Шоу в Кърджали – Локо Пловдив навакса три гола и взе точка от Арда

Арда Кърджали и Локомотив Пловдив играят при резултат 4:4 в един изключително важен мач от плейофите в горната четворка на втората осмица в efbet Лига. Тонислав Йорданов даде аванс на домакините още в 3-ата минута след точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение срещу Ел Мами Тетах. Три минути по-късно Димитър Илиев изравни с добавка, дошла след спасен удар на Преслав Боруков. В 64-ата минута Лъчезар Котев вкара стратохен гол с удар от 20 метра и така отново даде аванс на Арда. Четири минути след това резервата Иван Тилев засече в мрежата подаване от крилото на Тонислав Йорданов. Домакините продължиха да доминират и в 73-ата минута Иван Коконов вкара четвърти гол, засичайки топката с глава след центриране на Милен Желев. Гостите се върнаха в мача в 76-ата минута, когато точен бе резервата Венсан Марсел. В 86-ата минута Ивайло Димитров с глава вкара трети гол за Локомотив, като това бе дебютен гол за него за пловдивския тим. Три минути след това “смърфовете” изравниха след гол на Милош Петрович, дошъл след центриране на Салинас от пряк свободен удар.

sport.bg

Домакините почти загубиха шансове да се борят за седмото място, даващо право на плейоф за участие в европейските ggклубни турнири. В същото време „смърфовете“ се намират на една точка от 7-ото място, но са зад Берое и ЦСКА 1948. Така двубоят на „Арена Арда“ се явява клучов за съставите на Стамен Белчев и Александър Томаш.

В редовния дял от шампионата кърджалийци разгромиха пловдивчани с 5:1 край река Арда, докато през есента двата отбора направиха нулево равенство в парк „Лаута“. Преди началото на мача Арда е 10-и в класирането с 31 точки, докато Локо Пловдив е една позиция по-нагоре с 5 точки повече.

Арда – Локо Пд 4:3

1:0 Тонислав Йорданов (3′) д., 1:1 Димитър Илиев (6′), 2:1 Лъчезар Котев (64′), 3:1 Иван Тилев (68′), 4:1 Иван Коконов (73′), 4:2 Венсан Марсел, 4:3 Ивайло Димитров (86′)

48 секунди след началото на мача Ел Мами Тетах бе спънат в наказателното поле от Райън Бидунга и съдията Волен Чинков посочи бялата точка. Зад топката застана Тонислав Йорданов, който прати топката в долния десен ъгъл на Лукас Рейдър, който хвана ъгъла, но не стигна до топката – 1:0 за Арда.

В следващите минути домакините има два нови голови шанса, но защитата на Локо Пловдив се справи.

В 6-ата минута Петър Витанов пусна извеждащо подаване към Преслав Боруков, който стреля от 6-7 метра. Мартин Луков спаси, а впоследствие топката рикошира в левия страничен стълб и се върна към Димитър Илиев, който на празна врата не сгреши и изравни резултата.

След изравнителното попадение гостите започнаха да атакуват по-често. С пропуск се отчете Бирсент Карагерен, който овладя топката на далечната греда при подаване от дълбочина и стреля, но топката уцели външната част на мрежата.

След 21 минути игра “черно-белите” направиха добра контра, при която топката стигна до Преслав Боруков на дясното крило. Той веднага центрира ниско в наказателното поле, но там Милен Желев изпревари Александър Василев и изчисти в ъглов удар.

Атаките на тима на Александър Томаш продължиха, като малко преди изтичането на половин час игра Бирсент Карагерен центрира отдясно, но в наказателното поле Боруков стреля неточно от трудна позиция. В 30-ата минута се стигна до повишаване на нервите в срещата, след като Димитър Илиев и Ел Мами Тетах се сдърпаха, но ситуацията бързо бе овладяна.

В края на първата част домакините започнаха да атакуват по-често, като в 36-ата минута Тетах бе съборен в наказателното поле от Рейдър, но бе отсъдена засада и съответно нямаше дузпа за хората на Стамен Белчев.

Две минути след това Ел Мами Тетах получи топката току пред наказателното поле и пусна добре топката надясно към Иван Коконов, който бе останал съвсем сам и прати топката в мрежата, но бе отсъдена засада на футболиста с №22.

Във втората минута на добавеното време на срещата обаче гостите удариха греда чрез Бирсент Карагерен, който стреля фалцово от петнайсетина метра вдясно от вратата на Мартин Луков. Това бе и последното интересно положение през първата част.

