ЦСКА най-накрая победи! Йовчев и Карачанаков носят скъпоценни точки за “червените” (СНИМКИ)

Отборът на ЦСКА постигна първата си победа в шампионата, надделявайки с 4:1 над Миньор в среща от 4-ия кръг. Перничани домакинстваха на Градския стадион в Своге поради наказание,novsport.com

Милен Василев изведе „чуковете” напред в 15-ата минута, но Карачанаков изравни в 27-ата след перфектно изпълнен пряк свободен удар. С дебютните си две попадения за ЦСКА в 52-ата и 58-ата минута Станко Йовчев покачи на 3:1. Финалният акорд постави Карачанков, който се разписа за втори път в 72-ата минута.

Символичните домакините започнаха доста по-активно срещата и успяха да организират сериозен натиск в началните минути. Най-активни за перничани бяха Милен Василев, Том и Крум Бибишков, които непрестанно тормозеха отбраната на „червените”.

Столичани влязоха колебливо в мача. След освобождаването на Шеридън и контузията на Иван Бандаловски „армейците” излязоха в още по-експериментален състав със Станко Йовчев като титуляр, а подобно на мача с Локо Пловдив, Апостол Попов игра като десен бек.

„Жълто-черните” се възползваха по най-добрия начин от превъзходството си в 15-ата минута, когато след късо изпълнен корнер Милен Василев нахлу в наказателното поле на ЦСКА и със страхотен удар прати топката под гредата за 1:0.

В 25-ата минута Антон Карачанаков напомни за себе си с отлично изпълнен пряк свободен удар от около 25 метра, но съвсем малко не достигна на бившето „орле” да се разпише. Само две минути по-късно обаче младокът получи втори шанс да пробва мерника си от сходна позиция и този път не остави абсолютно никакви шансове на Боян Пейков.

Попадението успокои момчетата на Стойчо Младенов, които започнаха да разиграват по-самоуверено.

Така се стигна до началото на втората част, когато удари часът на Станко Йовчев. Юношата на ЦСКА изригна с две изключително важни попадения, които са и негови първи с червената фланелка.

В 52-ата минута младият нападетел засече от упор центриране на Присо отдясно и изведе своя тим напред.

Шест минути по-късно Йовчев бе изведен от Нилсон в наказателното поле на Миньор и с удар от малък ъгъл направи резултата 3:1 за „армейците”.

Точка на спора сложи Карачанаков в 72-ата минута с изключително красиво попадение от границата на наказателното поле. Боян Пейков нямаше възможност да реагира, тъй като преди да влети в мрежата му, топката срещна лявата сглобка на вратата.

По тозин начин тимът на ЦСКА постигна първи успех и взе глътка въздух след като не бе усетил вкуса на победата в първите три кръга. “Червените” са временно на осма позиция в класирането с актив от 5 точки. Отборът на Миньор пък заема 13-о място с 2 пункта.

