Лудогорец смаза разколебан Ботев Пловдив

Лудогорец победи категорично Ботев Пловдив с 3:0 в най-любопитния сблъсък от 25-ия кръг на efbet Лига. На “Хювефарма Арена” домакините изиграха много силен мач и надиграха “жълто-черните”, като по този начин заслужено се поздравиха с успеха. С този успех тимът на Анте Шимунджа е начело в класирането с 61 точки, докато Ботев е на трета позиция с 43 точки дотук през сезона.  DSPIRT.BG

Бърнард Текпетей даде аванс на “орлите” в 10-ата минута с изключително красив гол. В 19-ата минута Оливие Вердон се разписа с глава след подаване на Игор Пластун. След половин час игра Рик Джонатан нацели гредата на вратата на Георги Аргилашки. В 57-ата минута Каули Оливейра пресече едно подаване в средата на терена и излезе сам срещу Янко Георгиев, преодолявайки го за крайното 3:0.

Лудогорец – Ботев Пд 3:0

1:0 Бърнард Текпетей (10′), 2:0 Оливие Вердон (19′), 3:0 Каули Оливейра (57′)

Мачът започна на много високи обороти, като Лудогорец упражни домакински натиск. Във 2-ата минута Рик Джонатан стигна до една топка след центриране от ъглов удар, но топката мина над вратата на Георги Аргилашки.

В 10-ата минута Лудогорец направи бърза атака, при която топката стигна до Матиас Тисера. Аржентинецът пусна топката към дясното крило, където бе Бърнард Текпетей. Ганаецът получи топката и нахлу към вътрешността на наказателното поле. Последва топовен удар по диагонала от около 15 метра, който остави безпомощен Георги Аргилашки и топката се оплете в мрежата.

В 14-ата минута Серджио Падт спаси добре шут на Тодор Неделев от пряк свободен удар и изби в ъглов удар.

Четири минути по-късно Текпетей отне топката от Дилан Мертенс и тръгна на пробив но бе съборен пред наказателното поле на пловдивчани. Каули Оливейра стреля от свободния удар, но топката срещна стената.

Каули обаче се реваншира за пропуска си минута по-късно. Тогава той центрира добре от лявото крило след късо изпълнение на корнер. Игор Пластун се пребори за високата топка на далечната греда и я прати към вратарското поле. Там Оливие Вердон се измъкна от защитниците на Ботев и отблизо с глава я прати в мрежата – 1:0.

В 22-ата минута Аргилашки реагира добре след много мощен удар от далеч на Текпетей.

Следващата по-опасна ситуация бе пред вратата на домакините. В 28-ата минута Мохамед Брахими отне топката от защитник в зелено и започна бърза контраатака. Последва пас към Антоан Бароан, чийто удар обаче бе слаб и бе спасен лесно от Падт.

Половин час след началото на мача Роберто Пунчец сгреши на дясната странична линия в средата на терена. Рик Джонатан бе изведен по лявото крило и нахлу в наказателното поле. Той стреля с левия крак, но топката рикошира зловещо в десния страничен стълб на „канарчетата“.

В 36-ата минута Антон Недялков центрира ниско към Тисера. Нападателят овладя топката и заложи топката за Рик Джонатан, чийто удар мина покрай левия страничен стълб на вратата на „канарчетата“.

До края на полувремето темпото в мача спадна и не се стигна до повече опасни положения пред двете врати.

След почивката темпото на мача също бе високо, но чисти положения пред двете врати липсваха.

В 57-ата минута Лудогорец успя да се възползва в грешка при разиграването на „жълто-черните“. Сисиньо пресече едно подаване и пусна топката към Каули, който напредна в противниковата половина. Офанзивният халф преодоля излезлия Янко Георгиев и безпроблемно завърши, пращайки топката в мрежата му.

Третият гол разколеба хората на Азрудин Валентич и те не успяваха да противодействат на своя противник. Атаките на „орлите“ идваха най-вече от фланговете, където крилата на Лудогорец действаха много добре.

В 69-ата минута Джеймс Етоо бе изнесен на носилка след тежко съприкосновение с противников футболист. Преди това той получи медицинска помощ на терена, но се разбра, че няма да може да продължи мача и бе сменен.

До края на мача Ботев Пловдив опита да затрудни Серджио Падт, но защитата пред него се справяше с нападенията на „канарчетата“.

В последния кръг от редовния сезон в efbet Лига Лудогорец ще гостува на Берое в събота (9 април). Ден по-късно Ботев Пд ще приеме Локомотив София на базата в Коматево.

Отзиви:

Шимунджа: Не е новост Лудогорец да е много добър отбор, ще е обидно, ако мислим за титлата

Валентич: Всичко свърши при втория гол на Лудогорец

Стартови състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт –  4. Сисиньо, 30. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков (к) – 23. Мануел Шоу, 8. Клод Гонсалвеш (74′ – 64. Доминик Янков), 37. Бернард Текпетей (62′ – 11. Кирил Десподов), 95. Каули Оливейра, 73. Рик Джонатан – 10. Матиас Тисера (74′ – 19. Пиерос Сотириу)

Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 11. Кирил Десподов, 19. Пиерос Сотириу, 21. Жан Карничник, 64. Доминик Янков, 90. Спас Делев

Старши треньор: Анте Шимунджа

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки – 18. Самюел Супрайен, 4. Виктор Генев, 24. Роберто Пунчец, – 15. Джеймс Етоо (74′ – 21. Точукву Нади), 22. Реда Рабей (65′ – 26. Джак Лейн), 6. Дилан Мертенс (89′ – 20. Лъчезар Балтанов), 9. Мохамед Брахими (65′ – 23. Димитър Тонев) – 8. Тодор Неделев (к), 10. Емануел Току – 11. Антоан Бароан (65′ – 17. Николай Минков)

Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 17. Николай Минков, 20. Лъчезар Балтанов, 21. Точукву Нади, 23. Димитър Тонев, 25. Станислав Работов, 26. Джак Лейн

Старши треньор: Азрудин Валентич