Берое победи ЦСКА 1948 за първи път в мач, изпъстрен с картони

Берое победи ЦСКА 1948 с 1:0 в Стара Загора в мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Това бе първа победа за старозагорци срещу “червените” в историята. Заралии поведоха в 68-ата минута, след като Алиун Фал комбинира с Даниел Генов, който технично се освободи от отбраната на гостите и с хубав удар по земя реализира за 1:0. Главният съдия Валентин Железов показа общо 7 жълти картона, както и един червен за Венцислав Василев.DSPORT/BG

С успеха Берое се приближава от първата шестица, като събира 32 точки и е само на 1 зад Левски и Славия, които са с мач по-малко. ЦСКА 1948 е 10-и с 26. В следващия кръг, който ще се играе след паузата за националните отбори, Берое гостува на “Българска Армия” на ЦСКА, а ЦСКА 1948 ще приеме Локомотив Пловдив на стадиона в Бистрица.

Първото добро нападение бе за гостите. В 11-ата минута Алекс Колев изведе Георги Русев сам срещу Генадий Ганев, който спаси. Дори да бе паднало попадение, то нямаше да бъде зачетено, защото Русев бе в засада.

Малко по-късно Алекс Колев също пропусна добра възможност, като отново Ганев успя да спаси.

В 17-ата минута Лазар Марин извърши нарушение срещу Кийлън Лебон на границата на наказателното поле. Зад топката застана Давиде Мариани, който стреля в стената.

В 26-ата минута Галин Иванов стреля опасно от пряк свободен удар, бранител в “зелено” изчисти в ъглов удар.

До края на първата част темпото значително падна и двата тима не успяха да създадат нито едно добро голово положение.

Грубостите на терена и многото жълти картони дадоха резултат в 54-ата минута. Венцислав Василев свали Тунгара с хватка от кеча и получи задължителен жълт картон, който бе втори за него.

В 69-ата минута Алиун Фал копна топката към Даниел Генов, той си овладя добре на гърди, измъкна се от противниковата защита технично и прати топката в мрежата на Иван Караджов за 1:0.

В 75-ата минута Абубакар Тунгара излезе на стрелкова позиция е шутира, но ударът му рикошира в бранител на гостите и Караджов улови.

Седем минути по-късно Мартин Тошев засече топката с глава и отправи едва втори точен удар към вратата на Генадий Ганев, след като бе изпуснат от Георги Динков, но стражът на заралии улови без проблеми.

В 89-ата минута Даниел Генов стреля отдалеч, но топмата премина встрани от вратата.

Берое – ЦСКА 1948 1:0

1:0 Даниел Генов

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Сиам Бен Юсеф, 8. Абубакар Тунгара, 10. Серкан Юсеин, 11. Алиун Фал, 15. Георги Динков (К), 18. Давиде Мариани (88′ 77. Божидар Пенчев), 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон (90’+2 3. Мирослав Енчев), 43. Джонатан Перейра, 99. Умар Камара

Резерви: 12. Иван Гошев, 26. Амит Битон, 77. Божидар Пенчев, 2. Джуниет Али, 3. Мирослав Енчев, 4. Христо Митев

Треньор: Петър Хубчев

ЦСКА 1948: 12. Иван Караджов, 21. Венцислав Василев, 25. Георги Ангелов, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 68. Васил Шопов(57′ 3. Димитър Пиргов), 10. Георги Русев (75′ 11. Денислав Александров), 33. Галин Иванов (К), 9. Александър Колев (64′ 90. Мартин Тошев), 22. Реян Даскалов (75′ 15. Александър Александров), 24. Лазар Марин

Резерви: 29. Даниел Наумов, 15. Александър Александров, 11. Денислав Александров, 3. Димитър Пиргов, 8. Ивайло Климентов, 7. Марио Топузов, 90. Мартин Тошев

Треньор: Николай Киров

Жълти картони: Абубакар Тунгара, Умар Камара, Георги Динков, Давиде Мариани (Б), Венцислав Василев, Лазар Марин, Реян Даскалов, Емил Мартинов (Ц)