Пирин превзе Враца и продължава да лети високо

Пирин Благоевград записа изразителна победа с 3:0 като гост на Ботев Враца в мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Преслав Йорданов даде аванс на “орлетата” в 33-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Диего Фераресо. Само четири минути по-късно Спас Георгиев удвои след добавка при удар на Стилиян Николов. В 58-ата минута Станислав Манолев направи резултата 3:0 с фамозен удар от далечна дистанция. DSPORT.BG

Така „орлетата“ остават без поражение от началото на пролетния полусезон, като вече заемат 10-ото място във временното класиране с 27 точки. Ботев Враца е на обратния полюс, като това бе 5-о поражение за тима на Дани Моралес след Нова година и врачани остават с 19 точки на предпоследното, 13-о място.

Ботев Вр – Пирин Бл 0:3

0:1 Преслав Йорданов (33′) д, 0:2 Спас Георгиев (37′), 0:3 Станислав Манолев (58′)

Двубоят започна по-добре за домакините и още в 4-ата минута врачани можеха да отбележат. Антон Фасе се освободи от защитник на Пирин и стреля, но за негово нещастие топката рикошира в гредата.

Постепенно “орлетата” овладяха играта и тръгнаха в атаки към вратата на Красимир Костов. В 18-ата минута Спас Георгиев се измъкна от двама съперници и влезе в наказателното поле. Последва контакт със съперник и крилото на Пирин падна в наказателното поле, но Станимир Тренчев не отсъди нарушение, тъй като контактът бе незначителен.

Малко преди изтичането на половин час игра Ботев разигра добре в половината на Пирин и Диего Фераресо стреля от около 20 метра, но шутът му не представляваше опасност за Янко Георгиев.

В 30-ата минута играта бе спряна, тъй като ВАР съдиите разглеждаха ситуация за потенциална дузпа за Пирин. Това се случи при изпълнение на ъглов удар, когато Фераресо не бе концентриран и топката се удари в ръката му.

Така се стигна до 11-метров наказателен удар за Пирин в 32-ата минута. Зад топката застана Преслав Йорданов, чийто удар бе безкомпромисен и залъга вратаря Костов, вкарвайки за 1:0 за гостите.

Ботев отговори с удар от дъгата на наказателното поле на Антон Фасе, но Георгиев отново спаси.

В 37-ата минута Антон Карачанаков догони една на пръв поглед невързможна топка на лявото крило и подаде към Стилиян Николов. Той стреля силно от около 20 метра. Красимир Костов не успя да улови и топката стигна до Спас Георгиев, който необезпокояван вкара за 2:0. След попадението си той не се зарадва, тъй като е бивш играч на врачани и така показа уважението си към бившия си тим.

До края на полувремето врачани опитаха да върнат един гол, но безуспешно и така хората на Радослав Митревски се прибраха на почивка с комфортен аванс.

Второто полувреме във Враца започна вихрено. В 49-ата минута Станислав Манолев направи пробив и подаде на Красимир Станоев пред наказателното поле. Халфът стреля, но Костов се отличи със спасяване. Секунди по-късно от другата страна на терена Мохамед Бентахар засече центриране отдясно, но Янко Георгиев спаси.

В 52-ата минута Юлиан Ненов центира остро, а Петър Занев без да иска прати топката към вратата си. Кълбото рикошира в дясната греда и стегна до Бентахар, който направи непростим пропуск и от няколко метра прати топката високо над вратата.

И когато изглеждаше, че Ботев ще върне един гол, се стигна до трето попадение за Пирин. В 58-ата минута Стилиян Николов пусна топката към Манолев. Той с едно докосване си нагласи топката и с второто я изстреля неспасяемо към врата на Красимир Костов от повече от 20 метра – 3:0 за Пирин!

В 66-ата минута хората на Дани Моралес получиха пряк свободен удар току пред наказателното поле фронтално срещу Янко Георгиев, но ударът на Ненов срещна стената. В следващите минути натискът на Ботев Враца стана още по-осезаем, но ударите на домакините не можеха да завършат във вратата на Георгиев. В 81-ата минута Мартин Николов центрира остро отляво и само добрата реакция на вратаря на благоевградчани предотврати нелеп автогол на Занев.

В 83-ата минута Фераресо стреля от извън границата на наказателното поле и след рикошет топката излезе в корнер. Четири минути по-късно влезлият като резерва Станислав Костов си спря добре топката след центриране отдясно и опита красиво изпълнение със задна ножица, но топката мина встрани от вратата. До края на мача не се стигна до повече опасности пред двете врати и така “орлетата” отлитат от Враца с три точки.

В следващия кръг от българския шампионат, който ще бъде след паузата за националните отбори, за тима на Радослав Митревски предстои много трудно домакинство на Левски. Двубоят в Благоевград е в неделя (4 април), от 17:30 часа. Ден по-късно Ботев Враца ще гостува на Черно море.

Ботев Вр: 76. Красимир Костов – 22. Диего Фераресо, 18. Илия Миланов, 5. Костадин Ничев (к), 77. Мартин Николов – 6. Антонио Георгиев, 88. Йоан Бауренски (87′ – 24. Стефан Гаврилов) – 94. Юлиан Ненов, 17. Чавдар Ивайлов (46′ – 9. Карлос Со), 14. Антон Фасе – 15. Мирослав Маринов (46′ – 20. Мохамед Бентахар)

Резерви: 33. Христо Георгиев, 20. Мохамед Бентахар, 9. Карлос Со, 24. Стефан Гаврилов,  2. Валери Христов, 3. Луиз Фелипе, 11. Виктор Василев

Старши треньор: Дани Моралес

Пирин Бл: 21. Янко Георгиев – 38. Александър Дюлгеров, 5. Николай Бодуров (к), 3. Петър Занев, 6. Юлиян Попев – 14. Стилиян Николов, 31. Красимир Станоев (89′ – 23. Ивайло Тодоров) – 17. Спас Георгиев (88′ – 20. Даниел Иванов), 11. Станислав Манолев (71′ – 73. Венцислав Бенгюзов), 71. Антон Карачанаков (71′ – 26. Иван Тасев)- 9. Преслав Йорданов (78′ – 29. Станислав Костов)

Резерви: 1. Марио Кирев, 73. Венцислав Бенгюзов, 20. Даниел Иванов, 26. Иван Тасев, 8. Орлин Старокин, 29. Станислав Костов, 23. Ивайло Тодоров

Старши треньор: Радослав Митревски

Съдия: Станимир Тренчев

Жълти картони: Станислав Манолев (П)