Ефективен Локомотив София удари Царско село в битка на дъното

Локомотив София победи Царско село с 2:1 на националния стадион „Васил Левски“ в битка на дъното в 25-ия кръг на efbet Лига. Домакините поведоха в резултата в 15-ата минута, когато Октавио реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Хадим Ндиае срещу Симеон Славчев. “Железничарите” удвоиха аванса си в 71-ата минута с гол на Владимир Семерджиев, който се възползва от добро подаване на Селсо Рапосо и с прецизен изстрел матира Ндиаев dDSPORT,BG

Този резултат не променя класирането на двата тима, но доближава Локомотив до спасението, след като “червено-черните” вече са с 25 точки на 12-ото място. Царско село остава на последната позиция с 13. В следващия кръг от първенството, който е и последен от редовния сезон Локомотив София гостува в Пловдив на Ботев, докато Царско село посреща Пирин.

В 13-ата минута Локомотив София получи дузпа след дълго преразглеждане с ВАР за нарушение на вратаря Хадим Ндиае срещу Симеон Славчев. Дузпата бе изпълнена от Октавио в 15-ата минута, като бразилецът успя да реализира с мощен удар.

В 17-ата минута Царско село проведе опасна атака. Топката достигна до Жереми Петрис получи топката на границата на наказателното поле и стреля към далечния ъгъл, но топката излезе в аут.

До края на първата част темпото значително падна и битката се пренесе в средата на терена, което доведе и до липса на голови положения.

Локомотив София започна активно втората част. В 50-ата минута “железничарите” достигнаха до второ попадение, след като Селсо Рапосо се включи опасно, комбинира с Димитър Митков, който намери Октавио, а бразилецът на празна врата прати топката в мрежата. Попадението бе отменено заради засада на Митков.

В 61-ата минута Царско село опита да се в върне мача, като Реди Каса пробва късмета си от далечна дистанция, но ударът му бе блокиран и излезе в ъглов удар, от който не последва нищо.

Локо София удвои преднината си в 71-ата минута. Селсо Рапосо пое топката на крилото, навлезе навътре към наказателното поле, комбинира с Владимир Семерджиев, който с прецизен удар в далечния ъгъл вкара за 2:0.

Четвърт час по-късно Царско село успя да върне интругата в мача. “Царете” се възползваха от грешка при изнасянето на домакините и две от резервите Фелипе Ронкети и Венцислав Христов взаимодействаха добре, като българският нападател се разписа с хубав удар във вратата на Александър Любенов.

Локомотив София – Царско село 2:1

1:0 Октавио (д) 15′, 2:0 Владимир Семерджиев 71′, 2:1 Венцислав Христов 85′

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 6. Пламен Крачунов, 5. Георгиос Катсикас, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев (К), 44. Божидар Кацаров 58. Октавио, 8. Симеон Славчев (81′ 89. Матеус Роча), 25. Фране Чиряк (46′ 22. Владимир Семерджиев), 45. Димитър Митков (63′ 9. Илия Димитров)

Резерви: 1. Дамян Дамянов, 10. Валентин Николов, 22. Владимир Семерджиев, 9. Илия Димитров, 89. Матеус Роча, 15. Лука Иванов, 19. Иван-Йоанис Атанатос

Треньор: Иван Колев

Царско село: 22. Хадим Ндиае, 3. Мартин Кавдански (К), 4. Валентино Пулиезе (46′ 11. Андрей Йорданов), 7. Жереми Петрис (72′ 91. Венцислав Христов), 8. Айуб Абу (79′ 20. Фелипе Ронкети), 10. Реди Кеса, 15. Пиер Зебли (90’+1 16. Алесандро Копола) 23. Седрик Каломбо, 44. Николай Николаев, 66. Давиде Витурини, 71. Пламен Крумов

Резерви: 1. Гуидо Гуериери, 9. Юсуфа Яфа, 11. Андрей Йорданов, 14. Артур Крачун, 16. Алесандро Копола, 20. Фелипе Ронкети, 91. Венцислав Христов

Треньор: Стефано Макопи

Жълти картони: Божидар Кацаров, Октавио, Георгиос Катсикас (Л), Хадим Ндиеае, Давиде Витурини, Пламен Крумов, Седрик Каломбо, Алесандро Копола (Ц)