Брилянтен Велтон подчини Пирин, Левски нанесе първа загуба на „орлетата“ на Митревски

Левски спечели гостуването си на стадион „Христо Ботев“ срешу Пирин Благоевград с 3:0 в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Това бе първа загуба на “орлетата” под ръководството на Радослав Митревски. “Сините” поведиха още в 4-ата минута със страхотен гол на Велтон. В края на първата част Левски поведе с 2:0, след като Илиян Стефанов се разписа след разбъркване в наказателното поле. В 73-ата минута Велтон отново се разписа с удар извън наказателното поле.DSPORT.BG

С победата Левски се завърна на петото място с 39 точки. Пирин остава 11-и с 27. В следващия кръг “орлетата” гостуват на Царско село, докато “сините” приемат Черно море.

Левски започна активно срещата. В 3-ата минута Велтон получи топката на дъгата и стреля, но топката бе блокирана и излезе в ъглов удар. След изпълнението му Илиан Стефанов стреля слабо с глава в ръцете на Янко Ангелов.

Велтон показа огромната си класа минута по-късно. Бразилецът стреля мощно от дистанция със слабия си ляв крак и топката връхлетя във вратата на Пирин с помощта на горната греда, а Янко Ангелов нямаше шанс за реакция.

В 11-ата минута Илиян Стефанов и Георги Миланов разиграха добре, топката достигна до Велтон, който я върна към Стефанов, но той стреля неточно.

В 23-ата минута Антон Карачанаков стреля от пряк свободен удар, но топката срещна стената и за Николай Михайлов не бе проблем да я улови.

Девет минути по-късно Илиян Стефанов получи топката на около 20 метра от вратата, пое си я добре и стреля добре, но в обсега на Янко Ангелов, който изби в ъглов удар. Малко по-късно и Хосе Кордоба пробва късмета си от далечна дистанция, но не сполучи.

Четири минути преди да изтече редовното време на първата част Георги Миланов проби отдясно и стреля от границата на наказателното поле, като топката докосна мрежата, но от грешната страна.

В 45-ата минута Левски поведе с 2:0. След разбъркване в наказателното поле след ъглов удар топката падна на волето на Илиян Стефанов, който бе безкомпромисен.

Втората част започна по-силно за Левски. Билал Бари бе изведен на добра позиция, но стреля леко и право в ръцете на Янко Ангелов.

Малко по-късно Георги Миланов намери Велтон, който стреля от добра позиция. Топката затрудни Янко Ангелов, който я изпусна, тя отиде в Иляин Стефанов, който пропусна от изключително изгодна позиция.

В следващите минути темпото падна значително. До точен удар се ситгна едва в 71-ата минута, когато Манолев пробва късмета си, но Михайлов улови с лекота.

В 73-ата минута Левски си реши всичко. Велтон отново напредна по лявото крило, бе оставен необезпокояван от защитата на “орлете” и стреля мощно от границата на наказателното поле, топката рикошира и навести мрежата на Янко Ангелов за трети път.

Малко след това двубоят бе прекъснат за кратко, защото фен на Пирин бе уцелен от сигнална ракета, хвърлена от сектора за гости, като се наложи намесата на линейка.

В добавеното време на срещата Патрик-Габриел Галчев опита да намери Радослав Цонев в наказателното поле, но току преди да се стигне до удар на халфа бранител на Пирин изчисти в ъглов удар.

Пирин – Левски 0:3

0:1 Велтон 4′, 0:2 Илиян Стефанов 45′, 0:3 Велтон 73′

Пирин: 21. Янко Ангелов, 38. Александър Дюлгеров, 5. Николай Бодуров (К), 3. Петър Занев, 45. Христофор Хубчев, 31. Красимир Станоев, 18. Светослав Дяков, 14. Стилиян Николов (60′ 10. Казуки Такахаши), 17. Спас Георгиев (78′ 73. Венцислав Бенгюзов), 71. Антон Карачанаков (60′ 11. Стаислав Манолев), 9. Преслав Йорданов (77′ 29. Станислав Костов)

Резерви: 1. Марио Кирев, 6. Юлиан Попев, 10. Казуки Такахаши, 11. Станислав Манолев, 20. Даниел Иванов, 29. Станислав Костов, 73. Венцислав Бенгюзов

Треньор: Радослав Митревски

Левски: 13. Николай Михайлов (К), 91. Драган Михайлович, 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Вендерсон Цунами, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев (69. 88. Марин Петков), 14. Илиан Стефанов (90′ 71. Антоан Стоянов), 7. Георги Миланов (90′ 22. Патрик-Габриел Галчев), 17. Велтон (90′ 10. Радослав Цонев), 19. Билал Бари (78′ 5. Келиан ван дер Каап)

Резерви: 1. Пламен Андреев, 4. Иван Горанов, 5. Келиан ван дер Каап, 10. Радослав Цонев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков

Треньор: Станимир Стоилов

Жълти картони: Светослав Дяков (П), Илиян Стефанов (Л)

Съдия: Иво Андреев

„Сините“ фенове с шествие преди мача с Пирин

Сираков: Феновете са направили през годините Левски да е любовта на народа (ВИДЕО)

Стоилов: Здравко Димитров и Димитър Костадинов имаха шест месеца да се променят (ВИДЕО)

Dsport е и във Viber! Присъединете се и бъдете преди всички

startphoto.bg Брилянтен Велтон подчини Пирин, Левски нанесе първа загуба на „орлетата“ на Митревски Брилянтен Велтон подчини Пирин, Левски нанесе първа загуба на „орлетата“ на Митревски Брилянтен Велтон подчини Пирин, Левски нанесе първа загуба на „орлетата“ на Митревски Брилянтен Велтон подчини Пирин, Левски нанесе първа загуба на „орлетата“ на Митревски Брилянтен Велтон подчини Пирин, Левски нанесе първа загуба на „орлетата“ на Митревски Брилянтен Велтон подчини Пирин, Левски нанесе първа загуба на „орлетата“ на Митревски Брилянтен Велтон подчини Пирин, Левски нанесе първа загуба на „орлетата“ на Митревски Брилянтен Велтон подчини Пирин, Левски нанесе първа загуба на „орлетата“ на Митревски Брилянтен Велтон подчини Пирин, Левски нанесе първа загуба на „орлетата“ на Митревски Брилянтен Велтон подчини Пирин, Левски нанесе първа загуба на „орлетата“ на Митревски Брилянтен Велтон подчини Пирин, Левски нанесе първа загуба на „орлетата“ на Митревски Брилянтен Велтон подчини Пирин, Левски нанесе първа загуба на „орлетата“ на Митревски Брилянтен Велтон подчини Пирин, Левски нанесе първа загуба на „орлетата“ на Митревски