Левски разби Черно море

Левски победи Черно море с 4:0 и постигна четвърта поредна победа в „А” група от четири мача. Два гола за „сините” на стадион „Георги Аспарухов” вкара Базил Де Карвальо (11′ и 64′), а по един записаха Кристовао Рамос (6′), който откри резултата, и Марсиньо (44′), който отбеляза със задна ножица. Черно море игра открито, което позволи мачът да бъде атрактивен. Най-чистите положения за „моряците” пропуснаха Георги Илиев (при 0:2) и Хермес Паломино (при 0:4). Дошлият от Евертън в Левски таран Жоао Силва пък имаше три възможности да вкара дебютен гол, но вратарят Китанов му попречи на два пъти, а при третия опит сантиметри го разделиха от попадение,novsport.com
Левски откри резултата още в 6-ата минута чрез Кристовао Рамос. Първо Карвальо центрира от левия фланг по земя. Гаджев овладя на дъгата и промени фронта на атаката с пас вдясно, където бе португалецът Рамос. Той си нагласи топката, преминавайки през двама бранители, на левия крак и с тежък удар в скобата вкара за 1:0.
Само пет минути по-късно преднината на сините бе удвоена. Избит шут на активния Райков от лявото крило попадна у Де Карвальо, който на празна врата отбеляза третия си гол за сезона в „А” група.
Само 3 минути по-късно Марсиньо осъществи 60-метров рейд, тръгвайки от централната зона и достигайки до вратарското поле. Бразилецът обаче увеличи ъгъла и ударът му по земя бе отразен от младия Китанов.
Черно море получи възможност да върне един гол в 21-ата минута, когато грешка на Станислав Ангелов в центъра позволи на Георги Илиев да излезе на стрелкова позиция на границата на пеналтерията. Капитанът на моряците стреля в десния ъгъл, но Пламен Илиев със страхотен рефлекс успя да избие.
Последваха минути на напрежение. Първо Сашо Александров влезе остро на Пламен Илиев при безнадеждна топка, но не получи задължителния в такива случаи жълт картон. После и Дечев се провини като стори почти същото, само че срещу Ромейн Ели. Бившият армеец обаче получи жълт картон. Междувременно изглеждаше, че Мулдер е играл чисто срещу Божилов при пробив на нападателя в същата атака. Но след това футболистът, който получи няколко покани за националния отбор, напусна принудително с превързана ръка. Замени го Хермес Паломино
Реферът Никола Попов от София пък си навлече още повече гнева на синята публика, след като показа жълт картон на Прохазка за разкарване на топката, а преди това бе пожалил Сашо Александров.
Така се стигна до 44-ата минута, когато резултатът придоби класическо измерение. Левски вкара трети гол чрез може би най-добрия си играч на терена днес Марсиньо. Бразилецът реализира със задна ножица отблизо, като преди това Прохазка бе ударил страничната греда с удар с глава.
Точно преди почивката неразбирателство между Пламен Илиев и Станислав Ангелов в защита позволи на Миро Манолов да върне един гол, но нападателят не се възползва от ситуацията.
С изоставане от 0:3 Черно море тръгна в атака след подновяването на играта. Георги Илиев центрира остро от свободен удар във вратарското пол, където двама негови съотборници се разминаха и топката излезе в аут. В 54-ата минута Манолов потърси резервата Паломино в наказателното поле, но пасът бе прекалено силен и тази възможност пропадна.
В тези минути Левски намали оборотите, но контролираше мача, пък и имаше комфортна преднина.
В 64-ата минута резултатът набъбна на 4:0. Де Карвальо сам си изработи втория гол в мача, след като се измъкна хитро през центъра на защитата между Сашо Александров и Росен Колев и с удар покрай вратаря вдигна феновете на крака за сетен път.
Вече сигурната победа бе предпоставка за смени в състава на Левски. Треньорът на сините Илиан Илиев пусна в игра тарана от Евертън Жоао Силва. Впечатляващ със своите физически данни, нападателят бе извеждан на няколко пъти сам срещу вратаря. Но Китанов все успяваше да го надхитри.
В 82-ата минута Черно море пропусна най-добрата си възможност за гол. Опасен удар на Паломино под гредата бе отразен от Пламен Илиев. Минута по-късно Ели фаулира грубо Паломино, като първите впечатления бяха, че реферът е отсъдил дузпа. Оказа се обаче, че Никола Попов е свирил фаул на линията на пеналтерията. Дори Георги Илиев тръгна да изпълнява дузпа, но остана разочарован. А от свободния удар стреля над вратата.
Три минути преди края Жоао Силва засече центриране на Гаджев отдясно, но сантиметри го разделиха от дебютен гол.
