Хеттрик от асистенции, два гола на бивши левскари и спорен червен картон белязаха разгром на Славия над Локо Сф

Славия разгроми Локомотив София с 3:0 в столично дерби на стадиона в „Овча купел“ в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. В 63-ата минута Локомотив София остана с човек по-малко, след като Божидар Кацаров получи втори жълт картон в ситуация, в която игра с топката. Червеният картон даде резултат само 7 минути по-късно, когато Славия поведе чрез Тони Тасев, който засече топката на празна врата селд подаване на Радослав Кирилов. В 88-ата минута Кирилов пусна елегантен пас към Борислав Цонев, който реализира дебютното си попадение за “белите”. Ради Кирилов записа хеттрик от асистенции, след като подаде за дебютния гол и на Мартин Петков.DSPORT.BG

В първия четвърт час двата тима водеха битка в средата на терена, като не успяха да сътворят нищо по-интересно в предни позиции.

В 17-ата минута Иван Минчев центрира от свободен удар към наказателното поле, като Йон Бакеро засече топката, но я прати встрани от вратата.

Четири минути по-късно при ново статично положение Ерол Дост свали топката към Емил Виячки, който стреля с глава над вратата.

В 33-ата минута Венцислав Керчев не успя да изчисти добре дълго подаване на играч на Локомотив, в битка за топката влязоха Пинсон и Георги Вълчев, като французинът успя да изпревари своя съперник, овладя кълбото и стреля към вратата на Вуцов, но неточно.

В 41-ата минута Владимир Семерджиев проби през центъра и комбинира с Вирджил Пинсон, който стреля неточно от малък ъгъл.

Първият точен удар през второто полувреме дойде в 58-ата минута, когато Давид Малембана пробва късмета си отдалеч, но Светослав Вуцов улови без проблеми.

В 63-ата минута Локомотив София остана с човек по-малко. Божидар Кацаров изпревари Людовик Соарес за топката и успя да я отиграе. Главният съдия Владимир Вълков реши, че Кацаров е извършил нарушение и му показа жълт картон, който бе втори за него.

Численото превъзходство на “белите” даде резултат само седем минути по-късно. Радослав Кирилов получи топката на лявото крило, навлезе навътре в наказателното поле, след което комбинира с Тони Тасев, който без затруднения реализира на празната врата с първия точен удар в мача за домакините.

Славия си реши всичко в 88-ата минута, когато Радослав Кирилов пусна елегантно топката към Борислав Цонев, който излезе на добра позиция и с хубав удар по диагонала се разписа за 2:0.

“Белите” успяха да реализират и трето попадение само минута по-късно. Радослав Кирилов продължи да впечатлява и оформи своя хетррик от асистенции, след като пусна към Мартин Петков, който се разписа на празна врата за 3:0.

Славия – Локомотив София 3:0

1:0 Тони Тасев 70′, 2:0 Борислав Цонев 88′, 3:0 Мартин Петков 90′

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев (90′ 15. Мартин Георгиев), 4. Людовик Соарес, 77. Георги Вълчев, 17. Ерол Дост (90′ 5. Мартин Атанасов), 73. Иван Минчев (61′ 88. Тони Тасев), 10. Радослав Кирилов (К), 11. Кристиан Добрев (78′ 20. Борислав Цонев), 7. Йон Бакеро (61′ 9. Мартин Петков)

Резерви: 12. Николай Кръстев, 20. Борислав Цонев, 9. Мартин Петков, 5. Мартин Атанасов, 88. Тони Тасев, 83. Христо Попадийн, 15. Мартин Георгиев

Треньор: Златомир Загорчич

Локо Сф: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 5. Георгиос Катсикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев (К), 22. Владимир Семерджиев, 44. Божидар Кацаров, 58. Октавио, 45. Димитър Митков (74′ 10. Валентин Николов), 14. Давид Малембана, 93. Вирджил Пинсон (74′ 9. Илия Димитров)

Резерви: 1. Дамян Дамянов, 10. Валентин Николов, 9. Илия Димитров, 26. Красимир Милошев, 15. Лука Иванов, 77. Мартин Стоилов, 16. Денис Стефанов

Треньор: Иван Колев

Жълти картони: Ертан Томбак (С), Давид Малембана, Божидар Кацаров (ЛС)