Царско село удари Пирин и се изравни с Ботев, всичко ще се реши във Враца

Царско село се наложи с 3:0 срещу Ботев Враца в мач от 30-ия кръг на efbet Лига. Венцислав Христов вкара два от головете за домакините, а Реди Каса реализира дузпата, която бе отсъдена в тяхна полза. По този начин  Царско село се изравни по точки с Ботев Враца и всичко в битката между двата тима ще се реши в следващия кръг, когато те се изправят един срещу друг. DSPORT.BG

Царско село поведе с 1:0 в 11-ата минута. Николай Бодуров сбърка с едно подаване и топката бе отнета от Валентино Пулиезе, който след това подаде на Венцислав Христов, а той с удар от дъгата на наказателното поле на Пирин вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Янко Георгиев.

Царско село удвои своята преднина в 19-ата минута, когато Реди Каса финтира Христофор Хубчев и центрира в наказателното поле на Пирин, където Вячеслав Велев изпусна Венцислав Христов, който се възползва от открилата му се възможност и вкара за втори път топката във вратата на Янко Георгиев.

Пред Царско село се откри нова добра възможност в 28-ата минута, когато Лукас Мартинс стреля от границата на наказателното поле на Пирин, но Янко Георгиев се намеси и изби в корнер.

Валентино Пулиезе центрира остро в 30-ата минута в наказателното поле на Пирин, Копола не успя да засече топката, но тя след това срещна десния стълб на вратата на Янко Георгиев.

Реди Каса стреля опасно от фал в 42-ата минута, но Янко Георгиев се намеси и успя да избие топката в корнер.

Реди Каса стреля от дъгата на наказателното поле на Пирин, а топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Янко Георгиев.

Станислав Костов вкара гол в 59-ата минута, но попадението не бе зачетено. Венцислав Бенгюзов центрира от фал в наказателното поле на Царско село, а Станислав Костов бе изпуснат от Жереми Петрис и прати топката във вратата на Ндиае. Ситуацията бе разглеждана четири минути с ВАР и в крайна сметка бе преценено, че Костов е в положение на засада.

Съдията Владимир Вълков свири дузпа за Царско село в 68-ата минута. Реди Каса пусна добър пас към Жереми Петрис, който беше фаулиран в наказателното поле на Пирин от Николай Бодуров и съдиията Вълков посочи бялата точка.

Реди Каса реализира дузпата, правейки резултата 3:0. Каса прати топката под плонжа на Янко Георгиев в левия ъгъл на вратата на Пирин.

Венцислав Христов можеше да оформи своя хеттрик в 75-ата минута. Реди Каса подаде към Христов, който стреля, но Янко Георгиев се намеси и изби в корнер.

В 86-ата минута Христофор Хубчев центрира в наказателното поле на Царско село, след което Копола можеше да си вкара автогол, но имаше късмет, защото прати топката в напречната греда.

Христофор Хубчев стреля в 90-ата минута, но право в ръцете на Ндиае. Това бе първият точен удар на сметката на Пирин в двубоя.

Царско село и Ботев Враца вече имат по 24 точки, а в следващия кръг се изправят един срещу друг на стадион “Христо Ботев”. Пирин е единадесети с 33 точки.

Радослав Митревски: Царско село пречи на българския футбол, отмениха ни чист гол (ВИДЕО)

Макопи: Ядосах се много през второто полувреме (ВИДЕО)