Арда излезе от дупката, красив гол донесе победата срещу Берое

Арда победи Берое с 1:0 в Кърджали в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение падна в 37-ата минута, когато с хубав удар извън наказателното поле се разписа Тонислав Йорданов. Това бе първа победа за кърджалийци през 2022-а година.DSPORT.BG

Победата изкачва Арда на 10-о място с 25 точки, докато Берое е 7-и с 29 пункта. В следващия кръг “сините” са гости във Варна на Черно море, докато заралии ще пътуват до Пловдив за мач с Локомотив.

В 3-ата минута Арда достигна до първия удар в мача. Тонислав Йорданов проби през центъра и комбинира със Светослав Ковачев, който шутира от около 20 метра, но прати топката в аут.

В 23-ата минута Берое бе близо до откриващо попадение. Давиде Мариани центрира от свободен удар към Абубакар Тунгара, който засече топката с глава, но Мартин Луков спаси току пред голлинията.

Три минути по-късно се стигна до най-доброто положение от началото на мача, като то бе на сметката на Арда. Светослав Ковачев проби от дясното крило към наказателното поле, намери си пространство за удар от дъгата и стреля мощно, но Генадий Ганев показа добър рефлекс и изби в корнер.

Минута след това Тонислав Йорданов също стреля точно, но слабо от малък ъгъл и за Ганев нямаше проблеми да спаси.

По-добрата игра на домакините даде резултат в 37-ата минута. Светослав Ковачев проби отдясно и опита подаване в наказателното поле, но не намери свой съотборник. Топката отиде в краката на Серкан Юсеин, който не изчисти добре и даде отличен шанс на Тонислав Йорданов, който с прецизно изпълнение в горния десен ъгъл не остави никакви шансове за Генадий Ганев.

В 59-ата минута след поредица от финтове Кийлън Лебон центрира към Алиун Фал, който стреля опасно с глава и затрудни Мартин Луков, който изпусна топката между краката си, но успя да я спре на голлинията и да предотврати изравнително попадение.

В следващите минути Берое наложи териториален превес, но темпото на двубоя бе ниско и до сериозни голови опасности не се стигаше.

Старозагорци продължиха да са по-активният тим, докато Арда изчакваше за контраатаки в собствената си половина. Това даде отличен шанс на Христо Иванов, който в 90-ата минута се озова очи в очи с Генадий Ганев, а вратарят изби с крака.

Арда – Берое 1:0

1:0 Тонислав Йорданов 37′

Арда: 71. Мартин Луков, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов (89′ 19. Румен Руменов), 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов (К) (71′ 70. Христо Иванов), 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики, 33. Иван Тилев (80′ 11. Александър Георгиев), 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев

Резерви: 1. Християн Василев, 5. Петко Ганев, 11. Александър Георгиев, 19. Румен Руменов, 29. Георги Атанасов, 70. Христо Иванов, 80. Атанас Зехиров

Треньор: Стамен Белчев

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Сиам Бен Юсеф, 7. Даниел Генов (55′ 99. Умар Камара), 10. Серкан Юсеин (84′ 77. Божидар Пенчев), 11. Алиун Фал, 15. Георги Динков (К), 16. Симеон Мечев, 18. Давиде Мариани (55′ 21. Кийлън Лебон), 20. Стив Фуртадо, 27. Абубакар Тунгара, 43. Джонатан Перейра

Резерви: 12. Иван Гошев, 3. Мирослав Енчев, 4. Христо Митев, 21. Кийлън Лебон, 26. Амит Битон, 77. Божидар Пенчев, 99. Умар Камара

Треньор: Петър Хубчев

Жълти картони: Илия Юруков, Милен Стоев, Давид Кики, Мартин Луков (А), Стив Фуртадо, Давиде Мариани (Б)