Левски победи Локо Сф с дебютен гол на бивш ”железничар”

След загубата от Лудогорец в предишния кръг Левски се върна към победите с успех над Локомотив София с минималното 1:0. Трите точки на “сините” донесе бившият играч на Локо Илиян Стефанов, който отбеляза първото си попадение с екипа на 26-кратните шампиони. DSPORT.BG

Със спечелените три точки тимът на Станимир Стоилов вече има актив от 36 на петата позиция в класирането. Локомотив от своя страна е 12-и с 22.

В следващия кръг “сините” гостуват на Пирин в Благоевград, а “железничарите” приемат у дома Царско село.

Левски започна с домакински натиск. Първият удар в двубоя дойде в 3-ата минута, когато Велтон стреля силно, а Александър Любенов успя да се справи. Две минути след това Марин Петков получи от Велтон, но стреля покрай вратата.

В 12-ата минута Велтон напредна с топка в крака, след което върна към Марин Петков в наказателното поле, но нападателят на “сините” стреля в напречната греда. Топката стигна до Билал Бари, който бе неточен. В следващите пет минути Локо Сф игра с човек по-малко, тъй като Дейвид Малембана се контузи и бе заменен в 17-ата минута от Фране Чиряк.

В 24-ата минута Велтон отново демонстрира добра техника, но Илиян Стефанов и Филип Кръстев не се разбраха и удар по посока вратата на Любенов не последва. В 33-ата минута стражът на гостите изби удар на Петков от границата на наказателното поле.

В 36-ата минута натискът на “сините” даде резултат. Вратарят на Локо отрази шут на Илиян Стефанов, но топката се върна при бившия играч на Локо и той я прати зад гърба на Любенов.

Малко след първия си гол с екипа на Левски Стефанов отново излезе на добра позиция, но стреля покрай вратата.

След почивката Димитър Митков и Лука Иванов се появиха в игра за гостите на местата на Октавио и Стойчо Атанасов. В 55-ата минута Велтон отново напредна по фланга и центрира в наказателното поле, а Марин Петков стреля на сантиметри встрани от вратата. Пет минути след това Върджил Пинсон стреля от дистанция по земя, но твърде слабо и Николай Михайлов улови. В 69-ата минута Филип Кръстев изпълни пряк свободен удар от удобна позиция, но прати топката над вратата.

В следващите минути Левски продължи да владее топката, но без да създаде кой знае каква опасност за Любенов. Влезлият като резерва Димитър Костадинов отправи неточен изстрел в 83-ата минута.

В добавеното време на срещата Велтон пропусна страхотен шанс да удвои аванса на Левски сам срещу Любенов.

Левски – Локомотив София 1:0

1:0 Илиян Стефанов 36′

Левски: 13. Николай Михайлов – к, 91. Драган Михайлович, 23. Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Вендерсон Цунами, 30. Филип Кръстев, 7. Георги Миланов (79′ 20. Димитър Костадинов) , 88. Марин Петков (79′ 5. Келиан ван дер Каап), 14. Илиян Стефанов (92′ 27. Асен Митков), 17. Велтон, 19. Билал Бари

Резерви: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 11. Здравко Димитров, 20. Димитър Костадинов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 71. Антоан Стоянов

Треньор: Станимир Стоилов

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 2. Стойчо Атанасов (46′ 15. Лука Иванов), 14. Дейвид Малембана (17′ 25. Фране Чиряк), 26. Красимир Милошев, 4. Мики Орачев -к, 8. Симеон Славчев, 44. Божидар Кацаров, 13. Селсо Рапосо, 58. Октавио (46′ 45. Димитър Митков), 93. Виржил Пинсон (73′ 10. Валентин Николов), 9. Илия Димитров

Резерви: 1. Дамян Дамянов, 10. Валентин Николов, 45. Димитър Митков, 15. Лука Иванов, 25. Фране Чиряк, 5. Борис Кръстев, 16. Денис Стефанов

Треньор: Иван Колев

Жълти картони: Селсо Рапосо, Лука Иванов (ЛСФ)