Мач за историята! Арда ошамари безобразен Локо Пд и го отдалечи от топ 6

Арда разгроми Локомотив Пловдив с 5:1 в Кърджали в мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Това бе първа победа за кърджалийци срещу пловдивчани в историята на краткото им съперничество.

Гостите откриха резултата още във втората минута, когато Парвиз Умарбаев се възползва от неразбирателство в защитата на Арда. Кърджалийци успяха да изравнят в 25-ата минута чрез Александър Георгиев, който вкара с мощно воле. Четири минути по-късно Георгиев асистира за Тонислав Йорданов, който обърна резултата в полза на “сините”. Домакините релизираха и трето попадение в рамките на осем минути, като след неразбирателство в отбраната на “смърфовете” Петко Ганев вкара на празна врата. Локомотив остана с човек по-малко в 58-ата минута, когато заради безумно влизане бе изгонен Райън Бидунга. В 66-ата минута Иван Тилев се разписа на празна врата за 4:1. В последната минута от редовново време Светослав Ковачев реализира пето попадение във вратата на “смърфовете”.DSPORT.BG

С победата Арда се изкачва до деветото място с 28 точки. Локомотив Пловдив пък е седми с 31, като остава на 2 зад Левски и Славия.

Локомотив Пловдив поведе още във втората минута. Райън Бидунга изпълни тъч, а Алекс Петков и Петко Ганев не успяха да отиграят топката добре с глава и изведоха Парвиз Умарбаев сам срещу Луков, като халфът на Локо прехвърли елегантно бившия страж на “смърфовете”

Гостите продължиха да са по-активният тим и 10 минути след попадението успяха да достигнат до още едно страхотно положение. Преслав Боруков си освободи пространство на около 13 метра от вратата и стреля в напречната греда.

В 17-ата минута опасно центриране на Александър Георгиев се превърна в удар и топката премина на сантиметри от лявата греда на Рейдър.

В 25-ата минута Светослав Ковачев получи топката в наказателното поле, освободи си пространство и стреля от малък ъгъл, като Лукас Рейдър изби неубедително, топката отиде на волето на Александър Георгиев, който с хубав удар я прати точно под гредата.

Четири минути по-късно голмайсторът Александър Георгиев центрира коварно, топката кацна на главата на Тонислав Йорданов, който я заби във вратата на Рейдър.

В 33-ата минута Арда реализира и трето попадение във вратата на “смърфовете”. След разбъркване в наказателното поле при изпълнение от корнер Алекс Петков отклони към Петко Ганев, който реализира на празна врата от около 2 метра.

В 38-ата минута удар на Парвиз Умарбаев премина на сантиметри от лявата греда на Мартин Луков.

Локомотив Пловдив остана с човек по-малко в 58-ата минута на мача. Райън Бидунга влезе остро в краката на Александър Георгиев, като първоначално получи жълт картон, но след преразглеждане с ВАР Станислав Тодоров го изгони.

Само няколко секунди по-късно Светослав Ковачев бе забравен от противниковата отбрана и излезе сам срещу Рейдър, но не успя да уцели вратата. Няколко минути по-късно и Иван Тилев излезе на много изгодна позиция, но също прати топката в аут.

В 65-ата минута Арда получи поредната си отлична възможност след ново неразбирателство в отбраната на гостите. Светослав Ковачев и Тонислав Йорданов разиграха добре, за да изведат Тилев сам срещу Рейдър, но вратарят спаси.

Натискът на Арда просто нямаше как да не даде резултат и в 66-ата минута кърджалийци реализираха и четвърто попадение. Александър Георгиев стреля мощно от малък ъгъл, Рейдър изби колебливо, Светослав Ковачев отне топката и я подаде към Иван Тилев, който този път нямаше как да не вкара, след като бе оставен сам на празна врата.

Интересна ситуация се разигра в 80-ата минута, когато Димитър Илиев бе заменен и се прибра към съблекалнята, но забрави да свали капитанската си лента и трябваше да бъде гонен от човек от щаба на Локо Пд, за да може тя да се озове на ръката на Бирсент Карагарен.

В 89-ата минута Иван Коконов успя да задържи топката между двама бранители на гостите и стреля отдалеч, но Лукас Рейдър внимаваше и изби в ъглов удар.

Минута по-късно Арда отбеляза и пето попадение във вратата на Локомотив. Георги Атанасов центрира хубаво към Светослав Ковачев, който овладя на гърди и от близка дистанция не остави шансове за Лукас Рейдър.

Тунчев: Извинявам се на феновете, аз съм виновен

Белчев: Не трябва да се водим от резултата, а да играем до последно

Александър Георгиев: Мачът започна зле, но завърши добре

Арда – Локо Пд 5:1

0:1 Парвиз Умарбаев 2′, 1:1 Александър Георгиев 25′, 2:1 Тонислав Йорданов 29′, 33′ Петко Ганев 33′, 4:1 Иван Тилев 66′, 5:1 Светослав Ковачев 90′

Арда: 71. Мартин Луков, 5. Петко Ганев, 8. Милен Желев (К), 9. Тонислав Йорданов, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев (74′ 81. Атанас Зехиров), 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики, 33. Иван Тилев (84′ 29. Георги Атанасов), 70. Христо Иванов (73′ 17. Иван Коконов), 80. Лъчезар Котев

Резерви: 23. Месут Юсуф, 4. Милен Стоев, 17. Иван Коконов, 27. Мартин Костадинов, 29. Георги Атанасов, 77. Илия Юруков, 81. Атанас Зехиров

Треньор: Стамен Белчев

Локомотив Пловдив: 71. Лукас Рейдър, 61. Райън Бидунга, 5. Мартин Паскалев, 50. Йосип Томашевич, 6. Емил Янчев, 9. Бирсент Карагарен, 19. Александър Василев (70′ 44. Христо Иванов), 20. Милош Петрович, 7. Парвиз Умарбаев, 14. Димитър Илиев (К) (79′ 11. Ивайло Димитров), 99. Преслав Боруков (70′ 39. Иван Сулев)

Резерви: 1. Илко Пиргов, 2. Пламен Петров, 39. Иван Сулев, 28. Иван Михайлов, 33. Иван Арамазов, 44. Христо Иванов, 11. Ивайло Димитров

Треньор: Александър Тунчев

Жълти картони: Тонислав Йорданов (А)

Червени картони: Райън Бидунга (Л)