Червен картон в 8-ата минута предреши съдбата на Локо Пд срещу ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 разби с 4:0 Локомотив Пловдив в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Двубоят започна изключително лошо за гостите, които останаха с човек по-малко още в 8-ата минута. Тогава с директен червен картон беше изгонен Преслав Боруков за грубо нарушение срещу Лазар Марин. Ситуацията беше разгледана чрез ВАР, а Ивелин Занев коригира първоначалното си решение да покаже само жълт картон.DPORT.BG

Въпреки че бяха с човек повече домакините не успяха да поведат преди почивката. През вторите 45 минути обаче „червените“ се развихриха и нанизаха четири безответни гола. На два пъти се разписа Галин Иванов, а по едно попадение прибавиха Александър Колев и Мартин Тошев.

След успеха ЦСКА 1948 се изкачи до 9-ото място с актив от 29 точки, на 2 зад Локомотив Пловдив и на 3 зад Берое. Столичани определено направиха много голяма крачка към местата между 7-10, които след края на редовния сезон ще се борят за участие в бараж за класиране за евротурнирите.

Киров: Ранното оставане на противника с човек по-малко работеше в наша полза

Тунчев: Подавам оставка! Рибата се вмирисва от главата (ВИДЕО)

Преди първия съдийски сигнал градушка наваля терена в Бистрица, но качеството на тревата се запази в приемливи граници, макар че се образуваха някои локви, които пречеха на топката.

В 3-тата минута дойде първият точен удар към една от двете врати. Преслав Боруков беше изведен отдясно. Той върна назад към Димитър Илиев. Последва удар, но Иван Караджов не беше затруднен.

Минута по-късно Боруков извърши грубо нарушение срещу Лазар Марин. Нападателят на гостите застъпи с бутоните глезена на своя опонент. Главният съдия Ивелин Занев извади жълт картон. Последва обаче намеса на ВАР, след което реферът промени решението си на директен червен картон. Така пловдивчани останаха с 10 човека още в самото начало на срещата.

Постепенно „червените“ установиха контрола върху владението на топката. Четвърт час след началото на мача опасен удар на Марио Топузов не намери целта.

В 23-тата минута Локомотив Пловдив организира добра контраатака. Димитър Илиев и Бирсент Карагарен си размениха подавания на скорост. Последният опита удар от средна дистанция – право в ръцете на Иван Караджов.

До почивката ЦСКА 1948 атакуваше, беше по-активният тим, но така и не успя сериозно да застраши вратата на Илко Пиргов. Нулевото равенство се запази до почивката и развръзката остана за втората част.

В началото на втората част домакините най-сетне се възползваха от численото си преимущество. Георги Русев проби по десния фланг. Той центрира в наказателното поле. Топката стигна до Лазар Мартин, който моментално стреля. Илко Пиргов успя да отрази, но топката се върна във владение на Марин. Той пусна към Александър Колев, успоредно на голлинията. За нападателя остана по-лесната част от уравнението – да вкара за 1:0 на празна врата.

Десет минути по-късно ЦСКА 1948 удари повторно за 2:0. Ивайло Чочев прехвърли защитата на „смърфовете“ и изведе елегантно Мартин Тошев. Появилият се в игра в началото на втората част скочи високо и с глава отклони топката в мрежата зад Илко Пиргов.

В 62-рата минута Галин Иванов направи резултата класически. Той напредна с топка в крака и с плътен удар от дъгата на наказателното поле матира Пиргов. Определено „смърфовете“ не изглеждаха на себе си в началните минути от втората част.

В 67-ата минута за кратко заваля градушка. Играта не беше спряна, а теренът бързо се покри с ледените късове.

Три минути след това Галин Иванов реализира втория си гол в мача. Кристиан Гомис загуби топката пред наказателното поле. Иванов овладя и с удар от границата на наказателното поле порази целта. Попадението беше разглеждано от ВАР за засада, но неточност не беше установена.

До края на редовните 90 минути удар на Ивайло Чочев почти от центъра не намери целта, а след това Мартин Тошев стреля с глава покрай целта. В минималното добавено време от 6 минути мачът се доиграваше, а резултатът се запази непроменен.

В последния редовен кръг от сезона ЦСКА 1948 гостува на Арда в много важен мач, докато Локомотив Пловдив посреща ЦСКА в петък.

ЦСКА 1948 – Локомотив Пд 4:0

(1:0 Александър Колев, 2:0 Мартин Тошев 57′, 3:0 Галин Иванов 62′, 4:0 Галин Иванов 70′)

Червени картони: Преслав Боруков (Локо Пд) 8′

ЦСКА 1948: 12. Иван Караджов, 15. Александър Александров, 25. Георги Ангелов, 24. Лазар Марин, 4. Ангел Лясков (Николай Желязков 82′), 8. Ивайло Климентов, 18. Ивайло Чочев, 10. Георги Русев (Васил Шопов 76′), 33. Галин Иванов (Ангел Бастунов 85′), 7. Марио Топузов (Мартин Тошев 46′), 9. Александър Колев (Денислав Александров 76′)

Резерви: 29. Даниел Наумов, 53. Николай Желязков, 20. Ангел Бастунов, 68. Васил Шопов, 11. Денислав Александров, 3. Димитър Пиргов, 90. Мартин Тошев

Треньор: Николай Киров

Локо Пд: 1. Илко Пиргов, 50. Йосип Томашевич, 5. Мартин Паскалев, 4. Кристиан Гомис, 20. Милош Петрович, 34. Петър Витанов, 6. Емил Янчев (Парвиз Умарбаев 69′), 10. Венсан Марсел (Александър Василев 74′), 9. Бирсент Карагарен (Ивайло Димитров 89′), 14. Димитър Илиев (Христо Иванов 89′), 99. Преслав Боруков

Резерви: 71. Лукас Рейдър, 19. Александър Василев, 11. Ивайло Димитров, 7. Парвиз Умарбаев, 44. Христо Иванов, 39. Иван Сулев, 25. Чавдар Благов

Треньор: Александър Тунчев

Съдия: Ивелин Занев

Dsport е и във Viber! Присъединете се и бъдете преди всички

СНИМКИ: facebook.com/lokomotivplovdiv Червен картон в 8-ата минута предреши съдбата на Локо Пд срещу ЦСКА 1948 Червен картон в 8-ата минута предреши съдбата на Локо Пд срещу ЦСКА 1948 Червен картон в 8-ата минута предреши съдбата на Локо Пд срещу ЦСКА 1948 Червен картон в 8-ата минута предреши съдбата на Локо Пд срещу ЦСКА 1948 Червен картон в 8-ата минута предреши съдбата на Локо Пд срещу ЦСКА 1948 Червен картон в 8-ата минута предреши съдбата на Локо Пд срещу ЦСКА 1948