Така срещата завърши с изразителен успех за Левски. В класирането „сините” вече са лидери с пълен актив от 12 точки, като имат предимство срещу Лудогорец по голова разлика. Черно море е 10-и с 4 точки.

11. Д.Атанасов Смяна за състезател излизащ от игра
14. Божилов Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
Стефан Генов

90+3′ Край на мача Край на мача!
87′ Bнимание Внимание: Гаджев центрира отдясно, Силва завъртя топката с глава, но сантиметри разделиха тарана от гол
85′ Удар Фалцов удар на Георги Илиев, насочен към горния десен ъгъл, минава над вратата
85′ Смяна за състезател влизащ в игра Стамен Ангелов влиза
84′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Черно море. Дечев излиза
83′ Жълт картон Ели получава жълт картон за грубо нарушение срещу Паломино на линията на пеналтерията. Останаха съмнения за дузпа
82′ Bнимание Паломино имаше възможност да отбележи почетен гол, но ударът му отблизо бе избит от Пламен Илиев в ъглов удар
81′ Нов извеждащ пас към Силва, Китанов напуска наказателното поле и първи стига, за да изчисти с глава
80′ Контузия или получаване на медицинска помощ Старокин бе изритан от футболист на Черно море и ще напусне очертанията на терена, за да получи медицинска помощ. Реферът отново не дава картон
77′ Bнимание Внимание: Йовов намери Силва с извеждащ пас сам срещу вратаря. Таранът мръдна вляво, но Китанов закачи топката и бившият футболист на Евертън не успя да се възползва от изгодната ситуация
77′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Антонио Вутов
77′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Левски. Под овациите на публиката излиза Базил Де Карвальо
76′ Удар Георги Илиев осъществи хубав пробив отляво, пусна към Паломино в наказателното поле. Чернокожият футболист стреля от движение встрани от вратата
75′ Удар Лошо изпълнение на Паломино. Пантерата праща топката далеч от вратата на Левски
74′ Удар Рамос стреля високо над вратата на Черно море
70′ Смяна за състезател влизащ в игра Христиан Попов влиза
70′ Смяна за състезател излизащ от игра Дончо Атанасов излиза
66′ Смяна за състезател излизащ от игра Прохазка излезе
66′ Смяна за състезател влизащ в игра Жоао Силва влезе на терена
66′ Смяна за състезател влизащ в игра Йовов влиза
66′ Смяна за състезател излизащ от игра След гола заваляха смените в състава на Левски. Марсиньо напусна
64′ Гол 4:0 за Левски! Де Карвальо бележи втория си гол в мача, след като се измъкна хитро от двамата защитници на Черно море Росен Колев и Сашо Александров и с удар покрай вратаря реализира
63′ Росен Колев успява да изчисти в тъч от краката на Симеон Райков
62′ Жълт картон Детелин Димитров получава жълт картон и публиката на Левски ръкопляска, че реферът най-накрая декорира играч на гостите
60′ Удар Рамос тръгна по дясното крило, пусна към Карвальо, който задържа на границата на пеналта. Нападателят разтегли още по-наляво, към Райков. Последният стреля от движение, но право в ръцете на вратаря
59′ Центриране Георги Илиев центрира, Пламен Илиев увисна при излизането си, но все пак успя да избие в тъч
58′ Жълт картон Старокин получи жълт картон, след като задържа Сашо Александров по фланга. Недоволство от публиката на Левски
57′ Центриране Центриране на Рамос от ъглов удар, Карвальо скочи на близката греда и стреля с глава, но много неточно
54′ Bнимание Внимание: Манолов е в наказателното поле на Левски и търси Паломино вляво, но пасът е прекалено силен и топката е в аут. Иначе Пантерата само трябваше да ритне в мрежата, ако беше получил точно подаване
52′ Центриране Поредно центриране на Жоро Илиев в пеналта на Левски. След разбъркване топката е изчистена
48′ Bнимание Внимание: Остро центриране на Г. Илиев, двама футболисти на Черно море се разминаха с топката във вратарското поле и тя напуска очертанията на терена в аут
47′ Фаул за Черно море на границата на пеналта и вдясно
46′ Сектор “Б” възпроизведе заря и запали няколко факли
46′ Начало на мача Начало на втората част
45+3′ Край на мача Край на първата част
45+2′ Bнимание Станислав Ангелов и Пламен Илиев не се разбраха в защита, което позволи на Миро Манолов да отнеме топката и да се озове на опасна позиция. В крайна сметка защитата на Левски отбива последвалия удар
45′ 2 минути добавено време
44′ Гол 3:0 за Левски! Марсиньо бележи отблизо със задна ножица. Преди това Прохазка удари страничната греда с глава, а на добавката бразилецът с ножичен удар стреля, топката пак удари гредата и влезе в мрежата
