Лудогорец постигна девета поредна победа в ‘‘Коматево‘‘, нелеп автогол реши мача

Шампионът Лудогорец спечели с 2:1 гостуването си на Ботев Пловдив от 29-ия кръг от първата шестица в плейофите на efbet Лига.DSPORT.BG

Разградчани изиграха мача сериозно, макар че вече си подсигуриха 11-ата поредна шампионска титла и заслужено стигнаха до девета поредна победа като гост на „канарчетата“ в „Коматево“.

В края на първата част двата отбора си размениха по едно попадение. „Орлите“ поведоха с гола на Спас Делев, но Па Конате изравни секунди преди края на първата част.

В 56-ата минута нелеп автогол на Джеймс Ето‘о реши мача. Пловдивчани пропуснаха на няколко пъти да стигнат до ново равенство и Лудогорец затвори мача.

След победата разградчани събраха 73 точки, Ботев Пловдив остава на третото място с 49. Ако по-късно днес Левски победи Черно море на „Тича“, „сините“ ще нахлуят в топ 3.

Спас Делев: В Лудогорец трябва всеки мач да се доказваш

Шимунджа: Футболистите запазиха манталитета на победители

Валентич се обърна към БФС: Всяка ситуация, която е 50-50, се отсъжда за противника

Ботев Пловдив – Лудогорец 1:2

(0:1 Спас Делев 39′, 1:1 Па Конате 45′, 1:2 автогол Джеймс Ето’о 56′)

Първият удар в мача отправи Тодор Неделев в 7-ата минута. Звездата на „канарчетата“ получи отдясно и стреля по диагонала. Топката тупна коварно пред Симон Слуга. Вратарят на гостите успя да спаси с гърди, но не и да улови. Негов съотборник обаче поправи неточността и изчисти в ъглов удар.

Отговорът на „орлите“ дойде в 13-ата минута. Бърнард Текпетей проби през центъра и отправи удар по земя, но покрай целта.

Четвърт час след началото Мануел Шоу шутира мощно от средна дистанция. Получи се рикошет в гърба на бранител и топката излезе в корнер. Хидайет Ханкич беше покрил ъгъла си, но не му се наложи да се намесва.

Лудогорец продължи с ударите от извън наказателното поле. В 19-ата минута Текпетей стреля по земя с левия крак. Подобно на изстрела му от 13-ата минута – покрай десния страничен стълб.

В 32-рата минута Сисиньо овладя в наказателното поле и комбинира с Матиас Тисера. Аржентинецът стреля през човек. Топката премина между краката на защитник в жълто-черен екип, но и покрай вратата на Ханкич.

В 39-ата минута Лудогорец излезе напред в резултата. Спас Делев беше изведен от Текпетей. Крилото залъга Виктор Генев и стреля. След рикошет в Самюел Супрайен топката влетя в близкия ъгъл. Ханкич не успя да реагира навреме.

Три минути по-късно Тодор Неделев сбърка при пас назад. Тисера получи шанс да стреля, но не беше точен.

В последната минута от първата част „канарчетата“ изравниха. Реда Рабей проби по десния фланг и центрира остро на близката греда. Там сам беше Па Конате, който отклони топката в мрежата зад Слуга.

Пет минути след подновяването на играта Текпетей отправи далечен изстрел, който не намери очертанията на вратата.

В 56-ата минута разградчани отново поведоха след нелеп автогол на Джеймс Ето‘о. Текпетей получи свободно пространство и проби през центъра. Ганаецът опита да комбинира със Спас Делев. Ето‘о пресече подаване, но така отклони топката, че хвана в крачка Ханкич, който нямаше какво да направи.

В 63-тата „канарчетата“ пропуснаха да изравнят. Емануел Току получи на границата на наказателното поле. Той изведе в коридор Мохамед Брахими, който стреля в близкия ъгъл, но Слуга спаси.

Малко по-късно французинът се озова сам срещу Слуга, но се забави твърде много със завършващия удар. Стражът на гостите скъси добре ъгъла и не пропусна топката да мине между краката му.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Ботев Пловдив организира бърза контраатака. Тодор Неделев получи отдясно. Той имаше много голямо пространство, спечели терен и изведен Антоан Бароан. Влезлият преди малко в игра нападател стреля много слабо. Той беше блокиран от защитник, така че Слуга улови без проблеми.

Малко след това Сисиньо пробва удар от границата на пеналтерията – също без проблем за Ханкич. Дълбоко в добавеното време Лудогорец можеше да стигне до по-убедителна победа с трети гол, но в крайна сметка резултатът се запази непроменен.

Ботев Пд: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев (Антоан Бароан 71′), 6. Дилан Мартенс (Точукву Ннади 85′), 8. Тодор Неделев (К), 9. Мохамед Брахими (Джак Лейн 78′), 10. Емануел Току, 15. Джеймс Ето’о, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей (Димитър Тонев 85′), 24. Роберто Пунчец

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 11. Антоан Бароан, 17. Николай Минков, 21. Точукву Ннади, 23. Димитър Тонев, 26. Джак Лейн, 28. Филип Филипов

Старши треньор: Азрудин Валентич

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 4. Сисиньо (К), 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тиссера (Пиерос Сотириу 65′), 14. Дени Групер, 21. Жан Карничник, 23. Мануел Шоу, 24. Оливие Вердон, 37. Бърнард Текпетей, 64. Доминик Янков (Рик Джонатан 27′), 90. Спас Делев (Спас Делев 81′)

Резерви: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 9. Игор Тиаго, 19. Пиерос Сотириу, 30. Игор Пластун, 73. Рик Джонатан, 88. Вандерсон

Старши треньор: Анте Шимунджа

Съдия: Георги Гинчев