След градушка и порой, слънцето огря Славия

Славия успява с 1:0 домакинството си на Арда от 25-тия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата вкара Йон Бакеро в 66-ата минута. DSPORT.BG

В началните минути от двубоя метеорологични условия в Овча Купел бяха доста тежки. Заваля силен дъжд, придружен от градушка. Всички пак главният съдия Василий Ел-Хатиб прецени, че няма причина да спира игровите действия. Теренът обаче се наводни и в някои части от него топката се спираше в създалите се малки локви.

През втората част „белите“ съумяха да стигнете до победния гол. Секунди преди попадението Емил Виячки и Петко Ганев си удариха главите. Впоследствие Ганев беше бинтован, защитник на Славия откаран в болницата. След успеха Славия е 5-и с актив от 36 точки, докато Арда е на деветата позиция с 28 пункта.

В 3-та минута главният съд Васимир Ел-Хати трябва да приберете футболистите да печелите силния дъжд, преминал в градушка. Реферът обаче промени решението си и играта беше подновена.

Първият опасен удар в мача идва в 7-ата минута, когато Светослав Ковачев получи на десния фланг. Той намери с пас по земя Лъчезар Котев, чийто удар обаче мина покрай десния страничен стълб на вратата.

В средата на първата част Борислав Цонев изпълни пряк свободен удар. Той центрира в наказателното поле на Арда. Защитата на гостите не успя да изчисти и Георги Вълчев получи шанс да стреля. От малък ъгъл той не намери очертанията на вратата.

В отговорната атака Алекс Петков стреля с глава, но право в ръцете на Светослав Вуцов. Вратарят на „белите“ не беше затруднено ни най-малко.

Около пет минути преди края на първия част Давид Кики опитва красив удар от въздуха. Разстоянието обаче беше доста голямо и Вуцов трябваше достатъчно време да отговори и да улови.

Минутата след това Крис Добрев беше изведен в наказателното поле. От аутлинията той опита да намери своя съотборник във вратарското поле. Мартин Луков следеше играта и успя да пресече паса.

В 54-тата минута Светослав Ковачев опитва удар от средна дистанция. Топката се удря в главата на Емил Виячки, който продължава 1-2 минути лежа на тревата и се наложи намесата на медицинския щаб.

Час игра след началото при едно центриране в наказателното поле на Славия Емил Виячки и Петко Ганев удариха главите си лошо. За 4-5 минути играта беше спряна, а двамата футболисти получават медицинска помощ. Виячки пострада повече и беше заменен веднага, като дори беше откаран с линейка.

В 66-ата минута, веднага след подновяването на играта, Славия излиза напред в резултата. Втори гол с белия екип вкара Йон Бакеро. Радослав Кирилов овладя в наказателното поле. Той отклони към Бакеро. Испанецът, който завърши нападението с мощен удар, не оставя шансове на Мартин Луков.

В 72-рата минута Арда можеше да изравни. Христо Иванов комбинира с Румен Руменов, чийто удар от добра позиция беше блокиран. Топката се озова в Ковачев, който стреля мощно, но покрай целта.  В ответната атака Кирилов проби отляво, след което опита удар, но покрай целта.

До края на редовното време Арда опита да изравни, но неуспешно. Славия се бранеше добре и дебнеше за шансове на контраатака. В добавеното време на мача Светослав Ковачев стреля над вратата от много добра позиция.

Секунди преди финалния съдийски сигнал Ерол Дост изблъска Лъчезар Котев при спряла игра. Прехвърчаха искри между част от футболистите, но реферът успя да предотврати по-големи ексцесии.

Славия – Арда 1:0

(1:0 Йон Бакерo 66′)

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки (Венцислав Керчев 65′), 29. Гьоко Зайков, 77. Георги Вълчев, 16. Кемело Нгуена (Ерол Дост 56′), 20. Борислав Цонев (Иван мИнчев 90’+5′), 10. Радослав Кирилов (к), 11. Кристиан Добрев (Мартин Петков 56′), 4. Людовик Соарес, 7. Йон Бакеро (Никита Николаевич 90’+5′)

Резерви: 12. Николай Кръстев, 17. Ерол Дост, 37. Венцислав Керчев, 73. Иван Минчев, 9. Мартин Петков, 14. Никита Николаевич, 83. Христо Попадийн

Старши треньор: Златомир Загорчич

Арда: 71. Мартин Луков, 5. Петко Ганев (Атанас Зехиров 76′), 8. Милен Желев (к), 9. Тонислав Йорданов, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев (Иван Коконов 66′), 19. Румен Руменов (Георги Атанасов 83;), 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики (Мартин Костадинов 77′), 77. Илия Юруков (Христо Иванов 66′), 80. Лъчезар Котев

Резерви: 23. Месут Юсуф, 4. Милен Стоев, 17. Иван Коконов, 27. Мaртин Костадинов, 29. Георги Атанасов, 70. Христо Иванов, 81. Атанас Зехиров

Старши треньор: Стамен Белчев