След инфарктен 4-минутен ВАР Берое взе точка от ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 не успя да удържи победата срещу Берое и двубоят на стадиона в Бистрица завърши при равенство 2:2, въпреки че до 88-ата минута резултатът бе 2:1, а гостите бяха с човек по-малко. DSPORT.BG

Домакините поведоха в края на първата част с гол на Александър Колев от дузпа. В 55-ата минута Берое се върна в мача с красиво изпълнение на Симеон Мечев от дистанция, но само две минути след това Ивайло Чочев отново върна аванса на “червените”.

В 68-ата минута пък гостите от Стара Загора останаха с човек по-малко след директен червен картон на Абубакар Тунгара за опасно влизане срещу Ангел Лясков.

Въпреки намаления си състав старозагорци успяха да стигнат до нов изравнителен гол в 89-ата минута. Симеон Мечев центрира от свободен удар, качвайки топката на главата на Фал, а нападателят я прати в обратния на Наумов ъгъл.

Със спечелената точка Берое излезе на седмото място с 38 точки. ЦСКА 1948 и Локомотив Пловдив са осми и девети с по 37 точки. Арда е без шансове за евентуален бараж, заемайки десетата позиция с 32 пункта.

ЦСКА 1948 започна с домакински натиск, но без да затрудни стража на “зелените” Генадий Ганев. В първите 15 минути от двубоя действията се развиваха предимно в половината на гостите. В 17-ата минута Георги Русев центрира от корнер, но защитата на Берое успя да изчисти.

В 23-ата минута Алиун Фал падна в наказателното поле, след като Наумов бе излязъл да го пресрещне и получи жълт картон за симулация.

В 30-ата минута Генадий Ганев изби с една ръка изстрел на Галин Иванов. В последните минути на първата част Берое взе инициативата. В 40-ата минута Генов центрира към Алиун Фал, но нападателят на гостите бе изпреварен.

В 42-ата минута Георги Динков извърши нарушение срещу Марио Топузов, което доведе до дузпа за домакините. След дълго разглеждане с ВАР наказателният удар бе потвърден.Зад топката застана Александър Колев, който не остави шанс на Ганев да спаси.

Окрилени от попадението в края на първата част домакините започнаха и втората част по-агресивно. В 54-ата минута Георги Русев върна към Галин Иванов, но той бе затворен.

В 55-ата минута Симеон Мечев вкара страхотен гол от дистанция за 1:1.

Момчетата на Николай Киров бързо си върнаха преднината, след като Галин Иванов върна към Ивайло Чочев, а той с диагонален удар прати топката зад Ганев в 57-ата минута.

В 66-ата минута гостите останаха с човек по-малко след брутално влизане на Абубакар Тунгара в главата на Ангел Лясков.

В 70-ата минута бе отсъден пряк свободен удар за Берое, след което след дълго преглеждане на видео асистент арбитрите самият Ивайло Ненков отиде да прегледа ситуацията за дузпа, което пък доведе до отмяната на картона за Симеон Петров и свободния удар за заралии.

В 79-ата минута Реян Даскалов остана на косъм да си вкара автогол, но напречната греда го спаси.

В 89-ата минута голмайсторът Мечев добави и асистенция към сметката си, след като качи топката на главата на Алиун Фал, а нападателят я прати в обратния на Наумов ъгъл. След четири минути разглеждане с ВАР голът бе зачетен.

Дълбоко в добавеното време Ганев направи супер спасяване, спирайки Мартин Тошев.

Николай Киров: Недопустимо е да се поддадем на пресата на противника с човек повече

Петър Хубчев: Не, не, не… случва се, футбол

ЦСКА 1948 – Берое 2:2

1:0 Александър Колев 44′ (д), 1:1 Симеон Мечев 55′, 2:1 Ивайло Чочев 57′, 2:2 Алиун Фал 89′

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов -к, 15. Александър Александров, 87. Симеон Петров, 22. Реян Даскалов, 4. Ангел Лясков (81′ 24. Лазар Марин), 37. Емил Мартинов, 18. Ивайло Чочев, 10. Георги Русев (81′ 11. Денислав Александров), 33. Галин Иванов, 7. Марио Топузов, 9. Александър Колев

Резерви: 12. Иван Караджов, 68. Васил Шопов, 21. Венцислав Василев, 11. Денислав Александров, 8. Ивайло Климентов, 24. Лазар Марин 90. Мартин Тошев

Треньор: Николай Киров

Берое:  33. Генадий Ганев, 2. Джуниет Али, 5. Сиам Бен Юсеф, 15. Георги Динков, 20. Стив Фуртадо, 16. Симеон Мечев, 10. Серкан Юсеин (79′ 5. Кевин Тапоко), 18. Давиде Мариани (88′ 77. Божидар Пенчев), 7. Даниел Генов (95′ 4. Христо Митев), 8. Абубакар Тунгара, 11. Алиун Фал

Резерви: 12. Иван Гошев, 3. Мирослав Енчев, 4. Христо Митов, 6. Кевин Тапоко, 77. Божидар Пенчев

Треньор: Петър Хубчев

Жълти картони: Емил Мартинов, Александър Колев (ЦС), Алиун Фал (Б)

Червен картон: Абубакар Тунгара