Черно море заля Ботев Враца

Черно море победи убедително с 5:0 Ботев Враца в двубой от 25-ия кръг на efbet Лига. Лошата новина за варненци е, че капитанът на тима напусна принудително срещата в самия ѝ край с травма, като най-вероятно ръката му е счупена.

Още в 8-ата минута Матиас Курьор вкара топката в мрежата на Красимир Костов, но няколко минути след това голът беше отменен, след като съдията Димитър Димитров отиде да гледа ВАР и прецени, че е имало игра с ръка на Курьор в изграждането на атаката. DSPORT.BG

В 14-ата минута Черно море все пак поведе в резултата с красив гол на Васил Панайотов. Седем минути след това Красимир Костов изби топката след изстрел на Цветомир Панов, но я прати право на крака на Курьор, който я вкара във вратата му.

В 26-ата минута Курьор записа и асистенция, подавайки на Евгений Сердюк за 3:0. Още преди края на първата част Пабло Гарсия покачи резултата на 4:0 в 36-ата минута.

През втората част Черно море оформи крайното 5:0 с втория гол на Сердюк в 69-ата минута.

С този успех Черно море събра актив от 45 точки на третата позиция в класирането. Ботев Враца от своя страна е предпоследен с 19 точки.

В първите минути двата тима започнаха с разиграване на топката в центъра.

В 8-ата минута Родриго Вилела преодоля Валери Христов и центрира в наказателното поле, където Курьор засече топката с глава във вратата на Красимир Костов. Три минути след това след разглеждане с ВАР съдията Димитър Димитров отмени попадението, защото в изграждането на атаката Курьор играл с ръка.

В 14-ата минута Черно море все пак поведе в резултата с красив гол на Васил Панайтов, който с мощен шут извън наказателното поле матира Костов.

Седем минути по-късно домакините вкараха втори гол. В 21-ата минута Цветомир Панов стреля извън наказателното поле, Костов изби, но в крака на Курьор, който без проблем отблизо вкара топката във вратата.

В 26-ата минута Черно море вече направи преднината си класическа. Велислав Василев пусна към Курьор, който асистира на Евгений Сердюк, а украинецът покачи на 3:0.

В 34-ата минута Пабло Гарсия центрира от корнер, а Влатко Дробаров стреля с глава, но Красимир Костов направи супер спасяване.

В 37-ата минута Пабло Гарсия получи от Евгений Сердюк и прати топката зад гърба на Костов за 4:0.

За втората част Ивайло Димитров направи две смени в състава си – играта напуснаха Костадин Ничев и Валери Христов, а на техните места се появиха Луис Фелипе и Антонио Георгиев. Илиан Илиев пък извади Велислав Василев, който се контузи, а в игра се появи Мазир Сула.

В 52-ата минута Ботев Вр стигна до първия си корнер, но не затрудни Иван Дюлгеров.

В 69-ата минута головото шоу на “Тича” продължи. Евгений Сердюк бе изведен от сам срещу Краси Костов и реализира второто си попадение в двубоя.

Черно море продължи да владее топката и събитията на терена през следващите минути. В 88-ата минута се стигна до неприятен момент в двубоя, след като Чавдар Ивайлов извърши нарушение срещу Васил Панайотов, който трябваше да бъде изкаран от стадиона с линейка.

Илиан Илиев: Ръката на Васил Панайотов със сигурност е счупена

Ивайло Димитров: Не знам какво да кажа, много е тежко

Черно море – Ботев Вр 5:0

1:0 Васил Панайотов 14′, 2:0 Матиас Курьор 21′, 3:0 Евгений Сердюк 26′, 4:0 Пабло Гарсия 36′, 5:0 Евгений Сердюк 69′

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов (78′ 4. Росен Стефанов), 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 23. Пабло Гарсия (73′ 14. Калин Георгиев), 7. Родриго Вилела (73′ 39. Николай Златев), 10. Велислав Василев (46′ 8. Мазир Сула), 9. Евгений Сердюк, 10. Матиас Курьор (73′ 31. Закария Беншаа), 71. Васил Панайотов (К)

Резерви: 22. Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев, 4. Росен Стефанов, 8. Мазир Сула, 14. Калин Георгиев, 39. Николай Златев, 31. Закария Беншаа

Треньор: Илиан Илиев

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 5. Костадин Ничев (46′ 3. Луис Фелипе), 18. Илия Миланов (К), 88. Йоан Бауренски, 15. Мирослав Маринов, 37. Мартин Николов, 10. Юлиан Ненов, 14. Антон Фасе, 22. Диего Фераресо, 2. Валери Христов (46′ 6.Антонио Георгиев), 20. Мохамед Бентахар

Резерви: 33. Христо Георгиев, 6. Антонио Георгиев, 24. Стефан Гавраилов, 7. Чавдар Ивайлов, 3. Луис Фелипе, 28. Красимир Тодоров, 16. Мартин Петков

Треньор: Ивайло Димитров

Жълти картони: Мазир Сула (ЧМ), Йоан Бауренски, Илия Миланов, Луис Филипе, Чавдар Ивайлов, Диего Фераресо (Б)

Съдия: Димитър Димитров