Лудогорец се окичи с медалите и почти заличи шансовете на „Морето“ за Европа

Шампионът Лудогорец победи Черно море с 1:0 в мач от 30-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение бе дело на Пиерос Сотириу, като то падна от дузпа в 52-ата минута. Три минути по-късно гол на „моряците“, дело на Сердюк, бе отменен за нарушение на Беншаа срещу Шоу.

По този начин шансовете на „моряците“ да се класират за Европа намаляха значително, тъй като варненци са с 46 точки, на 3 зад Ботев Пловдив, който е с мач по-малко. При равни точки Черно море ще завърши пред „канарчетата“.DSPORT.BG

В следващия последен кръг Лудогорец ще гостува в София на стадион „Георги Аспарухов“ на Левски, докато Черно море ще се изправи срещу ЦСКА във Варна.

Преди началото на срещата двата тима застанаха около централния кръг, за да запазят минута мълчание в памет на бившия футболист на разградчани Джоди Лукоки, който почина през седмицата. Най-емоционален бе Кирил Десподов, който не успя да скрие сълзите си.

В първия четвърт час битката се водеше в средата на терена и головите положения пред двете врати не изобилстваха.

В 23-ата минута се стигна до първото добро положение за домакините. След центриране от ъглов удар се стигна до разбъркване в наказателното поле, топката достигна до Спас Делев, който шутира, но ударът му бе блокиран и изчистен в нов корнер.

В 39-ата минута се стигна и до първия точен удар в мача, като той бе на сметката на гостите от Варна. Закария Беншаа показа страхотен поглед върху играта и изведе Евгений Сердюк, той се освободи от Вердон и стреля от малък ъгъл, но Симон Слуга удпя да спаси.

В началото на втората част в игра е появи Вандерсон, за когото това е последен мач със “зеления” екип в Разград. Той веднага взе капитанската лента от ръката на Кирил Десподов.

В 47-ата минута се стигна до най-чистото положение от началото на мача. Кирил Десподов центрира от ъглов удар и намери Оливие Вердон, който с глава стреля в гредата.

Оказа се, че след изстрела на защитника топката се е отклонила в ръката на Евгений Сердюк и след намеса на ВАР разградчани получиха дузпа. Зад топката застана Пиерос Сотириу, който стреля в долния десен ъгъл на вратата на Дюлгеров, стражът позна посоката на изпълнение, но изпълнението на кипъреца бе добро и топката се озова в мрежата на гостите.

Само три минути по-късно “моряците” показаха реакция и топката навести мрежата на Слуга. Мазир Сула отне топката от Шоу пред наказателното поле и комбинира със Сердюк, който вкара. Попадението бе прегледано с ВАР и бе отменено заради нарушение на Сула.

В 61-ата минута Курьор комбинира със Сердюк, който с прецизно центриране намери Беншаа. Той опита удар със странична ножица, който беше блокиран.

В 83-ата минута Десподов центрира прецизно от корнер към Вердон, а бранителят стреля с глава, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

В добавеното време на срещата Черно море бе близо до изравнително попадние след добро изпълнение на пряк свободен удар на Евгений Сердюк, при което топката премина на сантиметри над вратата на Серджио Падт.

Лудогорец – Черно море 1:0

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Сисиньо, 8. Клод Гонсалвеш, 11. Кирил Десподов (К), 19. Пиерос Сотириу, 21. Жан Карничник, 23. Мануел Шоу (79′ 10. Матиас Тисера), 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 73. Рик Джонатан (69′ 37. Бърнард Текпетей), 90. Спас Делев (46′ 88. Вандерсон)

Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 9. Игор Тиаго, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Групер, 37. Бърнард Текпетей, 88. Вандерсон

Треньор: Анте Шимунджа

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 27. Даниел Димов (К), 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 32. Мартин Дичев, 77. Стефан Велев, 23. Пабло Гарсия, 10. Велислав Василев (57′ 19. Матиас Курьор), 31. Закария Беншаа (69′ 39. Николай Златев), 8. Мазир Сула (69′ 16. Денислав Ангелов), 9. Евгений Сердюк

Резерви: 22. Георги Георгиев, 4. Росен Стефанов, 14. Калин Георгиев, 16. Денислав Ангелов, 18. Мартин Милушев, 19. Матиас Курьор, 39. Николай Златев

Треньор: Илиан Илиев

Жълти картони: Закария Беншаа (ЧМ)