ЦСКА 1948 разби Арда в шестголов спектакъл

ЦСКА 1948 и Арда Кърджали изиграха нов голов спектакъл помежду си в мач от горната четворка на втората осмица, завършил с победа за „червените“ с 5:1. Всички шест попадения в срещата паднаха през първата част, като през второто полувреме темпото значително спадна.DSPORT.BG

Гостите от Кърджали удариха първи, като поведоха още във втората минута с далечен удар на Светослав Ковачев. Три минути по-късно Алекс Колев възстанови равенството. “Червените” обърнаха в 14-ата с попадение с воле на Ивайло Чочев. Александър Колев успя да реализира хеттрик след две попадения в рамките на 5 минути между 21-ата и 26-ата минута. В 35-ата минута с глава Чочев реализира за 5:1.

С победата ЦСКА 1948 временно се изкачва на първото място в групата, събирайки актив от 40 точки. Арда остава на четвъртата позиция с 32. В следващия кръг столичани са гости на Локомотив в Пловдив, а Арда посреща Берое в Кърджали.

Срещата започна ударно за гостите от Кърдажли. Още във втората минута Светослав Ковачев стреля силно с левия крак от далечна дистанция в близкия ъгъл и с помощта на гредата на остави шансове на Даниел Наумов.

Три минути по-късно “червените” успяха да изравнят. Галин Иванов изведе по страхотен начин Александър Колев, който остана очи в очи с Мартин Луков и с прецизен удар в близкия ъгъл реализира.

В 14-ата минута ЦСКА 1948 успя да достигне до пълния обрат. Ивайло Чочев получи пас по въздуха от Георги Русев и с хубаво воле засече топката във вратата на гостите.

Четири минути по-късно домакините създадоха суматоха в наказателното поле на Арда. След рикошет топката попадна в караката на Георги Русев, който си я овладя добре и стреля, но слабо и право в ръцете на Луков.

ЦСКА 1948 достигна до трето попадение. Марио Топузов проби елегантно по дясното крило, преодоля двама съперници и намери Александър Колев в наказателното поле. Нападателят изпревари Мартин Луков и чукна топката във вратата.

В 25-ата минута столичани имаха нов шанс за гол. Ивайло Чочев стреля добре с левия крак, но Луков изби в корнер. При последвалото изпълнение Георги Русев центрира към Алекс Колев, а той с глава заби своя хеттрик.

35 минути след началото на мача домакините реализираха и шести гол. Галин Иванов центрира с десния крак отляво към Ивайло Чочев, сложи топката на главата му и националът успя да реализира шестото попадение в мача.

ЦСКА 1948 продължи да е по-активният тим, като на два пъти домакините опитаха на два пъти да застрашат вратата на Луков с далечни удари. В 61-ата минута Алекс Колев бе изведен в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но прати топкат в аут.

След като за четвърт час темпото спадна, ЦСКА 1948 стигна до голова възможност след далечен удар на Галин Иванов.

ЦСКА 1948 – Арда 5:1

0:1 Светослав Ковачев 2′, 1:1 Александър Колев 5′, 2:1 Ивайло Чочев 14′, 3:1 Александър Колев 21′, 4:1 Александър Колев 26′, 5:1 Ивайло Чочев 35′

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов – К, 15. Александър Александров (65′ 6. Деян Лозев), 24. Лазар Марин, 22. Реян Даскалов, 4. Ангел Лясков (46′ 21. Венцислав Василев), 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов (79′ 8. Ивайло Климентов), 10. Георги Русев (46′ 11. Денислав Александров), 33. Галин Иванов, 7. Марио Топузов, 9. Александър Колев (66′ 90. Мартин Тошев)

Резерви: 12. Иван Караджов, 21. Венцислав Василев, 25. Георги Ангелов, 6. Деян Лозев, 8. Ивайло Климентов, 90. Мартин Тошев, 11. Денислав Александров

Треньор: Николай Киров

Арда: 71. Мартин Луков (65′ 36. Васил Симеонов), 4. Милен Стоев, 9. Тонислав Йорданов, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев (40′ 25. Давид Кики), 17. Иван Коконов – К, 19. Румен Руменов (65′ 29. Георги Атанасов), 33. Иван Тилев (40′ 5. Петко Ганев), 8. Милен Желев, 80. Лъчезар Котев, 81. Атанас Зехиров (45’+2 27. Мартин Костадинов)

Резерви: 36. Васил Симеонов, 5. Петко Ганев, 25. Давид Кики, 27. Мартин Костадинов, 29. Георги Атанасов, 77. Илия Юруков

Треньор: Стамен Белчев

Съдия: Драгомир Драганов