Ботев удари Локо в люто дерби, белязано от задна ножица, пропусната дузпа и гол на дебютант

Ботев взе 114-ото дерби на Пловдив с 2:1 срещу Локомотив на базата в “Коматево” в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. Най-интересният момент през първата част бе незачетен гол със задна ножица на Антоан Бароан в добавеното време. В 57-ата минута Георги Аргилашки спаси дузпа на Димитър Илиев, която преди това той бе извършил, след като събори Умарбаев в наказателното поле. Ботев Пловдив поведе в резултата в 76-ата минута, когато Виктор Генев се разписа с глава след ъглов удар. “Канарчетата” удвоиха преднината си с гол на дебщтанта Джак Лейн, а асистенцията отново бе на Тодор Неделев. В края на мача Димитър Илиев върна едно попадение, но това се оказа недостатъчно.DSPORT.BG

Ботев Пловдив бе по-активният отбор в началото, като “канарчетата” имаха териториално предимство, а в 5-ата минута Тодор Неделев проби през центъра, след което комбинира с Емануел Току, който стреля от далечна дистанция, но право в ръцете на Лукас Рейдър.

Локомотив успя да отговори в 8-ата минута. Бирсент Карагарен центрира отдясно, Супрайен не успя да изчисти добре и сервира топката на крака на Парвиз Умарбаев, който стреля от воле, но бе неточен.

В 16-ата минута Тодор Неделев и Антоан Бароан си размениха двойно подаване, което изведе нападателя на стрелкова позиция, но ударът му премина встрани от вратата.

През следващия четвърт час темпото на игра спадна и двата тима не стигнаха до голови възможности. За това повлия и спирането на играта, когато феновете на Локомотив хвърлиха няколко седалки на терена.

В 36-ата минута след продължително разиграване на топката пред наказателното поле на Локомотив “канарчетата” достигнаха до голов шанс. Мохамед Брахими центрира към Антоан Бароан, който бе неточен с глава.

В края на първата част Локомотив можеше да поведе от нищото. В 42-ата минута топката попадна в Бирсент Карагарен, който не се поколеба и за секунда и стреля от около 25 метра, а ударът му мина агонизиращо близо над напречната греда.

В добавеното време на първото полувреме Лукас Рейдър изби неубедително далечен удар на Тодор Неделев, топката се върна към Антоан Бароан, който стреля със задна ножица и успя да вкара в мрежата на “смърфовете”, но бе в нередовна позиция и голът не бе зачетен.

В 48-ата минута Локо имаше шанс да открие резултата. Венсан Марсел изведе Бирсент Карагарен на стрелкова позиция, а той от малък ъгъл шутира мощно, но Аргилашки изби. Ботев отговории три минути по-късно с диагонален удар на Па Конате, уловен без проблеми от Рейдър.

В 56-ата минута Парвиз Умарбаев бе изведен сам срещу Аргилашки, който го събори в наказателното поле и Георги Кабаков посочи бялата точка. Минута по-късно зад топката застана Димитър Илиев, който изпълни в обичайния си стил с подскок, но Аргилашки усети посоката на удара и отази изстрела.

В 68-ата минута лошо изчистена топка падна на волето на Реда Рабей, който стреля мощно, но Рейдър бе застанал добре и се справи.

В 76-ата минута нулите бяха счупени! Тодор Неделев центрира прецизно от ъглов удар към Виктор Генев, който успя да се измъкне от пазача си Мартин Паскалев и заби топката във вратата на “смърфовете за 1:0.

В 85-ата минута Тодор Неделев изведе по брилянтен начин новото попълнение Джак Лейн по дясното крило. Той проби и навлезе в наказателното поле, а останал сам срещу Рейдър промуши топката между краката му за 2:0.

Само четири минути по-късно “смърфовете” се върнаха в мача, когато при лошо изчистване след центриране от статично положение топката попадна на крака на Димитър Илиев, който побърза да стреля, топката рикошира в Супрайен и навести мрежата на домакините.

Ботев Пд – Локомотив Пд 2:1

1:0 Виктор Генев 76′, 2:0 Джак Лейн 85′, 2:1 Димитър Илиев 89′

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 8. Тодор Неделев (К) (87′ 20. Лъчезар Балтанов), 10. Емануел Току (87′ 17. Николай Минков), 15. Джеймс Ето’о, 18. Самюел Супрайен, 9. Мохамед Брахими (64′. 23. Димитър Тонев), 11. Антоан Бароан (72′ 26. Джак Лейн), 22. Реда Рабей

Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 17. Николай Минков, 20. Лъчезар Балтанов, 23. Димитър Тонев, 25. Станислав Работов, 26. Джак Лейн, 27. Атанас Чернев

Треньор: Азрудин Валентич

Локомотив Пд: 71. Лукас Рейдър, 19. Александър Василев, 20. Милош Петрович (86′ 44. Христо Иванов), 4. Кристиан Гомис, 5. Мартин Паскалев, 6. Емил Янчев, 7. Парвиз Умарбаев, 9. Бирсент Карагарен (86′ 11. Ивайло Димитров), 10. Венсал Марсел (67′ 61. Райън Бидунга), 14. Димитър Илиев (К), 99. Преслав Боруков

Резерви1. Илко Пиргов, 61. Райън Бидунга, 44. Христо Иванов, 11. Ивайло Димитров, 39. Иван Сулев, 2. Пламен Петров, 33. Иван Арамазов

Треньор: Александър Тунчев

Жълти картони: Димитър Тонев (Б), Емил Янчев, Кристиан Гомис (Л)