Фал в 90-ата минута донесе успеха на Берое над Локо Пд

Берое стигна до изключително важна победа с 1:0 над Локомотив Пловдив с късен гол. Попадението за успеха на заралии падна в 90-ата минута, а негов автор стана Алиун Фал. DSPORT.BG

С победата старозагорци събраха актив от 41 точки на първото място в четворката, докато вторият ЦСКА 1948 има 40. Локомотив е с 37, а Арда с 32.

Йосип Томашевич бе записан в титулярния състав, но се контузи на загрявката и бе заменен от Александър Василев. Още в първите секунди на двубоя Парвиз Умарбаев се свлече на терена, но успя да се върне в игра.

В 8-ата минута обаче таджикистанецът отново излезе от терена, за да получи медицинска помощ.

В 9-ата минута Стив Фуртадо върна към Серкан Юсеин, който пробва мерника си отдалеч, но бе доста неточен. В следващите минути Берое тръгна в атака, но защитата на гостите се справи.

В 26-ата минута Бирсент Карагарен стреля от далеч, а Ганев изобщо не се затрудни да улови. В 33-ата минута Генадий Ганев излезе напред, за да спре Венсан Марсел.

В 35-ата минута Джоната Перейра бе изведен от Стив Фуртадо, но като се опита да си свали топката с глава тя излезе извън очертанията на терена.

В 43-ата минута Кристиан Гомис спря Даниел Генов, а играчът на заралии поиска нарушение, но такова не бе свирено, а при ответната атака Ганев спаси изстрел на Лукас Салинас.

В началото на втората част Даниел Генов излезе на добра позиция, но стреля встрани от вратата. Минути след това Давиде Мариани опита да прехвърли Илко Пиргов, но стражът на “смърфовете” улови с лекота. В 52-ата минута Пиргов отказа и Алиун Фал. Берое продължи да създава грижи на защитата на Локо. Джуниет Али центрира остро в наказателното поле, като и този път Пиргов бе над всички и пресече паса.

Четвърт час преди края на мача излезлият от игра Парвиз Умарбаев  получи жълт картон и на пейката и трябваше се прибере в съблекалните.

В 79-ата минута Ганев отрази удар на Христо Иванов с крак, а след това имаше късмет, че топката мина покрай вратата, защото я изпусна. Минута след това Ганев отрази изстрел с глава на Ивайло Димитров.

В 90-ата минута Алиун Фал вдигна трибуните на стадион “Берое” на крака. Изстрел на Даниел Генов бе блокиран от играч на Локо Пд, но топката стигна до Фал, който с глава разстреля Пиргов.

Александър Томаш: Целта е да изградим отбор, който да се бори с първите (ВИДЕО)

Петър Хубчев: Късните голове говорят за висок морал (ВИДЕО)

Берое – Локомотив Пловдив 1:0

1:0 Алиун Фал 90′

Берое: 33. Генадий Ганев, 2. Джуниет Али, 5. Сиам Бен Юсеф, 7. Даниел Генов, 10. Серкан Юсеин (87′ 6. Кевин Тапоко), 11. Алиун Фал, 15. Георги Динков, 16. Симеон Мечев, 18. Давиде Мариани (80′ 4. Христо Митев), 20. Стив Фуртадо, 43. Джонатан Перейра