Втората част на мача започна с добро спасяване на Луков при удар на Димитър Илиев. В 54-ата минута капитанът на пловдивчани стреля от наказателното поле, но Милен Желев блокира удара му.

В 62-ата минута Йорданов върна топката с пета към резервата Христо Иванов, който стреля с вътрешен фалц от близо 20 метра, но топката рикошира в десния страничен стълб на Рейдър.

Две минути по-късно Милен Желев успя да задържи топката на дясното крило между двама футболисти на “смърфовете”. последва подаване към центъра, където Лъчезар Котев стреля силно от 20 метра. Топката рикошира в някого от купа от играчи истана неспасяема за Лукас Рейдър – 2:1.

В 67-ата минута Давид Кики стреля от пряк сводобен удар, но топката каца върху мрежата.

Добрата игра на Арда продължи и в 68-ата минута Тонислав Йорданов овладя една топка на десния фланг и веднага я подаде към вратарското поле. Там Иван Тилев се бе измъкнал от Кристиан Гомис и отблизо прати топката в мрежата, правейки аванса на тима на Стамен Белчев два гола.

В 73-ата минута Йосип Томашевич загуби левашки топката на левия фланг. Кълбото се озова в краката на Милен Желев, който центрира на средна височина в наказателното поле, където Иван Коконов изпревари Гомис и с глава простреля Рейдър.

Гостите обаче не се примириха с този резултат и в 73-ата минута Илиев изведе Карагерен на дясното крило. Деветката на Локо Пловдив нахлу в наказателното поле и подаде към точката на дузпата, откъдето Венсан Марсел успя да прати топката в мрежата с удар по земята, като топката се промуши през купа от хора на голлинията.

Четири минути преди края на редовното време Лукас Салинас центрира добре от корнер вляво от вратата на Арда. Ивайло Димитров се извиси в наказателното поле и с глава прати топката в мрежата, намалявайки разликата в резултата до 1 гол. Това бе и първи гол за Димитров с „черно-бялата фланелка“.

В 89-ата минута защитата на Арда отново не се подреди добре при статично положение. Салинас центрира от пряк свободен удар. Милош Петрович се извиси на далечната греда и с глава изравни резултата 4:4.

В добавеното време на мача Марсел стреля опасно, но топката профуча на сантиметри от левия страничен стълб.

В последната минута на добавеното време се стигна до страшен карамбол в наказателното поле, като първо Марсел, а след това и Петрович стреляха, но ударите им бяха блокирани. Впоследствие около топката се събраха дузина играчи, като гостите претендираха за дузпа, а домакините – за нарушение. Съдията даде корнер. Минута по-късно Атанас Зехиров самопожертвователно сложи тялото си пред топката и блокира удар на Парвиз Умарбаев. Това бе и последното действие в този изключително интересен за гледане двубой, който предложи много голове и интересни положения.

В следващия кръг от efbet Лига Арда ще гостува на ЦСКА 1948 в петък (13 май), от 17:30 часа. Същят ден, но от 20:00 часа, Локо Пловдив гостува на Берое.

Стартови състави:

Арда: 71. Мартин Луков – 8. Милен Желев, 5. Петко Ганев, 4. Милен Стоев, 25. Давид Кики – 80. Лъчезар Котев, 77. Илия Юруков (57′ – 70. Христо Иванов) – 22. Ел Мами Тетах (79′ – 19. Румен Руменов), 17. Иван Коконов (к), 11. Александър Георгиев (57′ – 33. Иван Тилев) – 9. Тонислав Йорданов

Резерви: 36. Васил Симеонов, 19. Румен Руменов, 27. Мaртин Костадинов, 29. Георги Атанасов, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 81. Атанас Зехиров

Старши треньор: Стамен Белчев

Локо Пд: 71. Лукас Рейдър – 20. Милош Петрович, 61. Райън Бидунга, 4. Кристиан Гомис, 50. Йосип Томашевич – 34. Петър Витанов (71′ – 16. Лукас Салинас), 7. Парвиз Умарбаев – , 9. Бирсент Карагарен (79′ – 44. Христо Иванов), 14. Димитър Илиев (к) (39′ – 39. Иван Сулев), 19. Александър Василев (70′ – 11. Ивайло Димитров) – 99. Преслав Боруков (71′ – 10. Венсан Марсел)

Резерви: 1. Илко Пиргов, 5. Мартин Паскалев, 44. Христо Иванов, 39. Иван Сулев, 10. Венсан Марсел, 16. Лукас Салинас, 11. Ивайло Димитров

Старши треньор: Александър Томаш

Съдия: Волен Чинков

Жълти картони: Димитър Илиев, Райън Бидунга (Л)