Кайседо отново герой за ЦСКА, изгониха Младенов и Мухар срещу Берое

ЦСКА постигна много трудна победа с 1:0 над Берое в груб мач от 25-ия кръг на efbet Лига. В герой за “армейците” за пореден път през сезона се превърна Жорди Кайседо, който вкара единствения гол в мача в 53-ата минута, когато засече ниско центриране на Иван Турицов. Срещата мина под знака на грубостите, като реферът Ивайло Стоянов показа 6 жълти и 2 червени картона. В 62-ата минута домакините останаха без наставника си, след като Стойчо Младенов бе изгонен заради реплики към съдията. Девет минути преди края на редвното време Карло Мухар бе изгонен с директен червен картон за брутален фал срещу Давиде Мариани.DSPORT.BG

С успеха “армейците” остават на второ място във временното класиране на efbet Лига с 52 точки. В същото време Берое загуби шансове да влезе в първата шестица за плейофите, като има 32 точки и е на 7-о място.

ЦСКА – Берое 1:0

1:0 Жорди Кайседо (53′)

Червени картони: Стойчо Младенов, Карло Мухар (Ц)

Домакините започнаха по-добре срещата и в 8-ата минута Генадий Ганев трябваше да спасява удар с глава на Жорди Кайседо, дошъл след меко центриране на Георги Йомов отдясно.

На трибуните на стадион “Българска армия” бяха двама от собствениците на ЦСКА – Гриша Ганчев и Христо Стоичков.

Първата по-опасна ситуация за гостите дойде в 18-ата минута, когато Даниел Генов проби към наказателното поле на ЦСКА, но бе отсъдена засада. В ответната атака Йоан Баи успя да финтира Стив Фуртадо, но стрелбата му от малък ъгъл не се увенча с успех.

В 23-ата минута Баи центрира отляво, но Сиам Бен Юсеф изчисти с глава топката, току преди да стигне до Жорди Кайседо и Федерико Варела.

След половин час игра Берое получи пряк свободен удар току пред наказателното поле на Густаво Бусато за нарушение на Жеферсон срещу Алиун Фал. Симеон Мечев стреля, но след рикошет в стената, топката излезе в ъглов удар.

Две минути преди края на първата част се стигна до две интересни положения пред двете врати. Първо Жорди Кайседо не успя да достигне до едно подаване на Баи във вратарското поле, а секунди по-късно Бусато без проблем хвана топката след удар на Алиун Фал от границата на наказателното поле.

В добавеното време Симеон Мечев стреля опасно към десния ъгъл на вратата на Бусато, но бразилецът плонжира и спаси, като така двата тима приключиха първото полувреме без голове.

Възпитаниците на Стойчо Младенов излязоха преобразени след почивката и в 53-ата минута поразиха вратата на Берое. Иван Турицов получи подаване на дясното крило. Българският национал задържа топката и успя да центрира по земята в наказателното поле. Там Жорди Кайседо изпревари центраните защитници на заралии и от 4-5 метра с безкомпромисен удар даде аванс на ЦСКА – 1:0.

В 62-ата минута Стойчо Младенов получи втори жълт картон заради реплики към съдията Ивайло Стойнов и така ще пропусне последния мач на “червените” от редовния сезон.

Три минути по-късно гол на Жорди Кайседо не бе зачетен заради засада на еквадореца.

В следващите минути Берое опита да упражни натиск към вратата на Густаво Бусато в опит да изравни.

В 81-ата минута Карло Мухар постъпи много глупаво и фаулира брутално в гръб Давиде Мариани в средата на терена, с което си заслужи червения картон, като така “червените” останаха с човек по-малко на терена.

В 87-ата минута Георги Йомов бе изведен на дясното крило, но Генадий Ганев напусна наказателното си поле и изчисти, току преди десетката на ЦСКА да стигне до топката.

В последните минути играта на “Българска армия” бе накъсана и двата отбора трудно стигаха до голови възможности и така не се стигна до повече попадения в срещата.

В следващия кръг “червените” ще гостуват на Локомотив Пловдив на 8 април, докато ден по-късно Берое ще домакинства на Лудогорец.