1

(0:1 Иван Тасев 50′, 1:1 Евгений Сердюк 70′)

В 5-ата минута Черно море отправи първия точен удар по посока една от двете врати. Цветомир Панов проби отляво, навлезе към центъра на терена и стреля от границата на наказателното поле. Янко Георгиев обаче беше покрил близкия си ъгъл и успя да улови.

Шест минути по-късно Черно море получи ъглов удар. Топката беше центрирана на близката греда. Живко Атанасов не успя да засече, а Георгиев се ориентира бързо в създалата се суматоха и улови.

В 21-вата минута Даниел Димов опита акробатично изпълнение. Капитанът на „моряците“ обаче не уцели добре топката и тя отиде в ръцете на Георгиев.

Секунди след това Евгений Сердюк беше изведен на чиста позиция. Украинският нападател реши да завършва сам от малък ъгъл, вместо да комбинира с Васил Панайотов. Георгиев покри близкия си ъгъл и се намеси.

В средата на първата част „орлетата“ успяха да изпратят топката зад Иван Дюлгеров. Красимир Станоев центрира от пряк свободен удар. Стилиян Николов овладя и от близко разстояние вкара. Попадението обаче не беше зачетено заради засада. Наложи се намеса на ВАР, за да бъде потвърдено съдийското решение.

В началото на втората част благоевградчани излязоха напред в резултата, след като защитата на „моряците“ се пропука сериозно. Станислав Костов напредна с топка в крака и пусна хубав пас в коридор. Иван Тасев изскочи зад отбраната и се озова очи в очи с Дюлгеров. Стражът на варненци не успя бързо да скъси дистанцията и Тасев се разписа за 0:1.

В 54-тата минута Черно море беше много близо до изравнителния гол. Виктор Попов центрира отдясно, а Матас Курьор засече с глава. Янко Георгиев обаче реагира блестящо и изби топката в корнер.

Малко след това Дание Димов подаде към Сердюк. Нападателят овладя в наказателното поле и веднага стреля. Георгиев не се намеси по най-убедителния начин, но все пак успя да улови топката преди Курьор да стигне до нея и да я прати в мрежата.

В 70-ата минута „моряците“ най-сетне преодоляха Янко Георгиев. Мазир Сула отклони с глава подаване в наказателното поле. Топката се озова на далечната греда, където непокрит беше Евгений Сердюк. Украинецът реализира от непосредствена близост. Първоначално попадението не беше зачетено, но ВАР преразгледа ситуацията обстойно и не откри нарушение на правилата.

До края на редовното време домакините владееха топката повече, но трудно стигаха до голови положения. „Орлетата“ разчиташе повече на контраатаки. В 3-тата минута от добавеното време благоевградчани организираха бързо нападение по десния фланг. Топката беше центрирана към Преслав Йорданов. Нападателят добре залъга и стреля, но след рикошет в тялото на бранител ван Дюлгеров не беше затруднен.

………………………………….

И двата тима влизат в този мач след победи на нула, като Пирин е непобеден в последните си 4 мача в шампионата. След загубите от ЦСКА и Лудогорец „морето“ си върна самочувствието с успех над Локо София като гост.

На стадион „Тича“ във Варна и двата отбора ще излязат с идеята да продължат да вземат три точки, като основанията да се очаква интересен мач са налице. В есенния дял от шампионата хората на Илиан Илиев и Радослав Митревски направиха зрелищно равенство 2:2 в мач с 2 червени картона в Благоевград.

Преди началото на този мач „моряците“ се намират на 4-о място във временното класиране в българското първенство с 35 точки. Пирин, от своя страна, е 11-и с 22 точки на сметката си.

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров (Родриго Вилела 79′), 2. Цветомир Панов – 27. Даниел Димов (к), 23. Пабло Гарсия – 10. Велислав Василев (Мазир Сула 46′), 71. Васил Панайотов, 19. Матиас Курьор – 9. Евгений Сердюк,

Резерви: 22. Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев, 77. Стефан Велев, 8. Мазир Сула, 7. Родриго Вилела, 16. Денислав Ангелов, 39. Николай Златев

Старши треньор: Илиан Илиев

Пирин Бл: 21. Янко Георгиев – 38. Александър Дюлгеров, 14. Стилиян Николов, 3. Петър Занев, 45. Христофор Хубчев – 6. Юлиян Попев, 18. Светослав Дяков (к) (Преслав Йорданов 63′) – 17. Спас Георгиев (Лазар Еринин 90’+8′), 31. Красимир Станоев, 26. Иван Тасев (Ивайло Тодоров 90’+8′) –  29. Станислав Костов (Даниел Иванов 86′)

Резерви: 1. Марио Кирев, 20. Даниел Иванов, 9. Преслав Йорданов, 23. Ивайло Тодоров, 7. Лазар Еринин, 15. Константин Габерски

Старши треньор: Радослав Митревски

Съдия: Ивайло Ненков