41′ Центриране Много дълго центриране на Сашо Александров отдясно е невъзможно за Миро Манолов – топката излиза в тъч чак на другия край на терена
40′ Центриране Сашо Александров плонжира и изчисти остро центриране на Гаджев в наказателното поле. След изпълнението на последвалия корнер домакините извършват нарушение
37′ Центриране Прохазка чисти с глава центриране от свободен удар на Жоро Илиев
32′ Удар Тежък шут на Райков от фронтална позиция извън пеналта, Китанов избива в корнер
31′ Контузия или получаване на медицинска помощ Дечев също се нуждаеше от медицинска помощ, но вече се завърна в игра
30′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Паломино
30′ Смяна за състезател излизащ от игра Божилов излиза
29′ Жълт картон Жълт картон за Прохазка за разкарване на топката при отсъдена засада
28′ Контузия или получаване на медицинска помощ Междувременно Георги Божилов бе изнесен на носилка и ще бъде заменен принудително. Проблемът е с ръката на нападателя
28′ Поредно нарушение на Сашо Александров в нападение
27′ Засада Засада на Карвальо, към когото бе предназначено центриране на Райков. Нападателят се опита технично да обстрелва вратата, но и да беше отбелязал гол, той нямаше да бъде признат
26′ Преди това Божилов направи страхотен финт и излезе сам срещу вратаря, но Мулдер с абсолютно чист шпагат изчисти
25′ Жълт картон Дечев получава жълт картон. Напрежението на Герена продължава. Както предишната ситуация, така и сега Дечев направи нарушение срещу Ели в пеналта на Левски.
23′ Напрежение на Герена. Сашо Александров опита да достигна безнадеждна топка, Пламен Илиев го изпревари и улови. Александров обаче ритна стража, но не получи жълт картон
22′ Bнимание … тигър се хвърля и избива
21′ Bнимание Страхотна възможност пропуска Черно море чрез Жоро Илиев. Съдията пусна хубав авантаж след игра с ръка на играч в синьо, топката стигна до капитана, който направи едно движение на фронтална позиция и шутира към десния ъгъл. Пламен Илиев като истински
20′ Удар Карвальо и Райков комбинираха пред пеналта. Последният стреля на средна височина с левия крак – аут
19′ Удар Много мощен шут на Марсиньо от границата на наказателното поле, леко вляво. Топката рикошира и минава на педя от вратата в ъглов удар
17′ Центриране Корнер за Левски. След късо изпълнение топката бе центрирана в наказателното поле, където се получи голямо меле, от което моряците излизат победители
16′ Bнимание Внимание: Миро Манолов получи пас от Георги Илиев и навлезе остро в наказателното поле. Таранът стреля и намери мрежата, но от външната й страна
14′ Bнимание Страхотна контра на Левски. Марсиньо пое топката от центъра и със спринт стигна до вратарското поле, беше застигнат от двама бранители, но стреля по земя. Китанов избива в корнер
14′ Центриране Центриране на Г. Илиев, Пламен Илиев боксира
14′ Ъглов удар за Черно море
13′ Центриране Свободен удар за Черно море. Дончо Атанасов центрира на линията на вратарското поле, Пламен Илиев боксира
12′ Удар Карвальо се опита да прехвърли Китанов, който беше излязъл леко напред. Вратарят обаче се върна и улови
11′ Гол 2:0 за Левски! Райков бе изведен на лявото крило и отправи силен шут на средна височина, Китанов плонжира и изби, но топката попадна у Базил Де Карвальо. Той на празна врата нямаше проблем да удвои аванса на сините
10′ Bнимание Миро Манолов е търсен с извеждащ пас в наказателното поле, но Пламен Илиев излиза леко напред и лови преди нападателят да успее да играе с кълбото
6′ Гол 1:0 за Левски! Страхотен гол на Рамос! Карвальо центрира прострелно отляво, топката стигна до Гаджев на дъгата. Халфът пусна към Рамос вдясно в наказателното поле, португалецът финтира двама бранители на и с левия крак под гредата прави 1:0
5′ Центриране Късо изпълнение към Сашо Александров, който центрира, Пламен Илиев обаче лови и дава начало на атака на сините
5′ Първи ъглов удар за Черно море
4′ Изритана топка към Миро Манолов, Ели обаче е заел по-добра позиция и чисти с глава
3′ Гаджев изчиства след изпълнение на тъч при атака на Черно море
2′ Удар Първи удар към една от двете врати. Отправя го Прохазка, който шутира пред дъгата на наказателното поле, но над вратата
1′ Начало на мача Начало на мача!
0′ Пет минути преди началото на срещата около 2000 зрители са заели своите места на стадион “Георги Аспарухов”. Агитката от Варна вече се състои от 10 човека
0′ Половин час преди мача и 500 зрители няма на “Герена”. Агитката от Варна наброява 4-5 души, но всичко това е към 19:30 ч