Стойчо Младенов

90+3′ Край на мача Край на мача! ЦСКА постигна първата си победа в шампионата!
90+1′ Смяна за състезател излизащ от игра Ангел Грънчов също отстъпва мястото си на терена
90+1′ Смяна за състезател влизащ в игра Карачанаков напуска
90+1′ Смяна за състезател влизащ в игра Юлиан Ненов също ще запише няколко минутки
90+1′ Смяна за състезател влизащ в игра Две смени в ЦСКА. Тони Стоичков влиза в игра
90′ Три минути добавено време
85′ Удар Фрапантен пропуск на Долапчиев, който от десетина метра прати топката над полуопразнената врата
84′ Смяна за състезател излизащ от игра Авторът на две попадения Йовчев напуска
84′ Смяна за състезател влизащ в игра Първа смяна в ЦСКА. Григор Долапчиев влиза в игра
83′ Смяна за състезател влизащ в игра Стоянов се появява в игра
83′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в тима на Миньор. Цветков напуска
82′ Удар Присо засича с глава центриране на Анисе. Пейков спокойно лови
76′ Удар Хубав удар Милен Василев от границата на пеналтерията премина покрай вратата на ЦСКА
74′ Жълт картон Жълт картон за Венцислав Василев
72′ Гол 4:1 за ЦСКА! Нилсон намери Карачанаков на границата на наказателното поле, а бившото “орле” веднага стреля, бележейки рядко красив гол! Топката срещна лявата сглобка и стана абсолютно неспасяема за Пейков
69′ Жълт картон Жълт картон за Антон Карачанаков, който спря непозволено Искрен Писаров
62′ Смяна за състезател излизащ от игра Фарес Брахими излиза
62′ Смяна за състезател влизащ в игра Втора смяна в тима на “чуковете”. Искрен Писаров влиза в игра
59′ Смяна за състезател влизащ в игра Николай Владинов се появява на негово място
59′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на Миньор. Илиан Илиев напуска
58′ Гол ГОООЛ за ЦСКА! Карачанаков изведе Станко Йовчев отдясно в наказателното поле и нападателят бележи от малък ъгъл второто си попадение в мача
52′ Гол 2:1 за ЦСКА! Невероятно, но факт – Станко Йовчев бележи! Присо центрира отдясно в наказателното поле около точката на дузпата, където непокрития Йовчев от упор прониза мрежата на перничани
49′ Феновете на ЦСКА издигнаха транспарант с надпис: “Ако не идваш на стадиона сега, по-добре никога повече не идвай!”
48′ Удар Удар на Анисе преминава встрани от вратата на Миньор
47′ Двойно подаване между Бибишков и Том елиминира Крачунов. Том и Илиан Илиев можеха да се озоват сами срещу Черни, но стражът на ЦСКА ги изправари и улови топката
46′ Начало на мача Започнаха вторите 45 минути
45+1′ Край на мача Край на първото полувреме
45+1′ Удар Много технично изпълнение на пряк свободен удар от страна на Милен Василев. Малко не достигна на футболиста на Миньор да се разпише за втори път в мача
45+1′ Жълт картон Милен Василев бе изведен от Том по лявото крило, Апостол Попов го спира с цената на нарушение и жълт картон.
45′ Една минута добавено време на първата част
41′ Бумела центрира към Бибишков в нак. поле, нападателят на Миньор обаче бе надскочен от Крачунов. Претенции от страна на домакините за неотсъдена игра с ръка на бранителя на ЦСКА
40′ Грубо нарушение на Грънчов срещу Милен Василев в близост до наказателното поле.
36′ Удар Грънчов стреля от далечно разстояние, но не намира очертанията на вратата
35′ “Червените” надигнаха глава след изравнителното попадение. Равностойни последни минути на срещата
34′ Жълт картон Жълт картон за Ивайло Цветков за разправия с Карачанаков и главния съдия Ивайло Стоянов
30′ Стойчо Младенов и Анатоли Нанков водят разгорещена разправия с четвъртия съдия. Няма санкции за спортно-техническия щаб на ЦСКА
29′ Удар Венци Василев отмъкна топката от Нилсон и веднага центрира към Бибишков, който с атрактивна странична ножица затрудни максимално Черни.
27′ Гол ГОООЛ за ЦСКА! Карачанаков отново получи правото да изпълни пряк свободен удар от почти същата позиция. Този път обаче Пейков нямаше никакъв шанс да реагира и безпомощно изгледа как топката влетя в горния десен ъгъл
25′ Bнимание Много опасен удар на Карачанаков от фаул от около 25 метра, фронтално срещу вратата. Топката прелита на сантиметри покрай дясната сглобка
24′ Жълт картон Първи жълт картон в срещата. Получава го Тодор Янчев за разправия със съдията
22′ Смехотворен удар на Янчев, който стреля от границата на пеналтерията, но изключително неточно на десетина метра над вратата
21′ “Чуковете” имат осезаемо превъзходство. Най-активни в тима на перничани са Том, Милен Василев и Бибишков
20′ Удар Том центрира от пореден ъглов удар за Миньор. Над всички се извисява Цветков, който засича с глава, но не намира рамките на вратата
18′ Центриране Първи ъглов удар за ЦСКА в срещата. Крачунов засича с глава центриране на Карачанаков от корнера, но праща кълбото над вратата
15′ Гол ГОЛ за Миньор! Василев изпълни късо ъгловия удар и разигра с Том, който му върна топката, елиминирайки Саша. Василев нахлу отляво в наказателното поле и със страхотен удар прати топката под гредата
14′ Пореден ъглов удар за Миньор. Крачунов чисти в корнер след удар на Бибишков
12′ Нищо интересно след изпълнението на ъгловия удар
11′ Удар Милен Василев пробва удар от двайсетина метра, но от тялото на Саша топката напуска в ъглов удар
10′ След първоначалния натиск на Миньор играта се поуспокои. Игровите действия вече се развиват предимно в централната част на терена
5′ Bнимание Сериозен пропуск на Миньор! Том центрира към непокрития в наказателното поле Брахими, който от няколко метра не успя да намери почти опразнената врата
4′ Удар Бърза контра на Миньор. Милен Василев проби по лявото крило, след което намери Брахими на точката на дузпата. Саша обаче подложи крак и изчисти в корнер
2′ Удар Първа възможност за тима на ЦСКА. Крачунов засече с глава центриране на Карачанаков от фаул, отсъден за нарушение срещу Присо. Бранителят на “червените” обаче праща топката над вратата.
1′ Начало на мача Начало на срещата
0′ Отборът на ЦСКА ще се чувства като домакин на срещата. Около 500 привърженици на “червените” са заели местата си по трибуните на Градския стадион в Своге. Феновете на Миньор пък са приблизително 300 на брой.