ЦСКА надви Славия за едно полувреме с хеттрик от асистенции на Кери

ЦСКА победи Славия с 3:1 в двубой от 29-ия кръг от първата шестица. “Червените” си решиха двубоя през първата част.

Именикът Георги Йомов откри резултата на “Българска армия” още във втората минута след асистенция на Греъм Кери. В 20-ата минута ирландецът отново подаде на Йомов, който вкара за 2:0, а в 36-ата минута Кери оформи своя хеттрик от асистенции, подавайки на Кайседо. DSPORT.BG

В началото на втората част Славия върна един гол чрез Радослав Кирилов. “Белите” играха по-добре през втората част, но не успяха да стигнат до нещо повече от почетно попадение.

С успеха “армейците” си гарантираха сребърните медали в първенството, след като имат 7 точки пред третия Левски два мача преди края.

ЦСКА поведе рано-рано в срещата. Още във втората минута Греъм Кери центрира в наказателното поле, а Георги Йомов матира Вуцов за 1:0.

В 13-ата минута “белите” стигнаха до корнер, но стражът на ЦСКА лесно улови. Две минути след това Ертан Томбак пробва мерника си отдалеч, но стреля покрай вратата на Бусато.

В 20-ата минута ЦСКА удвои преднината си. Кери подаде в наказателното поле, а Виячки пропусна да пресече паса към Йомов, който за втори път се разписа в мрежата на гостите.

Шест минути след това Кайседо не успя да стреля добре с глава и топката се отби в Ертан Томбак. Секунди след това Вуцов улови удар на Йоан Баи.

Първата добра възможност за Славия дойде в 33-ата минута. Густаво Бусато обаче отрази изстрела на Йон Бакеро и бързо улови топката, за да не стигне до Мартин Петков.

В 36-ата минута “червените” направиха преднината си класическа. Асистенцията отново дойде от Греъм Кери, а Жорди Кайседо изпревари защитата на Славия и прати топката във вратата за 3:0.

На почивката Мартин Кушев направи тройна смяна. Георги Вълчев замени Мартин Атанасов, Радослав Кирилов влезе на Тони Тасев, а Кристиян Добрев замени Мартин Сораков.

Втората част започна както и първата – с гол. Този път обаче той бе за Славия. Крис Добрев разтегли атаката към Радослав Кирилов, който първоначално изобщо не уцели добре топката. Бусато тръгна да излиза да пресреща Кирилов, но крилото стигна първи до топката и я прати във вратата му.

В 57-ата минута Мартин Петков стреля от дъгата от наказателното поле, но право в ръцете на Бусато. В 63-аата минута Ерол Дост проби добре по фланга и върна към Ради Кирилов, но капитанът на Славия стреля над вратата.

В 66-ата минута Емил Виячки стреля от дистанция, а Бусато показа рефлекс и изби. Славия продължи да играе по-агресивно, като в 72-ата минута Бусако не излезе по най-добрия начин, но Мартин Петков не се възползва от грешката на бразилеца.

Бусато отрази изстрел на Кирилов в 74-ата минута, а след това Виячки стреля, но топката се спря в Карло Мухар.

В 80-ата минута Светослав Вуцов направи страхотно спасяване с крак, за да неутрализира Жорди Кайседо.

В последните минути на двубоя “белите” се настаниха в половината на домакините, но успяха да стигнат до нов гол.

Мартин Кушев: През второто полувреме надиграхме ЦСКА (ВИДЕО)

Пардю: Не мисля, че ще сме перфектни срещу Левски (ВИДЕО)

Йомов: Мачът с Левски ще е исторически

ЦСКА – Славия 3:1

1:0 Георги Йомов 2′, 2:0 Георги Йомов 20′, 3:0 Жорди Кайседо 36′, 3:1 Радослав Кирилов 48′

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов (86′ 16. Асен Дончев), 29. Томас Лам, 4. Мено Кох -к, 18. Брадли Мазику, 24. Карло Мухар, 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери (91′ 30. Яник Сони Вилдсхут), 10. Георги Йомов, 7. Йоан Баи (65′ 15. Тибо Вион), 9. Жорди Кайседо (91′ 14. Жорди Кайседо)

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 30. Яник Сони Вилдсхут, 28. Браян Морено, 14. Калоян Кръстев

Треньор: Алън Пардю

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки -к, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 5. Мартин Атанасов (46′ 77. Георги Вълчев), 17. Ерол Дост (70′ 73. Иван Минчев), 7. Йон Бакеро, 88. Тони Тасев (46′ 10. Радослав Кирилов), 19. Мартин Сораков (46′ 11. Кристиян Добрев), 9. Мартин Петков (83′ 22. Дарко Тасевски)

Резерви: 12. Николай Кръстев, 11. Кристиян Добрев, 77. Георги Вълчев, 29. Гьоко Зайков, 22. Дарко Тасевски, 73. Иван Минчев, 10. Радослав Кирилов

Треньор: Мартин Кушев

Жълти картони: Йоан Баи (Ц), Георги Вълчев (С)

Съдия: Иво Андреев